Továrna na sny - Anie Songe

19. září 2018 v 11:34 |  Čtu..


Žánr: cestopisy, naučná literatura
Rok vydání: 2016
Počet stran: 157


Továrna na sny. Kniha po které jsem pokukovala ale nebyla si jistá, že by to byl zrovna můj šálek kávy. No dostala jsem jí jako dárek a jsem za ní moc ráda. Po dlouhé době kniha, kterou jsem nechtěla dát z ruky a u které jsem nechtěla, aby skončila. Ano, takto mě zaujala.

Čekala jsem od knihy jen vtipně sepsané příběhy autorky, které zažila ale v knize je vlastně o trochu víc. Je to o tom, abychom na svět pořád trochu koukaly dětskýma očima, nebáli se plnit sny ať jsou jakékoli a uměli si udělat ten život o něco hezčí, protože přeci jenom, žijeme jen jednou.

Tak že ano, jsou tam zážitky autorky z cizích zemích - a dost ji i jejího přítele obdivuji, že se vydali na takovéto dobrodružství a nevzdali se - ale vše je proloženo myšlenkami o tom, jak žijeme ten svůj život a že je potřeba se nad ním trochu zamyslet.

A vše začíná od nás od toho, jak máme rádi sami sebe a co děláme jen pro sebe. Což je takový začátek v knize, kde se autorka rozepisuje o tom, jak je důležité mít se ráda a jak ona to měla ve svém životě. Moc se mi tato část knihy líbila, jelikož přiznejme si, v dnešní době být se sebou úplně spokojený, brát své vlastní nedostatky je těžké a každý občas o sobě pochybuje. A kdo se má rád a bere se takový jaký je, je šťastný člověk.

Mít se rád je jednou z nejdůležitějších a zároveň nejtěžších věcí pro to, abyste byli v životě spokojení, protože všechno, co se nám děje, vychází z nás. - A. Songe

Jako další taková část v knize je o tom, jak si správně přát. Ano, přát, protože vše co si přejeme vlastně dostaneme, jen ne tak, jak jsme třeba zrovna chtěli. Tak se to alespoň píše a možná když se nad tím zamyslíme, něco na tom bude. Další pěkné myšlenky, které vás donutí trochu popřemýšlet o tom, co si přejeme a zda to vlastně už dávno nemáme, jen jsme si toho nevšimli.

Vesmír funguje správně a opravdu nám pošle vše, co si přejeme. Často si ale neumíme správně přát a pak se divíme, že přání nepřichází, nebo získáváme pocit, že si z nás ten vesmír střílí. - A. Songe

No a samozřejmě pak je tam část knihy, kde autorka radí, abychom svůj život žili živě. Ano živě. Abychom nepromarnili náš život tím, že nejsme spokojení, že na svět budeme koukat negativně ale raději šli, a udělali si ho takový, jaký chceme. Protože ač se to nezdá, jde to. Není to jednoduchý ale vždy se najde nějaké řešení.

Kniha je vlastně o tom, jak se jedné holce splnil sen a jak se snaží nám říci, že i naše sny se dají splnit, jen si je to potřeba uvědomit a nevzdat se jich ale jít si za nimi. A že nezáleží, kde zrovna jsme nebo s kým jsme ale záleží jak mi sami se díváme kolem sebe a jak mi sami si ten svět utváříme. Že můžeme být na druhém konci světa a můžeme být stále nešťastný a nebo se ocitneme na druhém konci našeho města/vesnice a budeme spokojený. Vše je v nás a v tom, jaký pohled máme na svět.

Za mě kniha rozhodně palec nahoru a i když jí mám už přečtenou, vím že po ní určitě sáhnu znova. A to nemluvím o krásných ilustracích, kterýma ji kniha protkána.

Celý náš život je vlastně v podstatě jeden velký paradox. Neustále máme pocit, že nám něco schází, i když máme úplně všechno. - A. Songe
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 20. září 2018 v 19:50 | Reagovat

O knihe som už počula, veľmi sa mi páči obálka a ak sú v knihe rovnako vydarené ilustrácie tak je to veľký plus :-)

2 Jeff  Ben Vanill Laughing Jeff Ben Vanill Laughing | Web | 21. září 2018 v 9:30 | Reagovat

Tohle mě zrovna zajímá

3 Aires Aires | Web | 21. září 2018 v 23:21 | Reagovat

O knize jsem slyšela, ale nevěděla o čem je:) Ted mě docela zaujala :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama