Pokrevní pouta - Richelle Mead

4. září 2018 v 12:07 |  Čtu..


Žánr: Fantasy, dívčí román
Nakladatelsvtí: Domino
Rok vydání: 2011
Počer stran: 336
Díl: 1


Pokrevní pouta mi v knihovně leží už nějakou chvílí. Pořád jsem si je jakoby šetřila jelikož příběh VA miluji a tohle bylo takové malé spojení s Rose, Dimitrijem a Lisou. Nakonec jsem na to pozapomněla a tak se stalo, že jsem si knihu přečetla teprve nedávno. A jak se mi tedy příběh Sydney líbil?

Sydney, alchymistka, která spolu pracovala Rose a tak si zajistila trable u svých nadřízených, se vydává do nové akce a ani tentokrát se nevyhne upírům. Snaží se dokázat alchymistům, že je nezradila a svému otci chce ukázat, že na to má a že na ni může být pyšný. A tak se ocitne na střední škole, kterou nikdy sama neprošla s upírkou a zároveň chráněnkyní Jill a dhampýrem Ediiem. Aby toho nebylo málo její nadřízený pro tuhle akci má být Kent, kluk kterého nesnáší a má na něj jedno ošklivé tajemství, které nemůže použít.
Kromě toho, že se snaží držet odstup od Jill a jiných upírů, se také snaží zjistit, jak to vlastně na takové škole chodí. Vše je pro ni nové a tak trochu těžší než se zdá. Kromě problému se školou se snaží dozvědět něco víc o tom brutálním útoku na Jill o kterém nikdo nechce mluvit. Tuší, že je zatím víc, než jí říkají a aby toho nebylo málo, ve škole se děje něco divného. Něco nadpřirozeného a Sydney to hodlá vyřešit.

Musím říci, že u knihy se nenudíte. Z každé strany je tam něco, co vám zajímá čím dál víc. Jak už ze strany Jill, která je až moc podezřele závislá na Adrianovy Ivaškovovy nebo to, že ve škole se tajně nechávají studenti tetovat zvláštním inkoustem a do toho zjištění, že Sydney má předpoklady pro čarodějnictví.
Po chvílí mě kniha samozřejmě dostala. Sice to není jako s Rose ale své kouzlo to rozhodně má. Saydney je zvláštní, občas mě svým rozhodnutím štvala. Moc vzorná, chvílemi odtažitá. Ale ve spojení s Adrianem byla dobrá. Oni dva a to jejich hašteření se mi líbilo.
Rose se tam dokonce na chvíli objevila i když si myslím, že to asi nebylo nutné. Čekala jsem to ale v mnohem zajímavější chvílí.
Kniha byla napínavá, některé momenty jsem nepředvídala a některé jsem naopak asi měla poznat dříve. Nechybí tam ani romantická zápletka a samozřejmě akce. Podle mě se Richelle povedla a jsem ráda, že jsem se k ní dostala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 7. září 2018 v 14:19 | Reagovat

Tento prvý diel som ešte čítala, ale priznám sa, že som už v sérii nepokračovala. Jednotka bola fajn, ale na zvyšné časti som počula celkom negatívne názory, takže do toho radšej asi nejdem :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama