Knižní zamyšlení

16. září 2018 v 13:00 |  Moje téma

Jaká typ čtenáře jste? Ten co má rozečtenou jednu knihu nebo ten, co jich má rozečtených více?


Nedávno jsem tuto otázku četla a říkala si, jak jsem na tom já sama. Vždy jsem byla toto názoru, že dokud nedočtu knihu, co mám zrovna rozečtenou, do další se nepustím. A taky to platilo. Měla jsem klid, nemusela jsem se motat mezi dvěma a více ději, nepletli se mi postavy a nemusela jsem si vybírat mezi více rozečtenými knihami. Navíc popravdě, nechápala jsem, jak někdo může mít třeba takových pět knih rozečtených. Vždyť pak neví o čem čte, pořád přeskakovat z jednoho na druhý a kdo si to najednou vše má pamatovat?


Podle mě byl tak skvělý způsob pustit se do jedné knihy a nemotat si hlavu další. Jenomže jsem zjistila, že to tak už ani nemám. Že najednou mám také rozečtené dvě nebo tři knihy a vlastně mi to ani nevadí. Pokud mám chuť na jednu nemusím číst tu další a vždy když se pustím do té dané, vždy se mi po pár stránkách vše připomene a vůbec neřeším tu druhou rozečtenou. Přesto si stále držím hranici na dvou knihách,více bych asi nedala a ani bych nechtěla. To už musí být vážně nějaký vášnivý čtenář, aby jich najednou četl třeba šest.


Tím jsem ale chtěla říci, že jsem se v přístupu ke knihám změnila, od té doby co jsem začala číst. A ne jen v tom, že jich mám rozečteno více ale třeba i v tom, že si více vybírám co budu a nebudu číst.
Když jsem chodila do školy, bylo času dost a tak jsem si třeba přinesla z knihovny čtyři knihy (jen příklad) a pokud se mi zrovna po pár stránkách jedna nelíbila, dala jsem tomu šanci, knihu jsem dočetla a vlastně zjistila, že je dobrá, jen rozjezd je třeba pomalejší nebo nudnější ale nakonec se je to skvělý příběh.
Dnes je to také jiné. I když ten čas stále je, raději než ke knize si třeba sednu k filmu, nebo jsem venku. Také samozřejmě v práci a pak je také potřeba vařit (noo ještě že mám zlatou maminku a vaří většinou ona) a ten zbytek volného času si pak rozmyslíte, zda chcete číst knihu, který Vás vtáhne do děje hned od první stránky, nebo se musíte prokousat do poloviny knihy, aby Vás bavila.
dávám přednost knihám, co mě zaujmou hned a většinou, když mě to nezaujme po pár stránkách, raději knihu odložím a přečtu si tu, co mě baví více. Ano, možná přijdu o dobrý příběh ale těch je spousta a nechci ztrácet čas nudnými začátky.

Jak to máte vy? Dočtete knihu i když Vás tolik nebaví nebo dáte přednost další? A máte jich rozečtený více nebo jen jednu, které jste věrné, než ji dočtete?


Já mám momentálně rozečtenou knihu od Fredrika Backamana, kterou máme číst do našeho knižního klubu a pak jsem si asi před měsícem rozečetla volné pokračování Drákuly. Ale momentálně mám chuť si přečíst další díl Zaklínače. Četla jsem, že už mají vybraného herce do připravovaného seriálu a tak mě to nabudilo přečíst si druhý díl. Ano teprve druhý. Já to ale stihnu dočíst, věřím tomu, jen musím nejdříve dočíst jednu z rozečtených.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 16. září 2018 v 15:12 | Reagovat

Obvykle mám rozčítané tak dve knihy, niektoré mám rozčítané dlho a akosi sa mi k nim nechce vrátiť tak sú rozčítané, ale vlastne ich nečítam :D

2 M. M. | Web | 16. září 2018 v 21:20 | Reagovat

Já když něco rozečtu a třeba mě to nebaví, snažím se překonat a dát tomu šanci, ale většinou to skončí tak, že tu knihu absolutně nevnímám a cestuju ve svých myšlenkách, tak si vezmu jinou. A víc knížek najednou jsem nikdy rozečtených neměla, bohužel totiž někdy není čas ani na tu jednu. :(

3 SáraD. SáraD. | Web | 21. září 2018 v 9:28 | Reagovat

Mám poslední dobou rozečtených více knih najednou. Dříve jsem měla jednu. Každopádně, i když se mi kniha čte ztěžka a jsou tam nudné pasáže, tak se jí snažím počíst, jen mezi tím čtu jiné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama