Dracula u mě doma

20. července 2018 v 13:39 |  Má knihovnička


Ne, žádný hrabě Drakula mě v noci nenavštívil ale zato se objevuje v mé knihovně. Celkově má knihovna se zkládá asi z 60% knih s tématem upírů, jelikož tím jsem začínala číst. Teď bych se ale ráda zaměřila přímo na knihy spojené s příběhem hrabě Drakulou. V knihovně jich pár mám a tak Vám tu představím svou mini sbírku.Vlastním čtyři knihy (no dobrá myslela jsem si, že má sbírka je obsáhlejší) a to:

Drakulův host a jiné povídky
Drákula Nesmrtelný
Drákula - povinná četba
Drákula - klasické příběhy

Teď mě tak napadá, že bych si měla pořídit klasické vydání románu od B. Stockera - Dracula s těmi necelými čtyřista stranami. Ale zpět ke knihám, které mám doma.

Jako první jsem si pořídila knihu Drákulův host a jiné povídky někdy na základní škole. Kromě povídky, která se přímo týká Drakuly a je podle mě vytržená ze samostatného románu je tam dalších devět povídek. Dohromady tedy deset.
Přiznávám se, že si tolik děj těch povídek nepamatuji, jen vím, že asi nejvíce strašidelná povídka mi přišla ta s krysama - Krysí pohřeb. Pamatuji si ten konec, kdy student, který je hlavní hrdinou té povídky umírá...To si ale sami přečtěte a zhodnoďtě, zda je to dobrá povídka nebo slabší.


Jsou to Stockerovi povídky a řadí se mezi klasice strašidelné literatury.

Knihu Drakula Nesmrtelný jsem dostala od spolužačky na střední škole, jelikož věděla, že mám tento příběh ráda a ona, že už ho přečetla a nemusí ho mít. Přiznám se, že toto volné pokračování napsané prasynovcem Brama Stockera, Dacrem Stockem jsem ještě nečetla.
Příběh by se měl odehrávat dvacet let od domnělé smrti hraběte Drakuly a měli bychom se tam setkat s postavamy, které známe z klasického románu. Je to prý nejlepší volné zpracování tohoto románu, jelikož autor měl možnost pracovat s archivem svého předka.


Další známé zpracování klasického románu B. Stockera s ilustracemi a různými zajímavostni v podobě malých poznámek je od knižního klubu Perfekt. S touto knihou mám jednu pro mě pěknou vzpomínku. A to, když jsme byli v zimě na chatě jako dětska s mamkou, její kamarádkou a jejím synem, který nám přímo z tého knihy vždy večer předčítal a že to uměl opravdu skvěle. Vím, že jsem se pak bála chodit na záchod na té chatě a vím, že mě ten příběh díky jeho vyprávění bavil a zaujal.


A poslední opět ilustrované zpracování, které je mé nejnovější, jste mohli vidět na insta storie. Je z levných knih a je to edice povinné četby - zpracování klasických příběhů pro malé čtenáře. Hodně zkrácená verze tohoto příběhu.

To je celá má mini sbírka, která podle mě není tak špatná. A co vy? Jak to máte s příběhem hrabě Drákulou? Četli jste ho nebo alespoň o tom uvažujete? Máte některé vydání doma?
V knihkupectví jsem narazila rovnou na dvě nové vydání a to jedno bylo tak poloviční než ta velká bichle, jak ji známe a to druhé vydání bylo velké, v černém sametovém obalu se stříbrnou podobou Drákuly a názvem knihy. Líbilo se mi ale bylo dražší. Já se určitě po nějakém podívám, abych si ho mohla přidat k ostatním knihám.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 25. července 2018 v 10:24 | Reagovat

Knihy vyzerajú super, najviac sa mi pozdávajú tie klasické príbehy :-) Ja som raz mala z knižnice požičané pokračovanie Drákulu, tuším Knieža nemŕtvych a napísal to nejaký potom pôvodného autora :-)

2 Maddie Maddie | Web | 25. července 2018 v 18:59 | Reagovat

Tady má někdo rád upíry, řekla bych :D

3 Katie Katie | Web | 12. srpna 2018 v 9:28 | Reagovat

[1]: To je právě ta kniha Drákula nemrtvý =) zrovna ji čtu ..

[2]: Malinko =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama