John Green - Papírová města

30. června 2018 v 12:02 |  Čtu..


Žánr: román
Nakladatelství: knižní klub
Počet stran: 288
Rok vydání: 2014


Papírová města mi v knihovně ležela dlouho a číst jsem je začala vlastně díky tomu našemu knižnímu klubu, kde jsme si je vybrali jako první knihu ke čtení. Jsem ráda, že jsem se do nich pustila. Viděla jsem film, který se mi líbil a byla jsem zvědavá na knihu.

I když se na první pohled zdá kniha malá a tenká, má docela dost stránek. Ty se naštěstí četli sami. Líbil se mi autorův styl psaní. Nic složitého, spíše naopak. Kniha je jako každá rozdělena na kapitoly, které jsou spíše delší, což mi ani tak nevadilo. Příběh byl poutavý od samého začátku a hned bylo vidět, jak jsou hlavní hrdinové odlišný. Q. je přesný vzor dokonalého a poslušného syna a školáka, za to Margo je zvláštní, jedinečná osobnost, co má ráda záhady a dobrodružství, díky čemuž je v celém městě a škole známá.

Na začátku se Margo s Quentinem pouští do nočního dobrodružství, kdy Margo uskutečňuje pomstu všem svým kamarádům a bejvalýmu příteli za to, že ji zradili. Ačkoli se Q. nejdříve bojí nakonec se odváže a celou noc si užije.
Po této velkolepé noci je najednou tak trochu středem zájmu ve škole, spíš tedy v tom špatném smyslu, jelikož vědí, že pomáhal Margo a jsou na něj naštvaný. On se ale věnuje většímu problému a to, že Margo se do školy vůbec nedostaví.

Nejdříve má za to, že si jen vyrazila na pár dní pryč ale nakonec se ukáže, že v tom bude něco víc a stopy, které za sebou nechává, aby někdo vždy věděl, kde se nachází, tentokrát nechala Quentinovi. Ten je samozřejmě odhodlaný jí za každou cenu najít. Ovšem jeho přátelé to vidějí trochu jinak a občas se dostanou do konfliktu...


Musím říci, že jsem hodně u knihy myslela na film a srovnávala to. Kniha je lepší v tom, že je více rozvedeno celé hledání Margo a následky té její noci a toho že zmizela. Je vidět, jak se hned, ve škole mezi lidmi vše mění. Kniha je napínavá i zábavná. Místy mě dokonce překvapilo jaké sprosté výrazy autor používal a myslím, že to bylo docela zbytečné a k příběhu se mi to moc nehodilo. Co mě nejvíc ale naštvalo byl konec. Ta část na kterou jsem se nejvíc těšila - nalezení Margo - mě nejvíce zklama. Věděla jsem, že Quentinův příchod bude neočekávaný ale její reakce a chování mě zaskočilo a vadilo. Celý závěr knihy mi to zkazilo a od knihy odradilo.

Nemám nějak chuť se pouštět do dalších Greenových knih a když už tak si raději pustím asi film.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 1. července 2018 v 11:00 | Reagovat

Priznám sa, že od autora som ešte nič nečítala a akosi ma to ani neláka, nepíše práve žáner, ktorý veľmi čítam. Ale možno sa raz k jeho knihám dostanem :D

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 5. července 2018 v 16:31 | Reagovat

Papírová města nejsou zrovna nej... i když patří k těm lepším. Ale Margo je prostě příšerná hlavní postava :D Každopádně bych ti doporučila, abys to s Greenem ještě nevzdávala a zkusila Jednu želvu za druhou :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama