Dcera hvězd - Michaele Burdová

9. června 2018 v 12:03 |  Čtu..


Žánr: Fantasy
Rok vydání: 2018
Nakladatelství: Klika
Počet stran: 388

Dcera hvězd, další kniha od skvělé spisovatelky Míši Burdové. Nemohla jsem si ji nechat ujít a moc jsem se na ni těšila. Popravdě jsem byla dost zvědavá jaká bude a trochu jsem se i bála, abych nebyla zklamaná. To se ovšem nestalo! Kniha nezklamal, naopak se z ní vyklubal jak jinak, než další super příběh.

Obálka je rozhodně poutavá, temná řekla bych. Na první pohled mi připomněla obálku Zaklínače ale samozřejmě po bližším prohlédnutí je jiná. Popravdě trochu mě mrzelo, že na ní není nějaká Míšina tvorba a to nejen na obálce ale i uvnitř knihy. Moc se mi líbilo, že Volání sirény obsahovalo Míšiny kresby a bylo by fajn je vidět i zde.

Co se příběhu týče, opět moc dobře promyšlený nový svět, postavy a samotný děj. Začátek byl zajímavý, přeci jenom ne v každé knize se začíná s honem na lidi, který vedou groni. Určitě zaujal, alespoň mě.
Poté se to obrací k hlavní hrdince Arianale, kde bych řekla, že je to takové napůl poklidné, seznamujeme se s jejím aktuálním životem v tomto světě, kde jsou lidé otroci, kde vládnou groni a po celém světě se to hemží všemožnými příšerami. Postupně se ale dozvídáme něco málo z minulosti a děj se začíná rozvíjet.
Arinala se ve městě, kde se schovává a přežívá začíná cítit nejistě a je jí jasné, že se něco děje. Ani v groním městě se nenudíme. Tam se odehrává zase jiné rodinné drama a nesmím zapomenout na Derreka, démona, který ztratil vše, pro co by mohl žít. Schovává se ve stínu a snaží se nepřijít o rozum.

Příběh je tedy dělen jakoby na tři části a to část s Arinalou, část s grony a část s Derrekem. Postupně se vše posouvá vpřed a je jasné, že se někde v knize musejí všechny tři strany sejít. Nemohla jsem se toho dočkat, zvlášť setkání Derreka a Arinali jelikož je jasné, že oni dva spolu mají jakousi minulost.

Jak jinak, než že se největší akce odehraje skoro na konci knihy.

Mě se kniha četla velmi dobře, jsou tam napínavé části, smutné části a dost akce, nechybí ani kouzla. Těším se na pokračování, na které doufám nebudeme čekat dlouho. Když jsem knihu dostala, překvapilo mě, jak je velké a dosti obsáhlá ale jelikož je čtivá, určitě to není žádná zábrana, spíše naopak byste si přáli více.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliz Eliz | Web | 9. června 2018 v 14:47 | Reagovat

S touto autorkou nemám úplně nejlepší zkušenosti, takže knihu asi vynechám :D

2 Katie Katie | Web | 9. června 2018 v 17:56 | Reagovat

[1]: Tak to je škoda podle mě. Že by nějaká knížka nesedla? =D Každopádně si každý zaslouží druhou šanci. =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama