.CESTOVAT. POZNÁVAT. NEBÁT SE.

21. května 2018 v 8:05 |  Moje téma

..CESTOVAT...

Co Vás napadne při slovu cestovat? DOVOLENÁ? ZÁŽITKY? ZÁBAVA? NOVÁ MÍSTA? Tohle se honí hlavou mě a daleko víc. Je tolik míst, které bych chtěla vidět a já najednou nevím, zda je možné se na všechny vůbec dostat. Ale proč vlastně? Co nám brání jet se podívat, tam kam by jsme chtěli? ČAS? PENÍZE? STRACH? Asi od každého něco. Je to přesto něco, s čím bychom se nedokázali poprat?Celé odpoledne jsem strávila hledáním dovolené a mám toho tak plnou hlavu, že nemyslím na nic jiného. Jenomže, najednou nemyslím jen na jedno místo, kam bych chtěla jet, najednou je těch míst víc a mě mrzí, že se nemůžu na všechny podívat. Líbilo by se mi cestovat na různá místa, ať jsou blíž nebo dál. Jenomže, kde vzít čas? Při práci máte omezený počet dnů (dovolené), kdy můžete někam vyrazit. A když už se najde čas, tak zase chybějí peníze. Jak to tedy ostatní dělají, že dokáži cestovat několikrát za rok a užívat si různé kouty světa?

Je za tím vším dobré PLÁNOVÁNÍ? Dlouhé roky ŠETŘENÍ? Opravdu nevím ale víte co? Závidím jim. Vím sice, že tu u nás v Čechách je krásných míst také dost, co stojí za zhlédnutí a měla bych být ráda, za to co mám, přesto chci víc. Jak jinak že? Všude kam se podíváte Vám ukazují, jak je všude ve světě nádherně, že každá země má svůj skvost a to Vás láká a Vy nevíte, kam dřív. Já to tak tedy rozhodně mám.


Chci podnikat různé cesty za historickými památkami jako jsou třeba ty v ŘÍMĚ ale ráda bych viděla i krásu přírody, kterou můžete vidět třeba v IRSKU nebo SKOTSKU. Chtěla bych se znovu procházet po LONDÝNĚ ale taky okusit tu opěvovanou AMERIKU. Zároveň bych ráda navštívila nějakou EXOTICKOU zemi a zažila nevšední dobrodružství no a samozřejmě bych se ráda procházela na písčité pláži a zaplavala si v moři. Je toho hodně? Možná ano. Lze to vše procestovat? Nejspíš ano. ALE.

Mám takový pocit, že bych musela být MILIONÁŘ, abych si tohle mohla všechno dovolit. Ale nejde jen o peníze. Myslím, že kromě toho mě brzdí i STRACH. Strach, že se v dané zemi ztratím nebo že se nedorozumím. Mé největší OBAVY. Chce to větší ODHODLÁNÍ a rozhodně to nevzdat a jít si za svými sny. Podle mě všechno jde, když se chce.


Proč jsem to tedy všechno vlastně psala? Možná, abych si uvědomila, že proč bych si to nemohla splnit, když budu včas PLÁNOVAT, ŠETŘIT, což bude pro mě asi to nejtěžší, ale taky SI VĚŘIT a být více ODHODLANÁ a nevzdat to hned na začátku, jelikož mám pocit, že se to nikdy nemůže splnit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama