Falešný sňatek - Magdalena Mintová

27. dubna 2018 v 10:00 |  Čtu..
Žánr: román
Nakladatelstí: Knižní klub
Počet stran: 224
Rok vydání: 2018
Díl: 2


Druhý díl Falešného románu je na světě a já jsem se nemohla dočkat, až si ho přečtu. Knižní obálka je zase moc pěkná. Opět je tam psací stroj, který je pro příběh důležitý a je zvolená hezká růžovo-fialová barva se zeleným hřbetem.

Ema se nastěhovala do domu Svíčkových, kde většinu chvil tráví sama, jelikož její nastávající je pořád pracovně vytížený. Když tedy netráví chvíle se svojí tchyní Milenou, potuluje se po domě a vymýšlí, jak by se zabavila. O což se co nevidět postará její budoucí švagr Filip, který se vrací domů z dalekých cest. Alespoň to si mají myslet rodiče, ale jak Ema zjistí, Filip nebyl přeci jenom tak daleko a dokonce se s ním už měla tu čest potkat.

Opět byla kniha psaná formou deníku, což bylo fajn. Příběh byl zajímavý, vyvíjel se docela rychle. Rozhodně se u něj nebudete nudit žádnými nudnými pasážemi.
Ema se od začátku knihy moc nezměnila, pořád měla ty stejné plány, zůstat bohatá a jak se tak zdálo, bylo to těžší než si myslela. Alespoň s Filipem po boku.
Líbilo se mi jiskření mezi nimi, pořád jsem očekávala co se zase přihodí a co vyvedou. Situace do kterých se dostávali mě bavili i když většinou pokaždé skončili stejně. Přesto mě ale pak překvapilo, jak to s nimi dopadlo, možná jsem čekala trochu něco jiného.
Co se Alberta týče, podle mě byla škoda, že se v knize objevoval tak málo. Určitě by si zasloužil více, kor když on měl být ten, co si Emu bere. Toho mohla autorka více využít.

To ale nemění nic na tom, že je to pěkný, milý a zábavný příběh, který se mi líbil. Navíc je to vlastně autorčina prvotina i když už je to druhý díl a rozhodně je to dobrý začátek. Určitě neuděláte špatně, když si tuto knihu přečtete, já jsem za to rozhodně ráda, jelikož mi přibyla na seznam, další česká autorka, od které se mi líbí její tvorba. Těším se, až si budu moci přečíst další knihu od Magdaleny Mintové.

...Přišlápla jsem si šaty, a měla jsem pocit, že se řítím k zemi. Filip mě naštěstí zachytil za loket, ale v tu samou chvíli, kdy se jeho prsty sevřely kolem mé paže, jsem na zádech ucítila něco strašně studeného, co pomalu stékalo dolů.
,,Doprděle..Zmrzlina!'' vysvětlil mi to Filip okamžitě.
Div jsem nezaječela hrůzou, když jsem si představila, kam až mi ta zmrzlina může stéct.
,,Dělej něco...dej to pryč, rychle, rychle, rychle!'' ječela jsem a předklonila se, abych zmrzlině její postup trochu ztížila.
,,Sakra, jak?'' řekl Filip zmateně. Jenže potom to vyřešil po svém. Znovu jsem se lekla, když jsem těšně nad zadkem ucítila pro změnu něco horkého, ale trvalo to jen chvíli, než mi došlo, co to je. Filipův jazyk.
,,Filipe!'' vykřikla jsem překvapeně a naštvaně. Do hlavy se mi hrnula krev a nebyla jsem si jistá, jestli to bylo pouze vlivem mého předklonu..

(Pro předatavu Ema na sobě měla zrovna krajkové šaty dlouhé až na zem s velkým výstřihem přes celá záda.)

PS: Pokud jste četli a líbila se, můžete autorku potkat v Praze na Svět knihy a to už teď v květnu. Já bych se tam ráda dostala, tak uvidíme, zda mi to vůbec vyjde.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 2. května 2018 v 17:16 | Reagovat

O sérii som toho veľa nepočula, takže vďaka za recenziu a tvoj názor :-) Osobne sa do čítania asi nepustím, ale vyzerá to ako fajn oddychovka :-)

2 Eliz Eliz | Web | 3. května 2018 v 20:28 | Reagovat

Knihu mám v podvědomí a moc ráda bych se k ní dostala... Ale to asi v brzké době nevyjde :D

3 Aires Aires | Web | 4. května 2018 v 23:24 | Reagovat

Moc pěkná recenze :) Knihy od této autorky bych docela ráda zkusila :) A je skvělé vědět, že bude na Světě knihy :)

4 Aires Aires | Web | 7. května 2018 v 18:16 | Reagovat

Moc pěkná recenze :) O této knize už jsem toho hodně slyšela, tak snad se k ní taky brzy dostanu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama