Co mě naučil tučňák - Tom Michell

17. dubna 2018 v 12:41 |  Čtu..


Žánr: Román, světová lit.
Nakladatelství: Noxi
Počet stran: 203
Rok vydání: 2016


Kniha mě zaujala hlavně svým názvem, kde se objevil tučňák ale i obálkou, která je podle mě kouzelná a veselá i když je na ní právě jen ten zmíněný tučňák.

Popravdě nevím ani pořádně jak začít, jelikož kniha mě nezaujala tolik, jak jsem si myslela, že zaujme a pobaví. Příběh o zachráněném tučňákovi, který by nejspíše bez Toma zemřel na následek ropné skvrny v moři, byl dojemný, milý i radostný. Každopádně mě nebavili popisy tehdejší Argentiny, její politické situace a ekonomiky. Přišlo mi to matoucí a nezáživné.

Tučňák pojmenovaný Juan Salvador se upnul na svého zachránce a přicestoval s ním do školního areálu, kde Tom učil. Byl to dosti neobvyklí domácí mazlíček, který díky své povaze všechny okouzlil, rozesmál i podpořil, když se k němu přišel kdokoli vypovídat ze svých trablů.
Juan Salvador si užíval pozornosti a pokaždé vítal nově příchozí. V knize se tak dozvíte pár zajímavostí o tučňácích, jak se chovají, jak chodí, jak jí ale také, že jsou dosti společenský a na konci se také dozvídáme, proč Juan Salvadore nechtěl opustit Toma, když ho odvedl očištěného od ropy k moři.

Samotný příběh o tučňákovi a jeho dobrodružství s Tomem byl pěkný a líbil se mi ale jak jsem psala, kniha byla proložena informacemi o Argentině, které mě osobně nebavili a vadili mi. Konec samotný byl překvapivý, jelikož jsem nečekala, že to dopadne s tučňákem právě takto (nechci to přímo prozrazovat), tak že byl takový smutnější i když pak samotné vzpomínky Toma na onoho tučňáka byli pěkné a hezky uzavírali celý příběh knihy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 20. dubna 2018 v 17:22 | Reagovat

Knihu mám doma, ale ještě jsem se k ní nedostala a zatím na ni nijak nespěchám. Časem si ji ale určitě přečtu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama