Polibek v NY - Catherine Riderová

19. března 2018 v 10:32 |  Čtu..
Žánr: Dívčí román
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 240
Rok vydání: 2017

Asi je každému jasné, proč jsem chtěla knihu mít. Má kouzelnou obálku přímo ušitou pro dokonalé Vánoce. Když jsem ji viděla, měla jsem nutkání si o Vánocích přečíst nějaký krásný, romantický příběh. A tato kniha se nabízela.
Obálka jak jsem již řekla, je podle mě perfektní. Sníh, zamilovaný pár a NY. Navíc laděné do červené vánoční barvy.

Tak proč jsem knihu, kterou jsem začala číst o Vánocích dočetla až teprve minulý týden??

Celý příběh začíná, jak se píše na obalu knihu na letišti, kdy Charlotte čeká na své letadlo domů. Z NY se přímo snaží uprchnout, jelikož její vysněný sen o dokonalém studijním pobytu s dobrodružstvím a samozřejmě láskou zrovna nevyšel. Její přítel jí před odletem dal kopačky.
Zatím co, Charlotte už svůj rozchod má za sebou, kluk jménem Anthony, který přijel svojí přítelkyni vyzvednout na oné letiště, zatím nic netuší. Netuší, že mu Mia dá kopačky před všemi v hale, na Štědrý den a přímo před Charlotte.

Anthony je zdrcený a neví co dělat. Domů teď nemůže přijít a tak bezmocně sedí na lavičce, kde ho samozřejmě vidí Charlotte a jelikož sama ví, jaké to je dostat kopačky, nenapadne ji nic lepšího, než že se mu pokosí zvednout náladu.

Ani jeden není nadšený z rozchodu ale nakonec zjistí, že to možná mělo tak být. Že se asi měli potkat a že New York na Štědrý den není nakonec tak špatný, jak se ze začátku zdál.

Přestože nejsem žádný fanda dívčích románů, dala jsem tomuto šanci. Už když jsem začínala číst, tak mě trochu mrzelo, že jde vlastně o teenageři a ne o dospělé. Což mi asi mělo dojít, ani nevím proč jsem měla zafixované, že půjde o dospělé ale to není nic hrozného.
Příběh je vždy vyprávěný buď z pohledu Charlotte nebo z pohledu Anthonyho. Je to fajn, víte co si myslí oba dva a nemusíte si domýšlet, co se asi honí v hlavě tomu druhému.
Celý příběh se vlastně odvíjí od knihy, kterou si Charlotte koupila a má pomoci při rozchodu. Tak že u každé nové kapitoly je vždy rozepsaný jeden bod knihy, podle kterého se pak postavy řídí. Což zní zajímavě ale nakonec mi to přišlo zbytečné, jelikož vše pak vlastně Charlotte zopakovala, takže jsem to většinou jen prolítla.
Postavy nebyli ničím zvláštní, kromě toho, že Charlotte byla britka, tak že často se odkazovalo na její přízvuk a Anthony byl obyčejný hodný kluk, který skrýval ještě další bolest, kromě rozchodu s Miou.

Ze začátku jsem se do knihy nutila, moc mě to neupoutalo ale pořád jsem si říkala, že to určitě bude lepší. Bohužel mě kniha moc nepřesvědčila a řekla bych, že je to takový průměr. Příběh není ničím zvláštní, nijak zvlášť napínavý nebo překvapivý. Je to trochu nuda. Asi holt potřebuji víc akce. A to mi, což je jasné, nějaký dívčí román nedá. Osobně bych si knihu znovu nepřečetla a jediné co se mi na ní opravdu líbí, je ta obálka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fanoušek Fanoušek | Web | 19. března 2018 v 11:24 | Reagovat

To je přímo překrásná věc! :) Doporučuju ti video na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=ntKDHe3NA0M ! Super ohromný video. :)

2 Casion Casion | Web | 24. března 2018 v 12:36 | Reagovat

O tejto knihe som už čo to počula, ale keďže romantické príbehy idú úplne mimo mňa, tak ma nejako extra nezaujala. Možno ako oddychové čítanie je to fajn, záleží čo čitateľ od knihy očakáva, ale myslím, že by to nebolo nič pre mňa :D

3 Betty - hlavavknihach Betty - hlavavknihach | Web | 24. března 2018 v 15:07 | Reagovat

Tahle kniha má opravdu nádhernou obálku a bude i něco obdobného, ale z Paříže. Tak nějak očekávám, že to bude jen průměr, který láká hlavně tím tématem Vánoce, ale stejně si ji před Vánoci koupím, jako "nalazovač" atmosféry... Protože ta obálka je prostě dokonalá. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama