Knižní propast

3. ledna 2018 v 18:36 |  Káťa a Škubánek

Zdravím, tento článek bude spíše takovým zamyšlením nad tím, jak jsem ztratila čas v knižním světě. Jak jsem pozadu se čtením knih a že to nejspíš nikdy nedostihnu..Tolik nových knih, co se objeví na knižním trhu. Každý měsíc nějaká novinka, každý měsíc si přidáte na seznam alespoň dvě tři knihy nejméně. Pokaždé když zajdete do knihkupectví, objeví se tam kniha, kterou jste nečetli a která zaujme.
I když nestíháte číst nebo čas věnujete něčemu jinému, knihy stále přibývají a když nejdete s tím, co se zrovna čte, ztrácíte náskok. Nejdříve jste tak o dvě, možná tři knihy pozadu. Další měsíc to je o další knihy a tak dále. Pak si projíždíte katalogy, internet nebo regály v knihovně a najednou je těch knih moc. Nevíte, co máte číst dřív!
Projíždíte blogy s recenzemi na knihy, které jste chtěli číst, které máte třeba i doma ale ještě jsem je nevzali do ruky. Nové knihy, které se Vám líbí a které z knih, co máte doma, dělají knihy staré. A všichni je už mají přečtené a jdou dál.
Vše se pořád točí, neustále je něco nového a vy nestíháte číst to, co vyšlo loni nebo předloni a co je teď už vlastně pasé. Jste pozadu.


Tak nějak se cítím, když čtu recenze ostatních. Co jsem ze školy venku, čtu málo, čtu minimálně a vše se to odráží na knihách. Doma mám tak deset nepřečtených knih, možná i více, které nejspíše skrývají pěkný příběh, mají už možná další pokračování a všichni aktivní čtenáři je mají dávno přelouskané.
Ztratila jsem čas, jsem pozadu o několik desítek knih a nikdy to nemůžu dohnat! Trochu mě to mrzí ale vím, že to nevrátím. Vím, že to není důležité, jen si připadám ztracená. Většina čtenářů čte něco o čem ani nevím, že vyšlo nebo čtou další díly něčeho, co jsem si chtěla přečíst. Všichni jdou v před, jen já jsem stále na samém místě.

Vždyť ani v knihovně jsem nebyla dobré tři roky! To je hrůza. Pokaždé si říkám, doma mám knihy, co si zaslouží být přečteny, tak přeci nepůjdu do knihovny ale myslím, že jsem tam měla raději jít. Pak by se mi doma neválelo tolik knih, které nakonec nebyli až tak dobré a za které jsem utratila peníze.
Letos to musím napravit. Pokusím se dohnat něco, co je nemožné. Ale víte co, zkusím to.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 3. ledna 2018 v 19:20 | Reagovat

Nedá sa stíhať všetko, ani čítať ani sledovať, vidím to sama na sebe, že stále netuším o toľkých dobrých knihách, ktoré vychádzajú a to sa snažím sledovať len knižný trh u nás v Česku, o zahraničnom ani nehovorím ten je veľmi rôznorodý :-) Som rada, keď sa dostanem k dobrým knihám, ale dobrá kniha nikam neutečie a ak sa aj o nej dozviem neskôr, neprekáža mi to :-) Je super, že sa snažíš dobehnúť svoje plány, prajem ti to, čítaj a nech sa ti knihy páčia, ale hlavne si to vychutnávaj :-)

2 Aires Aires | Web | 3. ledna 2018 v 19:56 | Reagovat

Tak tohle přesně znám :) Pořád vycházejí nové knihy, pořád vidím nějaké zajímavé na jiných blozích. No jen za minulý rok jsem si na čtecí seznam přidala snad jen 100 kniha a nestihla přečíst ani půlku :) Jsem pozadu :D Tak držím palce se čtením a doháněním :) Jsem na tom úplně stejně :)

3 Katie Katie | Web | 3. ledna 2018 v 20:03 | Reagovat

[1]: To tedy rozhodně nedá. Je toho čím dál více.
Děkuji a snad se mi to alespoň z poloviny podaří.

[2]: No alespoň v tom nejsem sama. =D Tobě taky štěstí ve čtení, letos přibude na seznamu určitě dalších 100 knížek =)

4 Eliz Eliz | Web | 4. ledna 2018 v 19:17 | Reagovat

Možná tomu nebudeš věřit, ale já občas až chytám depresi, že vůbec nestíhám číst a pořád vychází další a další knihy a já jsem si nucena vybíra jen těch pár, které mám reálnou šanci stihnout. Pak mám taky seznam knížek, na které se pořád (klidně už i pár let) chystám...
No, není to legrace být vášnivý knihomol :D

5 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 4. ledna 2018 v 19:46 | Reagovat

Myslím, že tohle je skluz, který nikdy nezmizí :D Já jsem na to expert... asi hlavně proto, že čtu v podstatě všechno :D Ale jestli máš doma jen deset nepřečtených knih, je to docela dobrý. Já... no v podstatě skoro celá moje knihovně je nepřečtená. Neustále dávám přednost výpůjčkám z knihovny nebo recenzákům a k vlastním knihám se ne a ne dokopat. Letos má mv plánu být lepší, ale znám se :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama