Falešný román - Magdalena Mintová

28. prosince 2017 v 9:28 |  Čtu..

Žánr: Román
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 272
Rok vydání: 2017

Pustila jsem se do Falešného románu s tím, že by to mohla být zábavná oddechová knížka a vlastně to tak i dopadlo.
Falešný román je o ženě Emě Studené, která stále ve svých skoro sedmadvaceti letech bydlí s otcem, nepracuje a jen utrácí jeho peníze. Jeho trpělivost je na krajíčku a snaží se jí domluvit, aby začala samostatně žít. To se Emě samozřejmě nelíbí a tak si vymyslí, že píše román a aby v té lži ještě otce utvrdila pořídila si psací stroj, na který ale nepíše ten román ale píše si jaký si deník, kde odsuzuje vlastně celou rodinu.

Kniha je tedy psaná jako deníkový zápis, vše je vyprávěno vtipně, tak nějak svěže. Děj se odehrává v Praze a okolí, což pro mě bylo nezvyklé ale ne nijak špatné.

Když otec zjistí, co vlastně Ema píše, rozhodne se jí pořídit byt a vykázat jí tam. Od té doby to jde s Emou trochu z kopce a ona si musí poradit, jak vydělat na hodně velký nájem. Jenomže její plán je o něco složitější. Nehodlá v tom temném bytě zůstat a tak si vymyslí, že se provdá za bohatého mládence.

Jak jsem již psala, u knihy jsem se dost nasmála. Sice začátek nijak ohromující ale postupně když se do knihy začtete je to fajn příběh. Navíc je to autorčina prvotina, tak že se dá říci, že je to takový jednoduchý, nijak náročný příběh o bohaté rozmazlené holčičce, která prahne po penězích.

Knihu tedy hodnotím pozitivně i když začátek by mohl být víc zajímavý, aby vás to vtáhlo do děje hned. Jediné co mě na knize dost překvapilo a naštvalo je hodně otevřený konec. Jako když píšete větu, kterou nedokončíte. V tom nejlepším to utnula a podle mě je velká škoda. Samozřejmě že to tak odkazuje nejspíše na druhý díl, v co doufám, jinak by byl totiž takovýto konec nesmyslný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 4. ledna 2018 v 19:48 | Reagovat

Myslím, že tahle kniha nedávno přibyla do městské knihovny. Ale nebyla jsem schopná si zjistit o čem je :D Ale teď už to vím a vypadá dobře. Určitě si ji půjčím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama