Lovci duchů III - 2/3

29. září 2017 v 20:49 |  Povídky


Sliby chyby. To je tak, když si říkám, že si vše přednastavím a nakonec se na to vykašlu s tím, že to ten den sama zveřejním. No a pak se vám něco stane, jako havárka a vy nemáte čas na povídku.

Už tedy žádné zdržování, je tu druhá část.
Předtím se nezdálo, že by parkoval tak daleko ale teď, jakoby běžel věčnost. Sice za sebou nic neslyšel, přesto raději neriskoval. Párkrát zakopl, jelikož cesta nebyla nijak zarovnaná ale i tak běžel svižně.
Už se zdálo, že za zatáčnou jsou vidět odleskly světla od lampy a tak si trochu oddechl, že už bude u auta. Nepatrně zpomalil ale pořád byl ostražitý, upíří dokáží být rychlí, že ani nepostřehnete kudy vyběhli.
Zničeho nic vedle něj v křoví něco zašutilo. Pomalu přestal dýchat ale nezastavil. Snažil se co nejtišeji jít dál. Světla bylo více a už viděl z dálky i zaparkované auto. Opět ticho a tak přidal do kroku, když v tom mu začal vyzvánět mobil. Vylekal se a začal ho hledat. Předtím ho hodil do tašky a teď si nadával, nemohl ho najít a vyzvánění tak řvalo do toho ticha. Konečně ho našel a zvednul.
,,Teď ne Deane." zašeptal a ohlížel se kolem. ,,Kde si?" vyhrkl na něj bratr ale to mu už nestihnul odpovědět. Otočil se a před ním stála postava. Chytla ho za rameno a hodila s ním do strany. Sam nestačil nic, jen se překulil na zemi a zůstal ležet. V tom ho někdo chytl za bundu a držel ho napůl ve vzduchu. Byla to ta černovláska.
,,Podívej me se, kdo se to plíží kolem." uchechtla se a vycenila zuby. Sam tentokrát stihli za reagovat. Napřáhl se a vší silou do ní strčil. Nečekala to a tak se zapotácela do zadu a pustila ho. Okamžitě vyskočil na nohy, ona nebyla po zadu a tak se ohnal podruhé. Uhnula a místo toho vrazila jemu. Bolelo ho rameno ale nedal to znát. Sebral všechnu sílu, ránu ji oplatil a odrazil ji tak, že tentokrát upadla ona. Na nic nečekal a rozeběhl se k autu. Naštěstí to byl jen kousek. Rychle se snažil otevřít kufr, aby si mohl vzít nějakou zbraň na obranu ale v tom spěchu to šlo ještě pomaleji než chtěl. Nakonec se mu to povedlo. Akorát v čas. To už tam byla i ona. Čapla ho za vlasy a hlavou mu praštila o kapotu. Samovi se zatočila hlava ale podařilo se mu vymanit ze sevření, natáhl ruku a vystřelil na ni. Sice jí rána z obyčejné pistole nic neuděla, přesto ji zpomalila a odehnala o kousek dál. Vystřelil znovu a znovu. Celkem asi pětkrát. Měla co dělat, aby si vyndala střely, jelikož byli napuštěné sporýšem, který je sice nazabije ale příjemný také nejsou.
Nečekal, až přijde celá parta. Nasedl do auta a odjel co nejrychleji pryč. Nemyslel si, že ho bude sledovat a doufal, že bude pryč než stihne vyndat všechny kulky ze svého těla.
...
Dojel k motorestu, kde už pochodoval naštvaný Dean. Když uviděl své auto, zastavil a čekal, až Sam zaparkuje. Ani nenechal Sama vylézt z auta, otevřel dveře a spustil. ,,Tebe nechat samotného! Kde si byl? Nenechal si vzkaz kam jedeš." podíval se na něj. Kromě krvavého nosu mu snad nic nebylo. Sam vylezl z auta konečně a zabouchl dveře.
,,Nevěděl jsem, kde přesně skončim. A jsem tu, tak nevyšiluj." opřel se o auto a setřel si krev z nosu. ,,Jsou to upíři. Viděl jsem čtyři ale může jich být více. Jsou tam i dvě pohřešované dívky a jeden kluk." vychrlil ze sebe a podíval se na Deana.
,,Paráda, nesnášim tyhle krvelačný potvory." zanadával a pak šli dovnitř. Dnes už se stejně nikam nevidají, čekali by na ně. Místo toho se pořádně připraví.
Zatím co Sam doplňuje náboje napuštěné sporýšem, Dean vytáhne svou mačetu a prohlíží si ji, zda je pořádně nabroušená. Sam se na něj podíval se zdviženým obočím. ,,No co, useknout hlavu té pijavici je nejjistější." vysvětlil Dean a hodil ji zpět do batohu, kde měl ještě pistoly, nějakou svěcenou vodu a kříž.
,,Měli bychom sehnat ještě krev mrtvého muže." dodal Sam a podíval se na bratra. Oba měli vše připravené. Do ranních hodin ještě trochu času zbývalo. ,,Zkusíme se ráno dostat do místní márnice. Teď bych si rád na chvíli ještě zdřímnul." řekl Dean a lehnul do postele. Otočil se na bok a nečekal na Samvu odpověď. I on by si rád odpočinul, po střetu z jednou z nich se cítil dost rozlámaně.
..
Ráno už se oba procházeli po městě. Dean řekl, že bez snídaně nikam nejde a tak se zastavili v místním bistru. Objednal si kafe a kus jablečného koláče. Už jen to mu vykouzlilo úsměv na tváři. Sam byl nevrlý, chtěl to mít už za sebou a hlavně kolem poledne měli v plánu přepadnout to hnízdo. Upíři by měli spát, jelikož slunce jim nedělá moc dobře.
Zatím co se Dean ládoval koláčem, Sam si šel k pultu ještě nechat dolít kafe. Čekal na obsluhu, když v tom na něj někdo promluvil. ,,Sam? Sam Winchester?" uslyšel své jméno a byl překvapený, kdo ho tu může znát. Otočil se a uviděl drobnou blondýnu s černými brýlemi na očích a úsměvem na tváři. Nemohl si vzpomenout na jméno ale znal ji. Nedávno ji pomáhaly s duchy tušil. ,,Alex, tak před měsíce jsme se viděli a řešili jste." nedořekla větu. ,,Však ty víš." usmála se. ,,Jasně. Alex." odkýval Sam a také se usmál. ,,Co tu děláš? A si tu s bráchou?" zeptala se a Sam jen ukázal na stůl, kde Dean jedl poslední kousky koláče.
,,A co tu děláš ty?" zeptal se Sam a všimnul si, že kafe už má dolité. ,,Chtěla jsem vypadnout z rodného města, tak trochu cestuji a tady se mi líbí, tak tu na chvíli zakotvím." odpověděla. Stále měla na očích ty černé brýle i když tolik slunce ani nesvítí. ,,Doufám, že tu nejste za prací." řekla na jednou. ,,Vlastně tak trochu." řekl Sam. Zdálo se, že se Alex ohlédla na Deana a pak zpět na Sama. ,,Měla by sis dával večer pozor a raději zůsta doma." dodal Sam. Alex ho ujistila, že tak udělá a narychlo se rozloučila s tím, že na něco zapomněla. Pak zmizela.
Samovi to přišlo divné a vše řekl Deanovi. Ten to odmával. Byl najedený a spokojený. Teď už jen do márnice a vyřídit to upíří hnízdo.


(Ano, trochu jsem propletla upíři z lovců s upíry z upířích deníků)
(Další díl nejspíš až v neděli, omlouvám se.)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eleanor Eleanor | Web | 29. září 2017 v 20:56 | Reagovat

Povedené

2 Magicmax Magicmax | Web | 29. září 2017 v 21:09 | Reagovat

Nechutná přstava vyndat kulky ze svého těla. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama