Knihovníček - Kniha podle skutečného příběhu

1. srpna 2017 v 13:00 |  Knihovníček 2017
U tohoto tématu jsem naopak věděla hned. Jako první mě napadla Bílá Masajka, kterou jsem četla. Myslím, že víte o kterou knihu jde a pokud ne, hned Vám to řeknu.
Bílá Masajka je o žene Carole, která se na dovolené v Keni potká s masajem (válečníkem) a zamiluje se do něj. Samozřejmě nechá svého života v civilizované zemi a vrací se zpět k němu do Keni, aby mohla být s ním. Ze začátku se vše zdá pěkné a dobré ale to se vše změní na boj o přežití.


Je to tedy příběh podle skutečných událostí o Carinne Hofmann, která se tedy na dovolené zamilovala do masaje, což už jsem psala. Po čtyřech letech z Afriky ale utekla zpět do Švýcarska ale svou rodinu v Africe stále podporuje.

Podle mě to byl zajímavý příběh. Určitě bych nedokázala, co ona. I když se mi Afrika líbí, žít bych tam rozhodně nechtěla. Nejspíš to tam také funguje úplně jinak, než v době, kdy tam byla Corinne ale i tak byla dost odvážná, nejspíš i blázen, že do toho šla. Ale je obdivuhodné, že po tom všem, co tam prožila, to nevzdala a dokázala se vrátit zpět do normálního života.

Druhou knihou je pak Africký příběh lásky, kterou mám doma. Je to také kniha podle skutečného příběhu o ženě jménem Daphne Sheldrickové, která se narodila v Keni a celý život za světila péči o osiřelá mláďata. Kniha popisuje její život v Africe, kde prožila první lásku, zasnoubení ale i boj proti bílím osadníkům.Přiznávám, že knihu dočtenou nemám. Čekala jsem to totiž opravdu formou příběhu, ale je to spíše vyprávění, jako byste byli na nějaké besedě a moc mě to nechytlo. Což mě tedy mrzelo, jelikož jsem se těšila na to, že je to z Afrického prostředí.

A tím mě vlastně napadá ještě jedna kniha a to Koupili jsme ZOO od novináře Benjamina Mee. Já si naprosto zamilovala film a tak jsem si půjčila i knížku. Jenomže je to opět spíš takové popisování událostí jakoby jste popisovaly fakta spíš (i když to není úplně 100% přirovnání) a proto jsem knihu nedočetla. Nebavila mě ta forma psaní a opět mě to zklamalo.


Přesto jako příběh je to podle mě skvělý a pokud má někdo rád biografie či knihy podle skutečnosti doporučuji.

(Teď jsem si i všimla, že všechny knihy vydalo stejné nakladatelství - Ikar)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 4. srpna 2017 v 15:03 | Reagovat

Prvé dve knihy nepoznám, o tretej som počula vďaka filmu :-) Sama ešte neviem akú knihu vyberiem pri tejto téme ja :D

2 Rogue Rogue | Web | 15. září 2017 v 16:05 | Reagovat

Už jsem párkrát uvažovala, že bych si Bílou Masajku přečetla...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama