Temná akademie: Vyvolení/Spoutaní - Gabriella Poole

25. června 2017 v 14:26 |  Čtu..


Žánr: Scifi a Fantasy
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 256
Rok vydání: 2012

Díl: 1

Darkova akademie je škola jako žádná jiná! Každý semestr se stěhuje na nějaké nové úžasné místo a studují tu jen neuvěřitelně krásní a inteligentní mladí lidé. A čím více se toho nová zahraniční studentka Cassie Bellová o Akademii dozvídá, tím je zvědavější...Jaká zlověstná tajemství střeží Vyvolení - skupina vybraných studentů, kteří se od nezasvěcených drží dál? Kdo je tajemný cizinec, který se v noci potuluje po chodbách? A co se doopravdy stalo před rokem, kdy tu za záhadných okolností zemřela studentka? Cassie zjišťuje, že vědět málo je sice nebezpečné, ale vědět příliš mnoho ji může zabít.


Temná akademie, co se každý semestr stěhuje na nové místo. Skupina vyvolených, kteří jsou krásní a nadaní. A přesto je na ni něco zvláštního, tajemného. Nová studentka Cassie, se nenechala okouzlit a místo toho hledá pravdu o akademii.
Kdo se tajně potuluje po chodbách? Co se vlastně děje ve společenské místnosti vyvolených? Jak to, že tu zemnřela studentka?


Kniha je čtivá, rozhodně je i poutavá a co víc, máte ji přečtenou za krátkou dobu. Přesto, když jsem začala číst, říkala jsem si, do čeho jsem se pustila. Kniha mi přišla jednoduchá, předvídatelná. Kapitoly byli krátké. Četba pro první stupeň základní školy.


Nakonec se z toho vyklubal docela pěkný příběh. A předvídatelnost taky nebyla stoprocentní. Čekala jsem, že se objeví upíři a že je to ta skupinka vyvolených. Přesto to nebyli upíři ala Upíří deníky nebo Vampýrská akademie. Byla to docela příjemná změna, i když upíří sající krev mám raději.

Tak že ve výsledku to je čtivá kniha, poutavá ale spíše na oddechové čtení. Rozhodně nemám v plánu se k ní vracet.Žánr: Scifi a Fantasy
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 272
Rok vydání: 2012

Díl: 2


Před začátkem nového semestru se Darkova akademie stěhuje do New Yorku. Cassie už není jen nováčkem, který jen tápe. Stala se silnou osobností, odhodlanou skrýt svá tajemství. Poté, co byla přijata mezi Vyvolené, se musí vyrovnat se svými neuvěřitelnými schopnosti. Její láska ji přivádí do nebezpečí a zlovolný duch v jejím nitru získává stále větší moc. Zvládne se Casiie postavit mocným silám a nenávisti? Zachrání své přátele od strašlivého osudu, anebo je zahubí, aby spasila sama sebe? Kdekoli se objeví Darkova akademie, tam je smrt nablízku.

Druhý díl Temné akademie je o něco lepší. Už víme, co za tajemství ukrývá a spíš se dozvídáme, jak to mezi vyvolenými chodí. Cassie zjistila, co jsou zač a sama se nechtěně jedním stala. Tedy na půl. Rituál, který ji měl přeměnit, byl poprvé v historii přerušen. Nikdo neví, jaké to může mít následky.

Cassie se s tím snaží vyrovnat a bojovat s tím. Mezitím si se svojí spolubydlící a přítelem užívá New Yourk, ve kterém se v tomto semestru nacházejí. To ji nevychází až tak dobře, jelikož jsou tu tací, kteří ji nenávidějí a snaží se jí pomstít, za to, co provedla v předchozím semestru. A netýká se to jen jí ale také jejích přátel.


Jak jsem říkala, tentokrát byla kniha o něco lepší. Opět čtivá, to je na knize to nejlepší. Nechybí ani napětí i nějaká ta zábava a samozřejmě romantika. Přesto jsem čekala nějaký větší zvrat, co se hrdinky týče.
Opět pouze pro oddechové čtení, které stačí přečíst jen jednou.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 5. července 2017 v 11:12 | Reagovat

Kedysi dávno som čítala prvý diel a pomerne ma sklamal, tá jednoduchosť a akcia sa mi zdala dosť potláčaná. Každopádne je super, že dvojka je už o niečo lepšia :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama