Labyrint: Spáleniště Zkouška – James Dashner

25. června 2017 v 13:27 |  Čtu..

Žánr: Scifi a Fantasy
Nakladatelství: Yoli
Počet stran: 344
Rok vydání: 2014

Už žádné hlavolamy. Žádné proměnné. A žádné běhání. Thomas byl přesvědčený, že když se jim podařilo uniknout, vrátí se on i Placeři ke svým dřívějším životům. Nikdo však ve skutečnosti netušil, do jakého života se vracejí. Země, sežehnutá slunečními erupcemi a spálená novým, krutým klimatem, se změnila v pustinu.
Rozpadajícími se městy teď bloudí "raplové", lidé pokrytí hnisavými ranami, které infekční nemoc nazývaná erupce dohání k vražednému šílenství. Hledají, kde by našli další oběť... a potravu.
Pro Placery běhání zdaleka neskončilo. Namísto svobody zjišťují, že mají před sebou další zkoušku. Musejí překonat Spáleniště. A organizace ZLOSIN se postarala o to, aby uzpůsobila proměnné a nastavila šance v jejich neprospěch. Thomase čeká zkouška ohněm - skutečně přechovává někde v hlavě tajemství svobody? Nebo bude věčně vydán ZLOSINu na milost?


Thomas a jeho přátelé se dostali z Labyrintu a doufali, že jsou v bezpečí. To se ovšem nestalo a místo toho se znovu ocitli v nebezpečí. Začíst se bylo snadné. Prvních pár kapitol bylo poutavých. Nové místo, neznámí chlapec z jiného labyrintu a zmizení Teresi. A nakonec místo bezpečného azylu byli vyhnáni do krutého spáleniště.


Musím uznat, že nikdy nevíte, co se stane. Kdo nebo co se tam objeví a kdo zahyne příště. Jak jsem řekla, první část knihy se mi četla dobře, bohužel tam ale byli pasáže, co mě nebavili a zdáli se mi až moc přehnané a splácané. Jakoby autor nevěděl, co se tam má stát prvně.


Thomasovy a jeho přátelům se děla jedna špatná věc za druhou, nikdo nevěděl, jak to skončí. Nikdo netuší, kdo za tím je a jestli je ZLOSIN opravdu dobrý. Popravdě, ani já se v tom moc nevyznám. Žádné odpovědi v knize nejsou, spíš přibyli další otázky.

LABYRINT BYL JEN ZAČÁTEK
ŽÁDNÁ PRAVIDLA NEPLATÍ. POMOC NEPŘIJDE. BUĎ TO ZVLÁDNEŠ NEBO UMŘEŠ.

A co víc? Nevíte, komu máte věřit. Co se týče nového chlapce Arise, zdá se být dobrý a ztracený jako všichni. No, zvrat, který mě na konci překvapil, jsem opravdu nečekala. A co víc, byla do toho zapojená Teresa. Popravdě? To jsem moc nerozdýchala a jak jeho tak ji jsem začala nenávidět.


KDO JE JEŠTĚ PŘÍTEL? KOMU SE DÁ VĚŘIT? VŠECHNO SE ZMĚNILO.


Celkově bych knihu hodnotila tak padesát na padesát. Byla jistá část knihy, co mě zaujala, byla napínavá a chtěla jsem se co nejdříve dozvědět více. Každopádně byla tam i část knihy, co mě spíše odrazovala, nebavila a jak jsem již říkala, zdála se mi až moc přehnaná. Musím říci, že druhým dílem mě autor moc neoslovil.


A jak je to s filmem? No kniha je úplně jiná! Přijde mi, že předlohy se vůbec nedrželi a mě to snad ani nevadí. Líbí se mi, že je film a kniha odlišná. Protože to bych byla zklamaná i z druhého filmu a to bych vážně nechtěla.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michelle Michelle | Web | 30. června 2017 v 18:07 | Reagovat

Já četla první díl už bůh víá jak dlouho a fakt se mi to líbilo, i film jsem zbožňovala. ALe prostě potom jsemnějak neměla touhu pokračovat. Ale pustila jsem si druhý díl jako film a to mě úplně zklamalo, tak je možná dobře, že jsem to dál nečetla :D Film měl aspoň Dylana :D

2 Katie Katie | Web | 30. června 2017 v 21:45 | Reagovat

[1]: Film je úplně jiný ale jak říkáš, má alespoň Dylana! =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama