Kreativ - zpomalte – myslete na krásu – tvořte – užívejte si

2. dubna 2017 v 9:51 |  Moje téma

Znáte časopis Kreativ? Že ne? Nevadí, já ho do nedávna taky neznala. A o čem časopis je a co v něm vlastně najdete, se dozvíte zde.


Časopis jsem si prvně koupila před Vánoci. Upoutal mě svou obálkou (jak jinak) a dostal mě i svým obsahem. Samozřejmě jsou tam články, které mě neoslovili, ale jsou tam i takové, které mě nadchli. Kromě článků tam jsou i různé návody a inspirace. To už ale níže.


Časopis je dvouměsíčník, má 106 stran a také je o něco dražší, než běžné časopisy. Zato je podle mě kvalitní a vždy tam najdete něco navíc, co můžete později použít.
Jak je patrné z názvu, jde o časopis plné kreativity, tvořivosti a nápadů. Ale také receptů i omalovánek.


V zimním Kreativu, který byl vydán kolem Vánoc, najdete například inspiraci na dárky. Mně osobně tam zaujal článek s nápadem na dárek, který napůl vytvoříte sami a na půl koupíte. Jde o to, že koupíte nebo vytvoříte, záleží na Vás, dárkovou krabici podle toho, co má darovaný rád a pak do ní dáte věci jemu blézké.
uvedu příklad raději: Teta ráda peče a tak mě napadlo udělat ji dárkovou krabici a do ní nakoupit věci k pečení jako papírové košíčky na mafiny, tiskátka na sušenky a ozdůbky na to jako jsou jedlé kytičky třeba a jiné cukrářské potřeby.

No a takovéhle dárkové krabičky můžete vytvořit třeba pro zahradnici i milovnici knížek třeba se záložkami a fan věcmi pro knihomoly. To by byl hezký dárek ne?


Dále jsou v časopisu návody na origami. V zimním čísle bylo origami srdíčko nebo pak návod jak si udělat papírovou poštovní schránku nebo papírové květiny. Ale také jak si vytvořit vlastní lapač snů, což vypadá moc hezky a nebylo to tak těžké.
K tomu tam byl malý dáreček v podobě zápisníku na vaše sny i s mini snářem.


Kromě tvoření jsou tam samozřejmě články různého typu. Jako třeba krátký článek společenské etikety. Řeknu Vám, je to docela složité a já bych ji dodržovat nechtěla. Jsou tam i články o různých ženách, co vytvářejí např.: korálky a jiné domáci ozdůbky nebo o ženách co se věnují dobročinné akci. V zimním čísle byl článek o dobrovolnictví v útulku se psy.
Mě osobně zaujal článek jak si psát deník a proč je dobrý si deník vůbec psát. Deník si můžete samozřejmě psát různými způsoby. Nemusí to být deník jen o shrnutí vašeho dne, jaký si většinou píší nebo psali puberťačky ale může to být shrnutí vašich cest, výletů či dnů, ve kterých se Vám dobře vedlo. Třídí Vám to myšlenky, získáte nadhled nad událostmi či zpětný pohled. Pro mě to byl zajímavý článek.

Pak tam jsou recepty. Na dort, pusinky nebo i na různé koktejly k novoročnímu přípitku. Jelikož jsme pořád u zimního vydání.
Celý časopis provází i citáty jako např.:

Život začíná každou minutou znova. - Thomas Merton
Budete-li se snažit porozumět celému vesmíru, nepochopíte vůbec nic. Jestliže se pokusíte porozumět sobě, pochopíte celý vesmír. - Buddha

No a celý časopis končí velkým malovaným horoskopem. Tedy čínským horoskopem, který si můžete i vymalovat.


Kromě toho byli v časopisu dvě dárkové krabičky, které si můžete složit a mini nálepky právě ke scrapbookingu.A další číslo, které vyšlo v únoru, bylo jarní číslo. To je vidět už na obálce, která je ve žluté barvě s jarními květinami.


Opět v časopisu najdete spoustu návodů, tentokrát se to hodně točí i kolem Velikonoc. Tak že tam najdete návod na pletení košíčků (ne jen z proutí), inspirace pro jarní i velikonoční výzdobu domu a prostírání.
Můžete si vyzkoušet barvit vajíčka přírodními barvami a ne kupovanými.


Opět je tam origami a tentokrát jsou to tulipány. Je tam i šablona na pohyblivého králíčka (tu jsem bohužel zapomněla vyfotit) a velikonoční samolepky na vajíčka.
Líbil se mi tam návod na vytvoření svého obrazu, kde je několik způsobů jak nanášet barvy. Jeden z nich je na plátno barvu stříkat. To mě zaujalo a říkala jsem si, že si to někdy musím zkusit. =D


A pak se mi tam líbilo jak si utvořit třeba nástěnku nebo také obraz ze vzpomínek třeba na prarodiče. Byla tam ukázka právě paní, co si udělala z kusu dřeva nástěnku, kterou ozdobila fotkami, starými formičkami na pečení, myslím, že kapesními hodinkami po dědovi a jinými věci. Vypadlo to moc dobře.


Je tam samozřejmě více článků i novinek a vychytávek. Byl i speciál na pletení ale ten jsem si nekupovala.
Pokud stejně nemáte představu tak se podívejte na jejich stránky, kde si můžete časopisem prolistovat a dají se tam stáhnout i šablony vždy z aktuálního čísla.

www.kreativ.cz a nebo rovnou na listování časopisem ZDE 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 6. dubna 2017 v 18:20 | Reagovat

Vyzerá to dobre a zábavne, ja veľmi nie som na takéto praktické veci, ale určite tam sú dobré nápady a rady :-)

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 10. dubna 2017 v 19:35 | Reagovat

Vypadá to skvěle, ale i tak si nejsem jistá. Asi jsem moc náročná, ale stejně jsem čekala víc :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama