Duben 2017

Beltine aneb pálení čarodějnic

30. dubna 2017 v 10:48 Moje téma

Když už jsme oslavili Samhain neboli Halloween a přivítali tím temnou část roku, tak bychom dnes měli přivítat a oslavit světlou část roku, tedy Beltine. Svátek Beltine je spojován s ohněm, očistou a samozřejmě ochranou pro nadcházející léto. Část roku, která je důležité hlavně pro úrodu.

Ale než začnu s tím, co se oslavuje svátkem Beltine, chci říci, proč jsem se pustila do tohoto článku. Určitě víte, že mám ráda Halloween (podle keltů Samhain) a že mám ráda většinu věcí, co se točí kolem magie a různých nadpřirozených věcí.
A dnes se všichni chystají na večer, kdy se budou pálit čarodějnice u velkých ohňů, kde samozřejmě nebude chybět i nějaká ta zábava. Tak jsem si řekla, že bych o tom mohla něco zjistit, proč se lidé takhle scházejí a upalují symbolicky čarodějnice.Knihovníček - Kniha s číslem v názvu

17. dubna 2017 v 9:37 Knihovníček 2017

Úplně jsem zapomněla na Knihovníček! Tak že teď se to snažím dohnat, jelikož by to byla škoda. Níže se na to můžete vrhnout. A napsat mi, jaká je vaše kniha s číslem v názvu.
Kreativ - zpomalte – myslete na krásu – tvořte – užívejte si

2. dubna 2017 v 9:51 Moje téma

Znáte časopis Kreativ? Že ne? Nevadí, já ho do nedávna taky neznala. A o čem časopis je a co v něm vlastně najdete, se dozvíte zde.


Časopis jsem si prvně koupila před Vánoci. Upoutal mě svou obálkou (jak jinak) a dostal mě i svým obsahem. Samozřejmě jsou tam články, které mě neoslovili, ale jsou tam i takové, které mě nadchli. Kromě článků tam jsou i různé návody a inspirace. To už ale níže.