Neslyšno - Richelle Mead

8. ledna 2017 v 20:29 |  Čtu..Žánr: Scifi a Fantasy
Nakladatelství: Domino
Počet stran: 248

Rok vydání: 2016

Obálka knihy se mi zalíbila na první pohled. Ženská postava nejspíš představující hlavní hrdinku Fei, za níž je vidět hora, což odpovídá celému ději knihy. Obálka na mě působí klidným dojmem. Zlatavý rámeček, který je po obvodu celé stránky to vše trochu vyzdvihuje a upoutává. Alespoň já mám takový dojem. Název knihy, přes bílý šat, nikdo nepřehlédne, i když mě více na obálce upoutá velkými písmeny jméno autora (což byl asi i záměr při prodeji knihy - můj názor tedy).
Ze začátku se mi kniha hůře četla. Spíš než jsem se začetla, což trvalo pár stránek, ale nakonec jsem se začetla. Hlavní hrdinka Fei mi sice nijak zvlášť nepřirostla k srdci. Přestože měla cit pro umění a fantasii byla taky poslušná a dělala, co se od ní očekávalo, aby ochránila svojí sestru. Nebyla nijak zvláštní hrdinka.

Celý příběh se tvářil obyčejně, bez nadpřirozena. Jednalo se hlavně o přežití vesničanů v odříznutí vesnici od okolního světa na vrcholu hory. Měli daný systém, který určoval který člověk je důležitější než ostatní. Každý den zaznamenávaly, co se ve vesnici stalo a co jim to přineslo. Fei patřila mezi ty důležitější. Byla malířka, tedy učednice z pavího dvora. Měla za úkol zaznamenávat každodennosti jejich života. A jako všichni na hoře, byla hluchá. To se ovšem jedné noci změnilo a nabídlo jí to nové možnosti.


S jedním vesničanem, Li Weyem, horníkem a jejím kamarádem se vydali na nebezpečnou cestu za správcem lana, který žije pod horou, aby zachránili zbytek vesnice. Cesta nebezpečných lavin a strmého lezení dolů, které je kdykoli mohlo stát život.
Jejich výprava je zavede do města, kde je čekají samé překvapení. Zjistí pravdu, která není zrovna pěkná. Navíc se dozvědí, že nejsou jediný žijící obyvatelé na hoře a že se jim podařilo dostat se z hory pryč. Ovšem jak zjistí, ani to není záruka, že se zachrání a že se budou mít líp.
Samozřejmě nesmí chybět milostná zápletka a zakázaná láska, jelikož Fei je učednice z pavího dvora a Li Wey jen horník, nemůžou být spolu a přesto jsou do sebe zamilovaní.

Příběh se mi líbil i když jsem se musela pořádně začíst. Bylo to napínavé, z jiného soudku jelikož to vycházelo z čínských bájí a to se mi líbilo. Celý příběh je obyčejný v tom, že se tam neobjevuje magie ani nic nadpřirozeného a tak jsem čekala, že to tak i skončí. Nakonec se tam přeci jenom z nadpřirozena něco málo ukázalo a konec mě velmi mile překvapil. Rozhodně jsem s ním spokojená.


Jediná výtka by byla k rychle ubíhajícímu se ději, některé scény by mohli být více rozepsány ale přimhouřím oči, jelikož je to jednodílní román a to se dneska už moc nevidí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Morena Morena | E-mail | Web | 20. ledna 2017 v 16:03 | Reagovat

Ó, toto je už druhá recenzia, ktorú som si prečítala na túto knihu v mojom živote a ešte viac ma utvrdila v tom, že si ju chcem prečítať :-)

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 20. ledna 2017 v 19:30 | Reagovat

Právě ten rychlý děj mi také vadil. Na můj vkus se všechno vyřešilo až moc rychle... u Richelle jsem prostě zvyklá na delší a propracovanější věci :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama