„Nejez to cukroví! Nezbude na Vánoce!“

11. prosince 2016 v 13:22 |  Moje téma


Také tuhle větu před Vánocemi slýcháte často? Já myslím, že ano. Kdo totiž nechodí potají do spíže ujídat perníčky, vanilkové rohlíčky nebo vosí hnízda? Perníčky už máme napečené a tak když jsem zjistila, že je můj brácha ujídá, vynadala jsem mu, že takhle do Vánoc žádné nezbudou. A co mi odpověděl? Že každý před Vánocemi říká: "Nežer to, nezbude na Vánoce a po Vánocích zase všichni říkají, jezte, ať se to sní." A měl pravdu.
Když se tak nad tím zamyslím. Není to právě o takových chvílích, jako je tajné ujídání cukroví? Nebo o tom, že se tmavé a studené odpoledne snažíme rozzářit barevnými světýlky? O vánoční výzdobě, která dodá tu pravou vánoční atmosféru?
Snad každý má rád Vánoce, až na Grinche tedy. A co dělá Vánoce Vánocemi? Samozřejmě dárky pod vánočním stromečkem ale doufám, že to není to jediné, na co se o Vánocích těšíte. Co takhle společně strávené chvíle o adventních nedělích, zapalování svíček všude po domě, barevně blikající výzdoby na zahradách nebo návštěvy na adventních trhách? Myslím, že toho je dost, na co se těšit.


Jak víte, já mám ráda vánoční výzdobu a pokaždé když někam jedeme, dívám se do cizích zahrad či oken, jak to mají opentlené. Mám ráda, když odpoledne sedím třeba v obýváku a všude kolem je plno zapálených svíček. Nebo když si v pokojíku můžu zapnout v okně malý stromeček opentlený barevnými světýlky. Samozřejmě nesmím zapomenout na to ujídání cukroví, což zbožňuji. S jeho děláním už to mám trochu jinak. A už vůbec nesmím zapomenout na balení dárků. Mám ráda balení dárků pro ostatní. Hlavně se pak dívat na reakce ostatních, když si ty dárky rozbalují o Štědrém dnu.
Jasně, že se těším i na své dárky. Mám ráda překvapení, a když je to dárek, který jste si opravdu přáli. Vykouzlí to úsměv na tváři jak mě, tak tomu, kdo ho daroval. Do Vánoc nám zbývají ještě nějaké ty dny, tak si je pořádně užijme.

Jediné, co mi na Vánoce každoročně chybí, je sníh. Bez sněhu to prostě není ono a tak každý rok čekám, zda konečně napadne. Bohužel, zatím si sníh musíme jen představovat. Věřím, že letos by to mohlo vyjít. Přeju si to.


A co vy? Jak trávíte vánoční čas nebo adventní neděle?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Michelle Michelle | Web | 11. prosince 2016 v 22:04 | Reagovat

U nás to taky tak funguje, neboj :D jako by mamka nevěděla, že vždycky peče tak akorát a pak nás po Štědrém dnu cpe jak husy :D
Miluju Vánoce a rozhodně je jenom pro dárky. Všechno je tak nějak klidnější, mírumilovnější. Teda, když zůstaneš zahrabaná doma v rodinném kruhu. O Vánocích se v obchodech z lidí stávají zvířata :D

2 Alice Alice | Web | 12. prosince 2016 v 5:55 | Reagovat

Já teda vánoce nemusím. Mám špatné vzpomínky, to zaprvé. Ale hlavně to znamená trávit čas s rodiči, což je v mé rodině dost psychicky náročné, zkouška pro nervy. Na Vánoce se netěším, ale nějak to prostě budu muset přežít :(

3 Casion Casion | Web | 12. prosince 2016 v 13:39 | Reagovat

U nás sa koláče nevyjedajú už niekoľko rokov, vlastne sa jedia pomerne málo, akosi nás to prešlo :D Ale baví ma ich piecť a po dopečení si zopár na ochutnávku dám :-)
Výzdoba je na Vianociach naozaj super, mám rada svetielka, ale aj rôzne ikebany a iné dekorácie :-) No a jasné, darčekyyyy :D Len mám čoraz väčší problém s ich výberom pre ostatných :-/

4 Melissa Melissa | Web | 16. prosince 2016 v 20:11 | Reagovat

Tak myslím,že to máme skoro stejně:)Cukroví před vánocemi,na vánoce i po vánocích,barevná světýlka,ozdobičky,dívání se na to jak je to kde vyzdobené,kde co krásně svítí a bliká,vánoční písničky,atd.,to všechno k tomu patří:)A jak píšeš,jen ten sníh tomu chybí,aby atmosféra byla dokonalá.Krásné vánoce přeji:)

5 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 20. prosince 2016 v 20:21 | Reagovat

S tím cukrovím je to přesné :D Před Vánocemi na něj mám chuť, ale o Vánocích je toho jídla prostě všude kolem moc :D A ujídání je nejlepší :)

Také vždycky koukám, jak to mají všichni ostatní hezky vyzdobení a modlím se aby mě nikdo nepovažoval za cvoka, že tak dlouho zkoumám jejich zahradu :D

Dárky, cukroví, výzdoba, rodina, pohoda... to všechno je součástí Vánoc. Bez jednoho nebo druhého už by to nebylo ono :)

Sníh... ale jo na Vánoce by mohl být, to jsem stejně zalezlá doma :D Ale hrozně mi vadí, když se v něm musím někam brodit :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama