Fangirl - Rainbow Rowell

19. prosince 2016 v 17:03 |  Čtu..Žánr: Dívčí román
Nakladatelství: Yoli
Počet stran: 456

Rok vydání: 2013

V jednoduchosti je krásna. A to platí o obálce pro tuto knihu. Fangirl má krásnou tyrkysovou obálku s velkým červeným nápisem Fangirl. Což podle mě plní svou funkci, jelikož upoutá pozornost. K tomu hlavní hrdinka a vždy usmívající se Levi. No samozřejmě tam nesmí chybět ani Simon s Bazem. Obálka se mi líbí, je jednoduchá a přitom nádherná.


Co se týče děje. Kniha vypráví o Cath, která má dvojče Wren se kterou sdílela úplně vše. To se ale změní při nástupu na vysokou školu, kdy Wren chce bydlet sama a chce zažívat samá dobrodružství.
Cath by raději byla zalezlá celý den na koleji, psala svou fan povídku o Simonovi a Bazovi a byla by úplně spokojená. Ještě kdyby pokoj sdílela se svojí sestrou a ne s nějakou cizí spolubydlící. Reagan. Která je starší a ke všemu se kolem ní pořád točí kluk jménem Levi.
Ze začátku si Cath připadá bezradná. Zatím co její sestra prozkoumává svět na vysoké v podobě mejdanů, Cath vysedává na pokoji, co to jde. Nakonec se jí ale její spolubydlící Reagan ujme a mezi nimi se pomalu tvoří přátelství.


Jenomže vše není tak lehké, jak by si Cath představovala. Psaní fanfikcí podle její profesorky tvůrčího psaní není, kdo ví jak obdivuhodné a do kluka svojí spolubydlící se nejspíš zakoukala. Jak to vše Cath nakonec vyřeší?Kniha mě ze začátku úplně pohltila. Četla se sama. Na to kolik má stran to vše utíkalo rychle. Jediné, co mi ze začátku moc nejelo, byli úryvky z povídek se Simonem. Ne že by nebyli zajímavé ale byla jsem z toho taková zmatená. (Možná jsem idiot, ale existuje opravdu nějaká série nebo to vymyslela autorka? - já to pochopila, že to existuje). Tak jako tak, chvílemi jsem to ani nečetla, až někdy v půli knihy jsem tomu přišla na chuť.

Víc se mi líbil příběh s Cath. Ze začátku to vše podle mého přeháněla a moc se uzavírala ale nakonec to byla fajn postava. Vcelku všechny postavy.

Trochu mě zarazilo, že autorka tam ze začátku představila Nicka ale zároveň to s ním rychle skončila. Přeci jenom jsem čekala větší zápletku než jen ukradenou povídku. Na druhou stranu jsem nečekala, že se tam vůbec ještě objeví. Tak že plus za překvapení i když to podle mě bylo možná zbytečné gesto.Co se týče posledních kapitol, nepřišlo mi to nijak zvlášť urychlený. Neměla jsem s tím problém. Líbilo se mi to a vůbec bych se nezlobila za nějakou další podobně tematickou knihu od autorky, jelikož opravdu skvěle píše.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 20. prosince 2016 v 9:35 | Reagovat

O tejto knihe som veľa počula, ale nie je to práve môj štýl. Teší ma, že tebe sa páčila :D

2 Michelle Michelle | Web | 24. prosince 2016 v 13:57 | Reagovat

Od autorky jsem četla Eleanor a Park a naprosto jsem to milovala. O Fangirl jsem slyšela jen samé dobré věci a chvíli jsem si jí chtěla strašně chtěla přejít ale pak mě to nějak přešlo. Tak nevím, asi si to někdy přečtu a dám tomu šanci :)
Jinak krásné a šťastné a klidné Vánoce :*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama