Prosinec 2016

Happy Birthday, Kate-Story!

30. prosince 2016 v 14:09 Moje téma

Dne, 25. prosince 2011, den po štědrém dnu jsem si založila tento blog. Od toho roku uplynulo už hodně času, blog prošel pár změnami, vyměnil několik kabátků, a přesto došel až sem. Je to už pět let a teď tomu táhne na šestý rok, co tu s Vámi jsem a neměnila bych. Doufám, že i vy jste a byli jste spokojení a rádi se sem vracíte.
Přesto že jsem zapomněla přesně na den vydat článek o narozeninách blogu, nezapomněla jsem na to. Přeci jenom pět let je už nějaká doba.Blog mám stále ráda a stále patří do mého života. Ne třeba už tolik jako dřív, ale to spíš díky času. Každopádně bych jen tak ve zkratce chtěla zmínit pár věcí, které jsem díky blogu za těch pět let získala.

Krásné svátky a Šťastný nový rok!

30. prosince 2016 v 13:34 Katie píše..

Trochu se zpožděním Vám přeji krásné svátky. Tedy alespoň těch pár dnů, co nám ještě zbývá. Co jsem tak koukala, tak většina knihomolů dostala nějaké ty knihy pod stromeček, tak přeji krásné počtení.


Já knihy nedostala, ale to jsem čekala, proto jsem si před Vánoci sama nějaké nadělila. Momentálně jsem rozečetla Neslyšno do Richelle Mead.


Rovnou Vám popřeji i vše nejlepší a hlavně zdraví do Nového roku. Doufám, že každý si ho užije, tak jak si bude jen přát, aby na konci roku mohl říci, že byl skvělý.Knižní výzva na rok 2017

19. prosince 2016 v 16:42 Tagy, meme, výzvy..

I letos si nenechám ujít knižní výzvu od Ells. Jelikož ani letos jsem nebyla žádný velký čtenář, tak jsem nesplnila, ani deset knih ale do nového roku ještě nějaký čas zbývá. Ale budu realistická. =D

Tak jako tak, na příští rok jsem si dala stejný limit, tedy dvaceti knih. Tak uvidím, zda to bude lepší. Já v to pevně věřím.

Pro zajímavost seznam z minulého roku: KNIŽNÍ VÝZVA 2016

Kouzlo Vánoc

18. prosince 2016 v 21:15 Moje téma

Vánoce se pomalu a jistě blíží. Letos se na ně těším nějak víc. Nevím přesně čím to je ale nemůžu se jich dočkat. Přestože vím, že Štědrý den uteče jak voda. Nemůžu si pomoct, ale už bych ráda rozbaloval dárečky a hlavně viděla ostatní, jak je rozbalují - ty co jsem jim samozřejmě nakoupila. A co nejvíc, kdybych mohla tak nakupuji dál. Chtěla bych udělat mým blízkým radost a udělat tak krásné Vánoce.


„Nejez to cukroví! Nezbude na Vánoce!“

11. prosince 2016 v 13:22 Moje téma


Také tuhle větu před Vánocemi slýcháte často? Já myslím, že ano. Kdo totiž nechodí potají do spíže ujídat perníčky, vanilkové rohlíčky nebo vosí hnízda? Perníčky už máme napečené a tak když jsem zjistila, že je můj brácha ujídá, vynadala jsem mu, že takhle do Vánoc žádné nezbudou. A co mi odpověděl? Že každý před Vánocemi říká: "Nežer to, nezbude na Vánoce a po Vánocích zase všichni říkají, jezte, ať se to sní." A měl pravdu.
Když se tak nad tím zamyslím. Není to právě o takových chvílích, jako je tajné ujídání cukroví? Nebo o tom, že se tmavé a studené odpoledne snažíme rozzářit barevnými světýlky? O vánoční výzdobě, která dodá tu pravou vánoční atmosféru?Knižní přírůstky za listopad 2016

8. prosince 2016 v 17:43 Má knihovnička

Udělala jsem si menší před Vánoční nadílku v podobě čtyř knížek od Martinusu. A které to jsou? Hned Vám je představím.JOY Happy New Year tag

7. prosince 2016 v 18:27 Tagy, meme, výzvy..
Nebojte, nejsem blázen a nejdu Vám přát šťastný nový rok. Ale díky stránce JOYONLINE, kde zveřejnily článek o tom, jaké otázky, bychom si měli položit, než začne nový rok, mě napadl tento článek. Otázky mi přišli přímo trefné a hned mě napadlo, proč neudělat tag?
Christmas Holidays #3

3. prosince 2016 v 17:38 Christmas Holidays
Chytla mě zase vánoční nálada a tak jsem si řekla, že se pokusím dopsat tuto vánoční povídku. Doufám, že jste na ni nezapomněli a bude se vám pokračování líbit.
Křeččí život

1. prosince 2016 v 10:20 Katie píše..


Minulý týden můj drahý nadhodil, že si pořídí křečka. Nějak mě to nepřekvapilo, jelikož o tom mluvil už delší dobu. Tentokrát to ale myslel vážně a tak jsme se po práci jeli podívat do zverimexu. I když jsme tam byli, nevěřila jsem, že odejdeme s křečky. Jelikož každý bychom si pořídili jednoho.
Nakonec jsme, jak jsem čekala, odjeli bez nich. Přesto druhý den s dovolením mamky jsme si pro ně jeli. Nijak mi to nevadilo. Proč taky? A tak jsme se domů vrátili s Felixem a Nessie (první jména co nás napadla a ani je tak neoslovujeme).

Oba jsme byli nadšení. Koupili jsme všechno vybavení, doma je ubytovali a celé odpoledne jsme měli co dělat. Dívat se, jak se ty dva toulají po kleci a zvykají si. Bylo to fajn. Chvíli běhali po kleci, pak v kolečku, čuchli k jídlu a pak zalezli do domečku. Tak to šlo asi dva dny. Pomalu se otrkávali, občas jsme si je vyndali na ruku.
Málem bych zapomněla. Chtěli jsme dva kluky a nakonec máme pár. Nejsem z toho nadšená, jelikož nechci mít malý křečci. Ale tomu se už fakt asi nevyhnu.


Každopádně je fajn mít na co se těšit. Když přijedete z práce, jdete se podívat, co je u nich nového. Jestli jsou venku nebo chrápou v baráčku. Nevím, jestli jsme je nějak naštvali ale posledních pár dní, tedy spíše nocí bylo krušných.
Nejenže se otrkaly, oni se zřejmě rozhodli, že v noci nespí oni, tak nebudeme ani mi. Kromě mlácení kolečka, kde se oba snaží běhat, ale každý na opačnou stranu (opravdu je to tak, každý se snaží běžet na jinou stranu), rachtání pítka, okusování chleba i klece a hrabání všude po kleci, také umí dobře vřískat. Nakonec jim v noci, když už to fakt nejde, sundáváme kolečko. Ne že by to nějak pomohlo. Oni totiž po něm potom lezou anebo se zahrabávají pod něj.Abych to shrnula, dělají v noci prostě randál, že se nedá spát a ve dne si hrají na andílky. I přesto jsou roztomilý a jsem ráda, že jsme si je pořídili. Alespoň je o co se starat a na co se těšit. I když nerušené noci, kdy po nich vyspáváte, až do deseti do rána mi fakt chybí.