Zaklínač: Poslední přání - Andrzej Sapkowski

18. listopadu 2016 v 10:00 |  Čtu..

Žánr: Sci-fi a Fantasy
Nakladatelství: Leonardo
Počet stran: 344
Rok vydání: 1993 (2011)
Díl: 1

Ke knize jsem se dostala přes bratrovo doporučení, jelikož on přečetl už všechny díly a jako ne-čtenáři se mu to líbilo a pořád mi o tom básnil. Rozhodla jsem se tedy přečíst první díl.
Obálka knihy se mi líbí, je v temnějších barvách s hlavou vlka uprostřed, což o knize vypovídá dost, řekla bych. Přeci jenom je to znak zaklínačů a o nich kniha je. Navíc ji skvěle doplňuje styl písma, který je u názvu knihy a autora stejný. Podle mě velice povedená obálka.
Když jsem knihu začala číst, tak jsem vůbec netušila, že kniha je složená z několika povídek. Celkem jich je osm. Ze začátku, tedy u první povídky s názvem Cesta z níž není návratu, jsem byla trochu zmatená. Jelikož jsem si nějak nezjišťovala informace o celé sérii, tak jsem se neorientovala. Navíc musím přiznat, že mě ani tato kapitola moc nezaujala.
Poté co se v kapitole objevil zaklínač Geralt z Rivie už to bylo mnohem lepší a čím víc jsem měla přečtených stránek, tím víc mě kniha bavila a každý den jsem přečetla nějaké ty stránky.
Trochu mi vadilo, že jednotlivé kapitoly, tedy spíš ty povídky na sebe moc nenavazují, což je pochopitelné, přesto mi bez jakékoli návaznosti nedávaly moc smysl. Každá povídka měla nějaký svůj příběh z Geraltova života, z jeho poutí za prací. Některé mě bavili více, některé méně. Přesto jsem u knihy postrádala nějaký ten souvislý děj, který vás nutí číst dál, abyste se dozvěděli, jak to vše vlastně skončí. Přesto mě kniha bavila.

Kniha Zaklínač je o akci, o nadpřirozených bytostech a magii. Je to kniha plná dobrodružství ze života jednoho zaklínače, který bojuje, aby lidstvo mělo kolem sebe svět bezpečnější.
Podle mě je to dobrá fantasy kniha pro všechny fanoušky nadpřirozena a magie. Na první díl to vůbec není špatný, rozhodně se pustím do dalších dílů.
Co se mi na knize líbilo a překvapilo, byli ilustrace. Nebylo jich mnoho, přesto byli velice povedené. K příběhu a celkově ke knize se naprosto hodili. Víc se mi tedy líbili ty nad názvy kapitol než celostránkové, jelikož přeci jenom jsem si hrdiny v knize představovala třeba trošku jinak.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 19. listopadu 2016 v 12:35 | Reagovat

Prvé dve poviedkové knihy nesadnú každému, lebo tam chýba práve tá nadväznosť, avšak od trojky to už je ono a je to super :D Každopádne som rada, že si začala čítať túto sériu a dúfam, že budeš pokračovať :-) Obálky aj ilustrácie sú naozaj super :-)

2 Katie Katie | Web | 19. listopadu 2016 v 19:39 | Reagovat

[1]: Pokračovat budu určitě a jsem ráda, že se mám na co těšit. =D =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama