Můj čtenářský deník

16. listopadu 2016 v 20:36 |  Moje téma

Pamatujete si, kdy naposledy jste si zapsali přečtenou knížku do čtenářského deníku? A teď nemyslím elektronické záznamy o přečtených knihách nebo články na blogu. Ale opravdový čtenářský deník, který jsme měli na základní, možná někdo i na střední škole?


Já jsem si ho jednu dobu vedla na základní škole a to jen kvůli tomu, že jsme to měli ve škole povinné. Nijak jsem tomu nedala a to ani čtení knížek. Přesto jsem se k tomu vrátila na střední škole, když jsem se do čtení knížek tak nějak zbláznila.
Je to už doba co jsem tam něco napsala. Leží mi zapomenutý ve stole. Přesto jsem si na něj vzpomněla a to díky článku, který jsem četla na blogu jedné slečny, která právě měla článek o tom, jak si ho vést a jak ho udělat zajímavější.

Nic takového sice neplánuji, jelikož dneska si o přečtených knihách píšu na blog. Což je možná škoda, vést si takový deník by nemuselo být špatný. Možná, když budu mít chuť i čas si ho trochu oživím. Každopádně jsem si na něj vzpomněla a řekla si, že bych vám ho mohla ukázat a možná si i připomenout co jsem četla.


Kdo ví, třeba se k tomu někdo vrátí nebo si také vzpomene na ten svůj. Možná se tu najde i někdo, kdo si ho pořád vede a baví ho to. Což by podle mě bylo obdivuhodné. Tak že, jak to máte vy? Vedete si čtenářský deník nebo jste si ho kdysi vedli? Nebo jste si ho převedli na svůj počítač a vedete si ho v elektronické podobě?

No a jak vypadá ten můj?
Ze začátku jsem si s tím dala práci. Udělala jsem si takovéto úvodní stránky.Celý deník mám vedený tímto stylem. Název knihy a autora velkým písmem, aby to vyniklo a bylo na první pohled znát, co za knihu jsem přečetla. Některé mám barevné, jiné klasicky černé. U jednoho zápisu mám dokonce vypsaný konec knihy. A to u knihy Krásná vězenkyně, což byl historický román a ten konec byl prostě krásný.


Celkem mám popsanou asi čtvrtku celého sešitu, což je velmi málo. A poslední dva zápisy mám dokonce nedodělané, jen načrtnuté a tím mé zapisování do čtenářského deníku končí. Na jednu stranu je to škoda, bylo by pěkné v něčem takovém pokračovat. Zase na druhou stranu, je to práce navíc a když si o přečtených knihách píšu na blog. tak by to bylo trochu zbytečné.

Jaký názor máte vy? Vést nebo nevést si deník? Já, kdybych byla zpět na střední, tak bych si určitě psala čtenářský deník s knihami do povinné četby. To teď vím, ale na to už je pozdě.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 16. listopadu 2016 v 22:47 | Reagovat

Já Čtenářský deník nevedla nikdy. Ani na základce ani na střední a nemám to v plánu. Pravdou je, že to vypadá pěkně, když má člověk ručně psané postřehy, ale já na tohle nejsem. Úplně mi stačí blog. A tvůj vypadá krásně, pěkně sis s ní mvyhrála :)

2 Casion Casion | Web | 17. listopadu 2016 v 13:12 | Reagovat

Vyzerá to veľmi pekne :-) My sme si v škole viedli čitateľský denník, ale taký jednoduchší, za polrok sme malí napr. prečítať tri knihy a tie odprezentovať, tak sme si tam písali iba tie :-) Taký originál denník so všetkými prečítanými knihami som si nikdy nepísala :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama