Krevní pouto - Patricia Briggs

9. září 2016 v 10:17 |  Čtu..


V dnešní době vládne světu věda, která zakazuje upalování, topení nebo veřejné lynčování čarodějnic. A průměrný zákona dbalý občan se naopak nemusí bát příšer ve tmě. Někdy lituji, že nejsem průměrný občan…Mercy Thompsonová má přátele na hlubokých místech - a v temnotě. A teď jednomu z nich dluží laskavost a souhlasí, že pomůže příteli Stefanovi předat vzkaz jednomu z upírů. Ale tento upír není obyčejný - a stejně tak démon, který v něm přebývá…


Žánr: Fantasy
Nakladatelství: Fantom Print
Počet stran: 288
Rok vydání: 2007
Dil.: 2


Všechny obálky knih Patricie dělá jeden člověk a musím říci, že se mu to skvěle daří. Tato obálka se mi líbí. Je na ní opět hlavní hrdinka, tedy Merci. Jelikož je to automechanik, má v ruce klíč. Celá obálka je do červeno oranžové barvy a zároveň ponuré atmosféry, což vystihuje děj, který se točí kolem upírů.

Samotný děj se ze začátku odvíjel slušně. Merci dlužila laskavost upírovy, což se ji nakonec jak jinak, než vymstilo. Dostala se do smrtelného nebezpečí z kterého vyvázla lépe, než její přítel Stefan (upír).
Z noci, kdy mu pomáhala si jako jediná pamatuje přesně, co se stalo a tak musí předstoupit před klan upírů a dosvěčit to. To ale není žádná legrace. Nakonec se ze samotného upíra, kterého měli se Stefanem vyprovodit z města, vyklube mnohem něco horšího a je potřeba co nejdříve ho sprovodit ze světa, než ublíží ještě více lidem.
Proto je Stefan poslán, jako jeden z nejlepších, aby ho chytil a vše vyřešil. Ten si na pomoc nakonec vezme i dva vkodlaky a samotná Merci musí zůstat mimo dění.

Do té chvíle děj utíkal, potom ale co byla Merci mimo dění lovu na upíra, mi přišlo, že se tam řečili trochu nepodstatné věci (pro mě alepsoň). Bylo to takové zbytečné natahování děje a vlastně část knihy se tam pořádně nic neděje. Až na konci, kdy se Merci nakonec pouští do vlastního pátrání, jelikož paní klanu si myslí, že jako jediná může nebezpečného upíra zabít.


Děj se tedy opět rozjede ke konci knihy, kdy se Merci zapojuje do lovu a snaží se pomstít své přítelé.


Kniha nebyla špatná, to rozhodně ne. Jen mi přišlo, že část knihy měla opravdu jen natáhnout děj a to se mi moc nelíbilo. Přesto se kniha četla dobře. Mohla jsem se díky ní zapojit do dalšího dobrodružství Mercedes Thompson a rozhodně plánuji další díl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama