Mé sladké šestnácté století - Rachel Harris

2. srpna 2016 v 15:11 |  Čtu..Žánr: Dívčí román
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 256
Rok vydání: 2012


Ano přiznávám, kniha mě dostala svoji obálkou. Je to krásná dívčí obálka, která naprosto vystihuje děj knihy. Dívka v šatech z šestnáctého století s batohem v ruce. Líbí se mi ty šaty, celé obálka je do fialové barvy, což je má oblíbená a v pozadí nějaký zámek možná (v příběhu sice nebyl ale tak). S obálkou jsem spokojená.


Co se týče děje, nalákalo mě cestování časem do renesance. Kdo by se nechtěl podívat do minulosti? Já ano. Nechtěla bych tam žít ale podívat se, to ano. Každopádně hlavní hrdinka se díky cikánce ocitne ve Florencii. Jakožto nadšenec do umění a renesance je ze začátku zcela nadšené, zvlášť když tam potká své předky a má možnost seznámit se s místními umělci.
Avšak svým odlišným chováním způsobí ze začátku malý rozruch. Nakonec si ji ale oblíbí jak její teta a strýc tak i sestřenice, s kterou nakonec jako jedinou sdílí tajemství o tom, odkud pochází.
Cat zažívá dobrodružství, nachází přátelé ale taky lásku. Přesto je to jiná doba a od dívky jejího věku se očekává, že se ve svých šestnácti letech vdá. To však není pro Cat a ještě když si má vzít o několik let staršího muže. Proto se snaží rychle vymyslet jak se dostat domů.


Na knihu jsem se dost těšila, zvlášť po všech dobrých recenzích co jsem četla. Musím přiznat, že mě kniha trochu zklamala. Četla se sice dobře, ale ze začátku mi to přišlo, jako bych už něco podobného četla. Moc mě to nebavilo a měla jsem co dělat, abych knihu neodložila.
I když Cat byla sympatická, tak na ni nebylo nic originálního. Byla dost předvídatelná, vlastně celý ten příběh. Když jsem se blížila ke konci tak jsem si pomalu přála, aby se hrdinka už konečně vrátila domů. Ale zase tam byla jedna napínavá část, co mě na knize bavila ze všeho nejvíce.
Když se hrdinka opravdu vrátila domů tak mě zklamalo, jak to dopadlo. Prostě se to dalo čekat, jak to skončí. To mně na knize asi vadilo nejvíc, i když byl příběh milý. Myslela jsem, že si další díl nepřečtu, ele nakonec mě na něj epilog na konci nalákal.
Přesto knihu už znovu do ruky asi nevezmu. Je to opravdu pro náctileté dívčiny co mají rády jednoduchý příběh s předvídatelně dobrým koncem.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | E-mail | Web | 5. srpna 2016 v 14:03 | Reagovat

Tahle knížka mě dost zajímá, ještě jsem se k ní nedostala... škoda, že se ti nelíbila, ale třeba ten další díl pro tebe bude lepší. :) Já jsem upřímně trochu zmatená z těch rodinných vztahů z renesanční Florencie, ale třeba až si knihu přečtu, tak se to srovná. :)

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 8. srpna 2016 v 19:09 | Reagovat

Souhlasím s tím, že je příběh docela předvídatelný. Ale z nějakého důvodu tu knihu jednoduše miluji. Nevím co, ale něco mě na ní neuvěřitelně láká. Ale s tím koncem naprosto souhlasím. Ten mě zklamal a rozesmutnil :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama