The Color Run 2016

7. června 2016 v 17:14 |  Moje téma
Záplava barev a zábavy


Tak se to propagovalo a tak o tom všichni mluvili. A jaké to vlastně bylo? O to se s vámi samozřejmě podělím.
Proč jsem vlastně do takovéto akce šla? Řekla jsem si, že tento rok bude můj nejlepší a že ho neprosedím doma. Zatím se mi to daří. A The Color Run byl takový začátek.


FOTKY mam z fb The Color Run, fotil Martin KozákRegistrovala jsem nás (mě a zbytek týmu) někdy v únoru tuším. Docela v předstihu. Říkala jsem si, to máš ještě dost času trénovat. No, jak myslíte, že to dopadlo. Ano. Trénink žádný a pak když přišel startovní set a začalo se to kvapem blížit, říkala jsem si, co jsem to proboha zase naplánovala?!
Startovní set obsahoval tričko s nápisem The Color Run - Tropicolor, brýle, čelenka, startovní číslo, tetování a jeden sáček s barvou. Vše jste si měli povinně vzít sebou samozřejmě.
Celá tato akce začínala ve dvě odpoledne s tím, že jste si mohli koupit nějaké občerstvení, pití samozřejmě, nechat se vyfotit a mnoho jiného. Pak nás přivítali moderátoři a DJ. Běh začínal až ve čtyři hodiny. Mezitím se tam sjížděli všichni účastníci. Docela rychle se to tam plnilo. Pokud si pamatuji dobře, tak tam bylo jedenáct tisíc tři sta účastníků. Což je slušné ne.
Než závod začal tak někteří po sobě už začaly zřejmě nedočkavostí házet barvy. Kromě jednoho balíčku, který každý dostal, jste si samozřejmě libovolný počet mohli dokoupit. My to ovšem neudělili, což mě pak mrzelo ale i bez toho se to dalo přežít.
Tak že za chvíli tam byli lidi zbarvené do oranžové, žluté, fialové, modré a zelené i růžové.


Závod tedy odstartoval ve čtyři hodiny. Jenomže než jsme se dostali ke startu, bylo půl páté a to jsme na tom byli ještě dobře. Hned u startu na nás čekala první barevná smršť. Ze začátku se moc běhat nedalo, až když se od sebe všichni trochu rozestoupili. Většina ale to spíš jen procházela nebo byla jen v poklusu. Já jsem běžela s kamarádkou, zbytek týmu se odtrhl (brácha a jeho kamarádi). My jsme to docela zvládli dobře, chvíli jsme běželi, chvíli šli, abychom nabrali dech.
Ono stejně v těch color zónách se tvořili zácpy. Hlavně ze začátku, pak to také šlo. Celá trať vedla parkem a ještě ke všemu tam byla pouť, tak že někteří se zastavili i na atrakcích nebo na občerstvení. My to vzali rovnou do cíle. Běželi jsme asi hodinu.


Já nemohla už po pár metrech, ale řekla bych, že jsem to dala slušně. I když jsem chvílemi nemohla, zvlášť když jsme chvíli šli a znovu se rozeběhli. Mě tak boleli stehna. Navíc jste ani nevěděli, kolik toho máte ještě před sebou. Ke všemu před cílovou rovinkou vás ještě čekali schody, které jste museli vyběhnout.
Nakonec jsme to ale doběhli. Dostali jsme krásné medaile, vodu k pití a nějaký sport drink. No a samozřejmě pěkný zážitek. Barevný jsme moc nebyli, alespoň ne tak, jak jsem si představovala. Přesto jsem si to užila a jsem ráda, že jsem se toho zúčastnila.


Rozhodně bych se chtěla účastnit příští rok. Už vím, jak to chodí, co tam můžu očekávat, co si brát a nebrat sebou. Taky že nemusím tak trénovat, jelikož se tam nakonec moc nenaběháte (ne že bych trénovala). Hlavně dobrou náladu, dobrou společnost a pořádně si to užít.


A co vy? Zaujala vás tato akce a chtěli byste se jí také účastnit? Nebo jste se už účastnily?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 7. června 2016 v 21:18 | Reagovat

Nechápu, jak je možné, žes to dala. Já bych to pravděpodobně vzdala po pár metrech :D Ale určitě to byl skvělý zážitek :)

2 Terka Terka | E-mail | Web | 7. června 2016 v 22:52 | Reagovat

Pokud se nepletu, stejná akce se konala v Olomouci a já se chtěla zúčastnit, vážně jsem chtěla! Ale... nějak mě přemohla lenost, no. :D Anebo jsem zrovna byla doma a do Olomouce se mi nechtělo... :D Třeba za rok. :) Každopádně je skvělé, že sis to užila a že tam člověk ani nepotřebuje být vytrénovaný sportovec. :D

3 Michelle Michelle | Web | 14. června 2016 v 22:05 | Reagovat

Zní to strašně moc zajímavě a lákají mě na tom ty barvy. A dřív jsem se fakt chtěla zúčastnit ale teď nějak nevím. Nelíbí se mi představa, běhat tam s těma lidma :D Hlavně když říkáš, že je to ze začátku spíš zácpa. Nesnáším zácpy :D Nesnáším někde čekat nebo když mě někdo zbytečně zdržuje :D Celkově moc nemusím moc lidí pohromadě, co se za něčím ženou :D
Ale je dobře, že jsi si to užila :)

4 Eliz Eliz | Web | 22. června 2016 v 22:44 | Reagovat

Podle fotek to vypadá úžasně! :o

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama