Patricia Briggs - Měsíční píseň

3. února 2016 v 20:22 |  Čtu..


Žánr: Sci-fi a fantasy román
Nakladatelství: Fantom Print
Počet stran: 284
Rok vydání: 2006

1. díl série Mercedes Thompson

Tak po dlouhé době jsem zase přečetla knihu za dva dny. Potěšilo mě to. Ne že bych to nezvládla dřív nebo mě nějaká kniha na tolik nezaujala ale čtu to většinou před spaním, tak že se to vždy protáhne a pak se k tomu třeba jeden večer nedostanu a to už jě většinou pak ztracený. Každopádně, jde se ke knížce..

Tentokrát jsem se pustila do série o Mercedes Thompson od Patricie Briggs. Byla jsem na knihy zvědavá už jen proto, že si mě autorka získala svojí sérií o Anně a Charlesovi. Čekala jsem proto, že se mi bude líbit a ani jsem se tolik nespletla.

Knižní obálka není špatná, přesto nemohu říci, že by mě tolik oslnila. Na obálce je jak jinak než Mercy. Nevím, proč stojí před branou (předpokládám, že jeto brána), nepřijde mi to spojené s příběhem. Každopádně pozadí je takové temné, ke knize se i hodí. Mě nevadí ani tolik ta ženská postava, možná zvolení toho oblečení, k postavě mi to nejde.
Celkově není špatná, zaujala mě ale myslím, že by se dali najít hezčí obálky z celé série.

Příběh je tedy o Mercy, která pracuje jako automechanička a přesto její život není tak jednoduchý jak zprvu vypadá. Má totiž tendeci se zaplést do nebezpečných věcí. Nepomáhá tomu ani to, že za souseda má vlkodlaka a ve městě žije celá jejich smečka. Mercy se stýká ale i s upírem, kterému opravuje mikrobus. A sama Mercy není jen člověk, je kojot.

Vše začne, když jí neznámí vlkodlak navštíví v garáži, kde opravuje auta a požádá o práci. Mercy hned pozná, že není vše v pořádku, přesto mu práci nabídne a počká, zda se jí svěří sám. Ví, že není radno si zahrávat s čerstvě proměněným vlkodlakem, který se neumí ovládat.
Než se ale stihne něco dozvědět, pro vlkodlaka, který si říká Mac, si přijdou nebezpeční lidé a chtějí ho násilím odvést. Mercy se ho zastane, přičemž jednoho vlkodlaka zabije. Nakonec musí informovat svého souseda Adama, který je alfou místní smečky. Ten se o nového vlkodlaka postará a vše vypadá, že dobře dopadne.
Když se Mercy později probudí ve svém karavanu, ucítí, že je něco špatně. Najde mrtvého Maca na svým prahu a zaslechne souboj u Adama. Když se vydá do jeho domu, najde pár mrtvých vlkodlaků a Adama s velmi vážným zraněním. Ke všemu mu unesli patnáctiletou dceru Jessi, se kterou se Mercy zná a má ji ráda.
Nemá jinou možnost než se vydat do Montany za Branem, marokem, který se stará o všechny smečky a umí si poradit se vším, co mu přijde do cesty. Tím se ale vydá napospas minulosti, kterou tam nechala, když tam vyrůstala. A setkání se Samuelem. Branovým synem, se kterým se zrovna dobře nerozešla.
Nakonec vše není tak úplně jednoduché.

Na rozdíl od série Alfa a Omega, kterou jsem četla a je psaná ve třetí osobě, je tato psaná v první osobě. Což mi moc nevyhovovalo. Nevěděla jsem, co se ostatním postavám honí v hlavě, jen Mercy. Ne že by to bylo špatné, jen jsem si u autorky zvykla na třetí osobu a myslím, že její knihy jsou tak lepší.
Ze začátku mě příběh nijak nezaujal. Spíš byl pomalý rozjezd. Navíc to je první díl celé série, tak že plno vysvětlování co a jak. A to mě moc nebavilo. Pomalu ale jistě se to začínalo rozjíždět a já se do toho začala dostávat.
Hlavní postava Mercy byla jiná než jsem čekala. Už podle obálky jsem jí čekala drsnější, víc od rány. Nakonec byla spíš starostlivá, občas až příliš bojácná (i když většinou oprávněně). Přesto se dokázala postarat o přátelé a odvaha jí taky nechyběla, jenomže v některých chvílích mi přišla moc ustrašená. Nevím proč jsem si ji představovala jinak, možná víc sebevědomou.
Líbilo se mi, že jsem v knize poznala některé postavy, které se objevili i v sérii Alfa i Omega (což je samozřejmé, když tato série byla vydána dřív). Bylo fajn zase poznat víc Samuela, tedy Charlesova bratra (o kterém je již zmiňovaná série Alfa a Omega). Sice mi zatím nebyl tak sympatický jako Charles ale byl to první díl a mám takový pocit, že bude ve všech dílech.
Až na nudnější začátek, se kniha dobře rozjela a nakonec jsem musela číst a číst až jsem ji dočetla. Je to příběh, který vás vtáhne do děje, je napínavý, zábavný (ano, usmívala jsem se nad knihou) a rozhodně mě nezklamal.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 4. února 2016 v 15:19 | Reagovat

O knihe som už počula a veľmi rada by som si ju tiež prečítala. Páči sa mi obálka aj námet a ako vidím aj z tvojej recenzie, bavila by ma :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama