Den sv. Valentýna aneb jak to vidím já

14. února 2016 v 8:00 |  Moje téma

Svátek sv. Valentýna zná každý. Také na něj každý má jiný názor a jedním z nich je ten, že je to hloupý americký svátek, který nestojí za to, ho slavit.
Už vás taky unavuje tento předsudek vůči tomuto svátku? Ano, v Americe ho sice slaví nejspíš nejvíc ze všech a využívají toho hlavně v marketingu, ale už nikoho nezajímá, že to vlastně není americký svátek. A že má kořeny někde ve starověkém Římu.
Mě osobně už nebaví pořád poslouchat, že je to americký svátek a proto ho slavit nebudou. Nenutím nikoho, aby ho slavil, ale zahoďte lidi už tento neopodstatněný předsudek.
A to není zdaleka vše. Další takový, co jsou proti tomuto svátku, jsou ti z nás, kteří zamilovaní nejsou a nemají své drahé polovičky, se kterými by to oslavili. Chápu tu zarputilost. Já také nemám žádnou drahou polovičku, která by mi darovala srdíčko z čokolády nebo kytici růží a přesto tento svátek nevidím tak černě a už vůbec ho nechci ignorovat.
Naopak. Líbí se mi. Je to milé. Lidi, co se mají rádi si to tak můžou dát najevo. Samozřejmě i v jakýkoli jiný den, přesto dnešek je na to přímo určený, tak proč to ignorovat? Navíc, i když se říká, že je to svátek zamilovaných, podle mě to nemusí zdaleka patřit jen jim. Vždyť můžete vyjádřit lásku rodině, přátelům nebo i svým mazlíčkům. Proč zůstávat jen u zamilovaných párů?
Podle mě je to krásný svátek a je velká škoda, že většina lidí to zahazuje jen kvůli tomu, že z toho Amerika udělala více komerční svátek (a ne jen Amerika) než by bylo možná nutné. Místo toho, abyste byli celý den naštvaní, že to nemáte s kým slavit a že jste opět na sv. Valentýna sami, udělejte něco pro své blízké. Kupte mamce kytku, kamarádce třeba čokoládu nebo si udělejte vy pěkný den a zajděte si někam, kde si odpočinete, odreagujete.Já osobně jsem třeba mamce koupila krásnou voňavou svíčku (voní po malinách a jahodách) v červené barvě a ta z ní měla radost. Pro sebe mám v plánu si udělat pěkné odpoledne buď u filmu, nebo knížky (ale nejspíš u filmu) s vaflemi (domácími a vypadají jako srdíčka), pořádnou porcí šlehačky a jahodami.

Tím vším jsem chtěla jen říci, aby už konečně lidi odhodili předsudky a brali to, jak to opravdu je. Nemusejí to slavit, chápu, že každý na takové svátky není ale být negativný a odsuzovat už je podle mě na naší dobu nepěkné.

Tak že, jak jste se rozhodly slavit svátek sv. Valentýna vy?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 14. února 2016 v 9:23 | Reagovat

Úplne súhlasím :-) Tiež mi lezie na nervy ako všetci hovoria o "Americkom sviatku" rovnako ako pri Halloweene a pritom vôbec nepoznajú pozadie a vznik. To, že Američania ho využili na komerčné účely by ho nemalo oberať o ten pravý význam :-)

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 16. února 2016 v 15:15 | Reagovat

Takhle, já Valentýna neslavím, ale ne proto, že bych nechtěla, ale proto, že ho nemám s kým slavit. Pro všechny v okolí je to prostě americký svátek a my máme slavit první máj. Což jak říkáš je pitomost. Valentýn stejně jako Halloween nepochází z Ameriky.

Ale někdy bych ho slavit chtěla, až bude s kým. Doopravdy je to krásný svátek :)

3 Terka Terka | E-mail | Web | 18. února 2016 v 21:31 | Reagovat

Jé, to jsem ani nevěděla, že pochází z Říma. U Halloweenu jsem to věděla, přesto u Valentýnu ne, nějak mi nepřirostl k srdci. Možná, že kdybych někoho měla, mluvila bych jinak, ale... nedávno jsem si říkala, že by bylo fajn upustit od komerečního Valentýna a Prvního Máje a vytvořit nějaký jiný den, který by byl jakýmsi svátkem zamilovaný, jen ne v kalendáři, což je asi pitomost. I když si tedy myslím, že většina párů víc prožívá výročí než nějakého Valentýna. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama