Všem klukům, které jsem milovala - Jenny Han

31. ledna 2016 v 20:01 |  Čtu..
Žánr: Dívčí román
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 320
Rok vydání: 2014


Knížka Všem klukům, které jsem milovala, má krásný obal. Díky němu jsem se po knížce začala ohlížet a nakonec jsem si ji koupila. Je jednoduchý, přesto bych řekla, že výstižný. Hodí se k příběhu a já mu nemám co vytknout.

Co se týče příběhu, byl zajímavý, rozhodně ne nudný a četl se velice dobře. Taková příjemná oddechovka, myslím, že to by řekl každý čtenář a já s tím souhlasím. Přesto na tom není nic špatného.

Lara Jean je prostřední ze tří sester, které vyrůstají jen se svým otcem. Právě když její starší sestra Margot odjíždí na vysokou a ona bude muset přebrat roli starší sestry, se její dosud obyčejný život neviditelný holky na střední škole zkomplikuje. A to tím, že její milostné dopisy, které napsala všem klům, které se jí kdy líbili, někdo záhadně rozešle.
Lara Jean to zjistí až když její spolužák a bývalá kamarád Peter přijde a na ten milostný dopis, který mu přišel, se jí zeptá. Lara Jean okamžitě zpanikaří a snaží se to zamluvit. Ovšem co je horší, jeden z těch dopisů dostane také její soused a zároveň dobrý kamarád a hlavně přítel její sestry Josh. Aby Joshovi dokázala, že už ho nemá ráda, předstírá, že chodí právě s Peterem. Toho to překvapí, ale nakonec se na tom představení dohodnou oba. Peter chce, aby žárlila jeho bývalá přítelkyně a Lara Jean, aby dokázala Joshovi, že už je její láska k němu minulost.

Chvílemi je to mezi Joshem a Larou Jean napjaté. Ani jeden z nich neví, co si počít. Vlastně mi přišlo, že všechny tři postavy, jak Lara, Josh i Peter něměli tušení, co vlastně cítí a co chtějí. Nejdřív byla Lara Jean přesvědčená, že má Joshe stále ráda, pak se jí zase začal líbit Peter a Josh po rozchodu s její sestrou taky nevěděl, co má dělat.
Lara Jean díky tomu vlastně prožívá svůj první vztah s klukem. Vše je sice jen na oko, přesto k Peterovi začíná něco cítit, i když je to ten typ populárního kluka na škole.

Lara Jean je postava, která není nijak zvláštní, opravdu je to obyčejná holka. Každopádně se s ní v knížce nenudíte. Její mladší sestra Kate je podle mě správná mladší sestra, jak má být a Margot? Popravdě ze začátku jsem si říkala, že se nedivím tomu, jakou měla povahu, když byla nejstarší a musela se po matčině smrti starat o sestry. Tak že jsem jí její chování neměla nijak za zlé, to přišlo, až když se vrátila domů na Vánoce. To se chovala vážně jako mrcha, přesto to nakonec dopadlo dobře.


Příběh neměl klasický milostný trojúhelník, alespoň mě to tak přišlo. A vlastně to bylo jedině dobře. Jak jsem řekla, kniha byla zábavná, četla se opravdu dobře. Je to takový milý, jednoduchý příběh, který neurazí. Spíš nadchne a nedá vám to, dokud knihu nedočtete.
Mě osobně se příběh líbil, jediné co mi vadilo, byl nedokončený konec. Přestože to nedopadlo špatně, tak ten závěr mi tam vážně chybí. Nejsem si jistá, zda má mít kniha pokračování (mám takový dojem, že ano, přesto to nemůžu říci jistě), a i kdyby měla, tak by to autorka mohla dovést do nějakého lepšího konce. To je asi jediná věc, kterou bych knize vytkla.

PS: Další díl tedy opravdu je, jen kdy bude u nas?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 31. ledna 2016 v 21:11 | Reagovat

O knihe som už počula, ale veľmi ma svojou témou neláka :-) Každopádne obálka je vydarená a je super, že tebe sa príbeh páčil :-)

2 Terka Terka | E-mail | Web | 31. ledna 2016 v 21:31 | Reagovat

Souhlas, jak Margot přijela na Vánoce domů, chovala se doslova a do písmene jako mrcha. Já už nadšeně očekávám další díl, měl by vyjít letos, ale tuším, že ještě není ani česká obálka... kniha se mi líbila. Za ten useknutý konec mám chuť autorku zabít. :D Vážně takové konce nesnáším... myslím si, že by to šlo uzavřít tím první dílem - vždyť každá kniha nemusí být na pokračování! Každopádně si ale druhý díl zcela určitě přečtu, správné zakončení si rozhodně nenechám ujít. :)

P. S. Chtěla jsem se zeptat, jestli máš ještě zájem účastnit se třetího ročníku Roční literární soutěže? :)

3 Katie Katie | Web | 1. února 2016 v 15:11 | Reagovat

[2]: Souhlasím s tím koncem. Přesně, ne každá kniha musí mít pokračování. Ale když má ten druhý díl, tak jí to možná prominu, záleží zda se mi bude líbit. =D

Jo, rozhodně. Já se k tomu u tebe ještě nedostala, ani k souhrnu 2. ročníku ale dopíšu ho, i když na tom už tolik asi nezáleží. =)

4 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 2. února 2016 v 20:43 | Reagovat

Knihu si chci určitě přečíst, šíleně se na ní těším. Jen jako obvykle čekám, až se objeví v knihovně :D

5 Michelle Michelle | Web | 5. února 2016 v 15:28 | Reagovat

Děkuji za recenzi, teď už je si stoprocentně jistá, že si knihu přečtu. Někdy. Až dočtu ty půjčené a ty k Vánocům :D. Mám toho moc :D
Každopádně knížka vypadá dost dobře. Takové lehké, zábavné čtení. Takové knihy mám ráda, vždycky mě odpoutají od reality :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama