Stážista a Papírová města

9. ledna 2016 v 13:41 |  Movies

Tentokrát v článku nepůjde o knížky, což jste z názvu nejspíš pochopili. Přestože jeden z filmů má populární
knižní předlohu a to od autora Johna Greena. Ano, jde o film Papírová města.
Zatím co druhý film, má zase hvězdné obsazení a to herečku Anne Hathaway a Roberta De Niro. Tak, že jak se mi filmy líbili?
Začnu filmem, Stážista, jelikož jsem ho viděla dřív než Papírová města.
Film mě zaujal trailerem a právě obsazením. Herečku Anne Hathaway mám ráda a herec De Niro je podle mě také skvělý. Tak že nebylo pochyb, že by film nebyl dobrý.
A o čem, že film vůbec je? Je o Benovi, kterému je sedmdesát a je to vdovec. Odchod do důchodu nebylo pro něj to pravé ořechové a tak se rozhodne zúčastnit stáže v módním webu, který založila a vede Jules. Jak jeho účast dopadne a jaký to bude mít vliv na celý pracovní tým?
Americká komedie o sedmdesátiletém důchodci v módním časopise. Přišlo mi to zajímavé a trailer mě zaujal na první pohled. Přesto jsem nejspíš očekávala víc, než jsem od filmu nakonec dostala. Popravdě, vždy když jsem si ten film spojila s Anne Hathaway, vybavila jsem si jiný film a to Ďábel nosí Pradu. Řekla jsem si, to bude podobné, bude se mi to líbit.
No bohužel mě nakonec film tak nebavil, jak jsem si představovala. Nebyl špatný, to rozhodně ne. Jen bych ho neuváděla jako komedii. Neříkám, že tam nebyli vtipné scény ale takový praví dusivý smích, který máte u dobré komedie, jsem měla jen u jedné scény. Což mě mrzelo. Jinak mi to spíš přišlo jako drama. Většinu filmu, se řešil osobní život Jules, který nebyl zrovna ve šťastné fázi. Ona vlastně prožívala krizi, navíc jí v práci chtěli sebrat místo ředitelky. Prostě nic, čemu byste se zrovna smáli. O tu vtipnější část se tam staral právě Ben a ostatní stážisti.

Je to vlastně film o životě a o tom, jak si stát za svým rozhodnutím. Jak zvládnout životní krizi ale také o tom, že když zestárnete a odejdete do důchodu, neznamenáte, že váš život skončil. Právě naopak.
Oproti tomu se mi druhý film líbil víc. Ano, byla jsem překvapená, ale musím říci, že film Paper Towns splnil mé očekávání. Když jsem viděla první film podle knižní předlohy od Johna Greena a to Hvězdy nám nepřály, tak jsem byla trochu zklamaná. Film byl podle mě takový průměr. Na to jak ho každý vychvalovat. Oproti tomu film Papírová města, se mi vážně líbil.
Hlavním hrdinou je Quentin, kluk co má dobré známky, žádné špatné chování a budoucnost vidí ve vysoké, šťastným manželství, rodině a dobré práci. A taky miluje svojí sousedku, která je jeho praví opak. Margo miluje záhady a dobrodružství. Ráda podniká bláznivé věci a nerada zůstává na jednom místě.
Margo a Quentin nejsou žádní velcí přátelé, přesto jedné noci se Margo vplíží do jeho pokoje a vytáhne ho na noční dobrodružství, při kterém se hodlá pomstít bývalému příteli.
Quentin tak prožil nejlepší noc svého života a Margo se mu líbí ještě víc. Přesto se druhý den poté neuvidí. Margo se neobjeví ve škole. Vlastně zmizí na několik dní a zašifrované stopy, které nechává vždy, když se někam vydá, zanechala právě Quentinovi.
Vydá se jí Quentin vydat? Rozluští její šifrované stopy? Najde Papírová města? A opětuje nakonec Margo jeho lásku?


Jak jsem řekla, film se mi líbil. Přiznávám, že knihu jsem nečetla, tak že nemůžu posoudit, zda se film knize vyrovná. Rozhodně bych si knihu v budoucnu ráda přečetla.
Líbila se mi Cara v roli Margo. Vlastně to byl jeden z důvodů, proč jsem film chtěla vidět. Protože si tam zahrála právě Cara Delevingne. Líbilo se mi, že jsem se u filmu nasmála. Musím přiznat, že snad víc jak u Stážisty. Film mi přijde jako života budič. Je tam trochu té záhady, středoškolské dobrodružství, a vztahy. Takový tanagerský film, který rozhodně nijak neurazí. Líbila se mi ta spontánnost, kdy se rozhodly vydat hledat Margo. Já jsem po zhlédnutí filmu měla chuť nasednout do auta a někam se vydat. Prostě něco zažít, něco vidět.
Jediné, co mě zarazilo, byl konec. Popravdě jsem čekala trochu jiný konec. I když jsem věděla, že Margo vidí v Quentinovi jen kamaráda, tak jsem alespoň doufala, že se spolu vrátí.

Podle mě film stojí zhlédnutí. Mě osobně se vážně líbil. Je to taková romantika s kousky záhad pro mládež. Co víc dodat.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 9. ledna 2016 v 18:13 | Reagovat

Nevidela som ani jeden z filmov, takže neviem posúdiť :-) Osobne ma pomerne zaujal prvý film, ale žánrovo to nie sú až také kúsky, ktoré často pozerám :D

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 10. ledna 2016 v 11:49 | Reagovat

Mám v plánu se podívat na oba dva filmy, jen jako obvykle nevím, kdy se k nim dostanu. Popravdě se ale víc těším na Stážistu než na Papírová města. Asi proto, že Stážista pro mě bude naprosté překvapení, zatím co děj měst znám :)

3 Terka Terka | E-mail | Web | 11. ledna 2016 v 21:03 | Reagovat

O Stážistovi mám dojem slyším poprvé, ale nezní to úplně špatně, zní to zajímavě, takže si myslím, že si ho můžu připsat na seznam. :) Papírová města se mi líbila, i když tam tedy byly určité odchylky od knihy, bavilo mě to. Po dočtení a zhlédnutí Papírových měst jsem také měla sto chutí vydat se na nějakou takovou cestu - a to se ještě umocnilo, když jsem četla Jen jeden den. Proto jsem byla tak strašně šťastná, když jsem se dozvěděla o výhodné dvoutýdenní nabídce u Českých drah. :) Co se týče konce, ten byl ve své podstatě stejný jako v knize... :)

4 Michelle Michelle | Web | 14. ledna 2016 v 21:47 | Reagovat

O Stážistovi jsem slyšela, dokonce jsem viděla i trailer a musím říct, že mě to dost zaujalo. Líbí se mi téma a mám ráda oba herce. Tak uvidíme, no. Třeba se na něj někdy kouknu, mě všechno dost dlouho trvá :D
Oh, Papírová města :3. Miluju Johna Greena, jeho knížky jsou naprosto nejlepší. Papírová města jsem prvně četla a od filmu jsem tedy dost čekala. A moje očekávání se naprosto vyplnili. Ale mě se líbili i Hvězdy nám nepřály, takže... :D Navíc Nat Wolf je naprostý miláček :3 :3 Jestli se ti líbil, doporučuji Stuck in Love. Nejen on ale i Lily Collins a Logan Lerman :3

5 Katie Katie | Web | 16. ledna 2016 v 16:22 | Reagovat

[4]: Nat Wolf mě moc nenadchnul ale nemůžu říci, že by byl špatný. =)
Jinak Stuck in Love jsem buď viděla, nebo se na to chtělo podívat. =D Podle traileru mi to přijde povědomé. Mrknu na to stejně, ale kvůli Loganovi =D i Lily mám ráda. =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama