Prosinec 2015

Knižní výzva na rok 2016

30. prosince 2015 v 20:52 Tagy, meme, výzvy..
Tak tu máme zase konec roku a s tím novou knižní výzvu. I když ta letošní u mě byla dost bídná, tak se do nové výzvy zapojím a budu doufat, že dopadne o něco lépe. =)
Každopádně můj přehled je zde. Za celý rok jsem přečetla pouhých třináct knížek. Což je dost málo a vážně nechápu, jak se to mohlo stát. No mám co napravovat v novém roce.


Teď jsem konečně rozečetla Smrtnou zimu a zatím to vypadá dobře. Můžu vám říci, že začít číst před spaním není nejlepší nápad, jelikož se pak od knihy neodtrhnete a tím pádem pak jdete spát doosti pozdě. =D


Autorka knižní výzvy - Ells


Frederick Backman - Muž jménem Ove

28. prosince 2015 v 23:09 Čtu..
Ano, po dlouhé době jsem opět dočetla knihu. Doufám, že v novém roce mi to půjde lépe a nebudu čtení tolik zanedbávat, jako v posledních pár měsících. Teď už ale k samotné knize.Vánoční Knihobit #3

25. prosince 2015 v 13:34 Moje téma

Knihobit došel sice už minulý týden, ale já řekla rodičům, ať mi ho zabalí pod stromeček jako vánoční dárek. A když jsem si ho včera už rozbalila, tak vám mohu říci, co jsem v něm našla.

(tento obrázek mám použitý z předešlého Knihobita)

Merry Christmas

23. prosince 2015 v 23:27 Povídky

Tak bych Vám chtěla tedy popřát Krásné prožití Vánočních svátků a bohatého ježíka. A jako malý dáreček tu pro Vás mám krátkou povídku.
Snad se bude líbit. Napadla mě dneska, když jsem vezla bráchu na vlak. Sice nechápu proč zrovna v tu dobu, ale stalo se. =DVánoční šílenství

23. prosince 2015 v 8:58 Katie píše..

Ano, Vánoce jsou za dveřmi a všude panuje vánoční šílenství. Alespoň v obchodech, co jsem viděla. Co se týče ale mě samotné a přípravy na Vánoce, taky žádná sláva. Včera a předevčírem jsem s kamarádkami courala po obchodech. Dokupovala dárky, tak že už mám konečně vše nakoupeno a dokonce zabaleno. Včera jsme s mamkou totiž všechny dárečky balili.Jenomže tím to nekončí. Včera jsem ještě musela udělat vosí hnízda, na která jsem si udělala těsto. A dnes je ještě musím naplnit. Ještě nemáme ozdobený stromeček a musíme to stihnout dnes dopoledne, jelikož mamka jde odpoledne do práce. Tak že budu mít odpoledne ještě co dělat, poklidit, udělat salát, dozdobit perníčky atd. Je toho víc ale tím vás nebudu zatěžovat.

Co se týče blogu. Moc jsem tomu nedala, jenomže vážně nebyl čas. Až se sama divím. Ke knížkám jsem se taky zrovna nedostala. Ten Polibek smrti, rozečtený jsem vzdala. To mě nechytlo a myslím, že by mi to ještě nějakou dobu trvalo. Včera jsem si rozečetla, Muž jménem Ove. Zatím to vypadá dobře. A rozhodla jsem se, že se budu držet dál od počítače a víc číst. Ať mam co dávat na blog.

Mimo jiné jsem navštívila knihkupectví a můžu říci, že tam bylo boží dopuštění. A prý že lidi nečtou. No nemohla jsem odejít bez knížky a mám ještě poukázku od narozenin, tak že se tam ještě chystám po Vánocích. Tudíž bude článek o přírůstkách do mé knihovničky. Taky mi přišel Knihobit - málem jsem na něj zapomněla- tak že přeci jenom najdu knížku pod stromečkem. Ano, Knihobita jsem si nechala zabalit k Vánocům. Už se nemůžu dočkat, až ho rozbalím. Tak že hned potom bude Knihobití článek.


No zkrátka jsem Vám chtěla říct, že jsem na blog nezapomněla ale, že na něj právě stále myslím. I když články tu nejsou. K affs se samozřejmě podívám i když je tak nějak průběžně sleduji, jen moc nestíhám komentovat.

Prozatím Vám přeji Krásné Vánoční svátky.


(Ale to já se ještě ozvu.)

Knižní advent #4

20. prosince 2015 v 20:06 Tagy, meme, výzvy..

Dnes jsme měli poslední adventní neděli. Teď už se můžeme těšit jen na Štědrý den a spousty dárků. Já jsem tu s posledním knižním adventem a povídkou, kterou jsem zrovna spojila s Terčinou literární soutěží. Tak že dvě v jednom. Dvě bych asi nestihla vymyslet, tak že tak.

Je trochu slabší ale snad se bude líbit i tak. Přeji krásný zbytek adventu.


4. Napište krátkou vánoční povídku

Knižní advent #3

13. prosince 2015 v 21:25 Tagy, meme, výzvy..

Než se dostanu k článku, který se týká knižního adventu, jelikož dneska byl třetí advent. Mrzí mě, že jsem teď blog trochu zanedbala. Ale to se změní. Teď budu mít odpolední, navíc se nám blíží volno, tak že se pokusím vrhnout do psaní povídek a hlavně do čtení, aby tu zase byla nějaká ta recenze na knížku. =)


Kdybyste si mohli přát k Vánocům setkání s jedním spisovatelem, který by to byl?

Knižní advent #2

6. prosince 2015 v 20:28 Tagy, meme, výzvy..


2. Je nějaká kniha, kterou byste chtěli najít pod stromečkem?

Christmas Holidays #1

5. prosince 2015 v 11:27 Christmas Holidays

Sice jsem to nestihla na advent, ale to nevadí. Chtěla jsem se pustit do něčeho s vánoční tématikou, tak snad se mi to podaří. Nevím, kolik bude mít povídka dílů ale jelikož je k tomu vánočnímu období, tak jí rozhodně do Vánoc ukončím. =)Elena se nedávno rozešla s přítelem, s kamarádkou se poslední dobou nepohodla a rodiče jí chtějí na vánoční prázdniny vzít na rodinnou dovolenou. Což je to poslední, co chce. Trávit čas se svými rodiči a otravným bratrem. Navíc když mají jet ještě s rodinnými přáteli a jejich dětmi, Caroline a Nickem. Ani s jedním si moc nerozuměla jako dítě, natož teď.
Jak taková rodinná dovolená může dopadnout?