Patricia Briggs - Smrtící žár

22. listopadu 2015 v 16:20 |  Čtu..
Za posledních pár měsíců jsem tuto knížku zde omílala trochu víc, než je asi nutné a tak bych se nedivila, kdyby vám šla na nervy. Každopádně mi ji bratr dal v týdnu předčasně k svátku, tak jsem se dala hned do čtení. Tak že, je tu recenze a od knížky už budeme mít pokoj. Já si ji přidám k dalším dílům, co mám doma a budu spokojená.

Žánr: Sci-fi a fantasy
Nakladatelství: Fantom print
Počet stran: 288 stran
Rok vydání: 2015

Tentokrát se Anna a Charles nevydávají na cestu kvůli práci, kterou jako marokův syn Charles vykonává. Namísto toho se Charles snaží překvapit Annu a darovat jí pěkný dárek k narozeninám a spolu s tím rovnou navštíví starého a dobrého přítele. Anna má tak možnost potkat někoho z Charlesovy minulosti a poznat jeho přátelé.
Vše se začne komplikovat, když dojde k útoku na děti právě ze smečky Charlesova přítele. Vše zavání Fae magií a nikdo netuší, z čí strany může přijít další útok. Proto spolu spojí síly jak místní vlkodlaci ale i lidé od FBI. Charles a Anna samozřejmě nabídnou také pomoct a tak se jejich malý výlet za koupí koně promění v hon na mocného Fae.


Musím říci, že příběh mě ze začátku trochu vyděsil, jelikož to začíná právě útokem na děti a celkově se děj točí kolem dětí. Ne že by nebylo hezké, kdyby Anna a Chalerles spolu měli děti, ale prozatím mi to k nim moc nejde.
Každopádně netradiční začátek se brzo změnil v napínavé čtení, které vás od knihy nenechá odejít. Mimo hon na Fae, který unáší děti a nahrazuje je dvojníky, se seznamujeme s Charlesovým přítelem Josephem, který je bohužel smrtelně nemocný a Charles musí přijmout fakt, že se s ním bude muset rozloučit. To Charles nese těžce a nepomáhá mu ani to, že Josephův otec, který je vlkodlak na něj tlačí, aby Josepha proti jeho vůli proměnil také ve vlkodlaka.
Další věc, co mi ze začátku dala zabrat, bylo právě to, zorientovat se jak je to mezi nimi s příbuzenskými vztahy. Jelikož někdo vlkodlak byl a někdo ne. Tak že mi trvalo, než jsem se zorientovala, kdo je vlastně čí syn a kdo zase otec. Protože věkově to vůbec neodpovídalo, jelikož vlkodlaci nestárnou.
Přes to hlavním důvodem, proč vůbec navštívili Josephův ranč, byl ten, že Charles chtěl koupit Anně k narozeninám koně. Tak že tam byli i pasáže, kde si právě koně prohlíželi a vybírali. Rozebírali jejich původ a tak dál. To mě tam moc nezaujalo, i když se to dalo snést.

V celé knize mi chybělo víc akce. Předchozí díly byli více akční. Fae, kterého tam lovili, měl velký potenciál a přišlo mi, že ho dostali docela lehce. Vlastně jsem byla už dvě kapitoly před koncem a stále měl přijít konečný boj a já si říkala, to nemůže vyjít a nakonec to tak rychle skončilo, že jste si přáli, aby to pokračovalo. Taky mi tam chybělo víc rozhovorů mezi Annou a Charlesem.


Přestože se mi kniha líbila, nebála bych se jí, co se děje týče víc okořenit. Každopádně to bylo hezké počtení. Zasmála jsem se u ní, na konci dokonce málem ukápla nějaká ta slza a upřímně doufám, že tato série tímto dílem nekončí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 23. listopadu 2015 v 16:05 | Reagovat

Vyzerá to fajn, o knihe som už čo to počula, zapamätala som si najmä obálku :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama