Listopad 2015

Knižní advent #1

30. listopadu 2015 v 10:50 Tagy, meme, výzvy..


Máte nějakou knihu, ke které se rádi vracíte právě o Vánocích?

Knižní advent

29. listopadu 2015 v 14:05 Tagy, meme, výzvy..

Když už máme ten advent a předvánoční čas, tak co ho spojit s knihami? Není to nic velkého ani nevím, zda tomu můžu říkat projekt nebo něco takového. Prostě jsou to jen čtyři otázky, každá na jednu adventní neděli. A samozřejmě se týká knih.
Když budete chtít, můžete se zapojit.


1. Máte nějakou knihu, ke které se rádi vracíte právě o Vánocích?
2. Je nějaká kniha, kterou byste chtěli najít pod stromečkem?
(pro ty co mají hodně dlouhý seznam, napiš max. tři knihy)
3. Kdybyste si mohli přát k Vánocům setkání s jedním spisovatelem, který by to byl?
4. Napište krátkou vánoční povídku.

První adventní neděle

29. listopadu 2015 v 13:38 Katie píše..

Tak je tu zase advent. Doba, kdy se každý pomalu připravuje na Vánoce. Dům se naplní vánočními dekoracemi a vánoční atmosférou, začíná se pomalu péct vánoční cukroví, ale také k tomu patří vánoční nákupy, kdy se každý snaží najít ten nejvhodnější dárek pro své blízké.
S adventním obdobím přichází také tradice, mezi které patří adventní věnec, na kterém si každou neděli až do Vánoc zapalujeme svíčky.
Nebo také Barborka, kdy si do váz nařežete pár větviček z ovocných stromů a když o Vánocích vykvetou, tak přináší do domu štěstí. Ale děti si ji spíše spojí s malými dárečky, které dostávají do punčochy, kterou si pověsí na okno, aby je Barborka mohla obdarovat. Věšeli jste si jako malý punčochy, abyste dostali nějaké sladkosti?
Další tradice je samozřejmě v předvečer svátku sv. Mikuláše, který s čertem a andělem obchází děti a ptá se, zda byli hodné nebo zlobivé. Pamatujete si, jaké jste říkali Mikuláši básničky? Já jsem to neměla ráda a čertů jsem se vždycky bála.
A co jmelí? Pořizujete si na Vánoce každoročně jmelí? Jmelí má také přinášet štěstí, ale každý si určitě vybaví, že polibek pod jmelím má přinést lásku. Tak že holky, kdo už dostal polibek pod jmelím?
Dále děti dostávají adventní kalendáře, aby si mohli odpočítávat, kolik dní do Vánoc zbývá. Dnes už je tolik krásný a rozmanitých adventních kalendářů. Tak proč si neudělat radost?
Je toho spoustu a každý si adventní čas může zpříjemnit podle sebe. Hlavní je, abychom v tomto období byli šťastný a dělali radost i ostatním. Hlavně nezapomínaly na rodinu ani přátelé.

Mě se líbí všechny ty Vánoční ozdoby a světélka, který rozzáří skoro každý dům nebo zahradu. Vím, že i když je venku zima, tak si můžu doma sednout ke krbu do tepla a podívat se na dobrý film nebo vzít do ruky dobrou knížku. Všude to krásné voní, hraje vánoční hudba.Jak rádi trávíte tento předvánoční čas vy? Máte nějaké své rodinné tradice?


Když už jsem začala s takovým to adventním článkem, napadlo mě, proč nenapsat nějakou Vánoční povídku a každou neděli zveřejnit jednu její část. Pokud se mi podaří něco do večera vymyslet a zveřejnit, tak by to mohlo vyjít.

Teď už přeji pěkný zbytek adventní neděle.

Patricia Briggs - Smrtící žár

22. listopadu 2015 v 16:20 Čtu..
Za posledních pár měsíců jsem tuto knížku zde omílala trochu víc, než je asi nutné a tak bych se nedivila, kdyby vám šla na nervy. Každopádně mi ji bratr dal v týdnu předčasně k svátku, tak jsem se dala hned do čtení. Tak že, je tu recenze a od knížky už budeme mít pokoj. Já si ji přidám k dalším dílům, co mám doma a budu spokojená.Listopadové přírůstky

20. listopadu 2015 v 11:18 Má knihovnička
Celý týden jsem doma, jelikož tak trochu marodím a stejně jsem se nedostala k tomu, abych něco přidala na blog. To není pěkné. Tak jsem si dneska připravila článek knihách, které za tento měsíc přibyli do mé knihovničky. Stejně jsem to plánovala, navíc konec měsíce se ukrutně blíží a další knížky mi už pro zatím nepřibudou.


Tichý pozorovatel

14. listopadu 2015 v 21:54 Povídky
Tak jsem se dala do psaní a dokončila povídku k Terce do soutěže tentokrát s tématem Tichý pozorovatel.Losing It - Cora Carmack

11. listopadu 2015 v 19:44 Čtu..

I přestože mám rozečtenou knihu a další na mě čeká na nočním stolku, tak jsem se pustila do nové knihy
a měla jsem ji přečtenou, že ani nevím, jak se to stalo. Tak že jsem tu s krátkou recenzí.
Já, já a zase jenom já

8. listopadu 2015 v 1:02 Moje téma


Trochu sebestředný název, to přiznávám. Jenomže tu sedím u počítače a přemýšlím, co bych mohla přidat na blog. Jsem
momentálně bez inspirace a přijde mi, že blog nějak zanedbávám a dost mi to vadí. Jenomže když zasednu k počítači, že něco napíšu, tak mě vůbec nic nenapadá a nerada bych to tu zasypávala zbytečnými, nic neříkajícími články. (Což se už tento týden stalo - viz článek Happy)

A tak jsem si řekla, že bych jeden článek věnovala sobě a tomu, jak to teď semnou je. I když, vím to vůbec já sama?


Knihobit #2

4. listopadu 2015 v 10:34 Moje téma

Tak mi včera dorazil říjnový Knihobití balíček, jak už jsem se zmiňovala. Tentokrát jsem se na něj opravdu hodně těšila a byla zvědavá, co v něm bude. Proto jsem ho otevřela hned, jak se mi dostal pod ruku. Popravdě bych se asi v práci zbláznila, kdybych nevěděla co tam je. =D