Volání Sirény - Pomsta - Michaela Burdová

20. října 2015 v 9:42 |  Čtu..Žánr: Sci-fi, fantasy - román
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 368 stran
Rok vydání: 2015
Díl: Druhý díl

Tak jsem se konečně dostala k závěrečnému dílu série Volání sirény od Míši Burdové. Sice jsem měla v plánu číst Labyrint, jak je v menu vidět, ale ten si ještě bude muset nějakou chvilku počkat. Teď ale k Volání sirény.

Jen malá upozornění, že na konci to obsahuje pár SPOILERŮ ohledně konce knihy. =)

Obálka je podle mě vystihující a pěkná. Líbí se mi, jakým stylem je napsaný nadpis. Je dosti výrazný a to se mi na něm vlastně líbí. Hlavní postava na obálce je zajisté siréna Larissa a podle mě se autorce povedla. V pozadí je dokonce vidět Derren se svými psi, ale popravdě jsem si toho všimla až teď. Docela to tam zaniká. Celkový pohled ale na obálku je pěkný a mně se líbí.


Děj se celou dobu točí okolo dívky jménem Noel, která byla při tom, kdy se jí zabil přítel skokem z útesu. Nebyl jediný, kdo během let v jejich městě zemřel nebo záhadně zmizel. Noel má ohledně všeho svou teorii. Jediný problém je, že jí nikdo nevěří. Domnívá se totiž, že se do města každý rok vrací siréna.
Vše ale změní, když se setká s Derrenem, který se nedávno přistěhoval. Všichni si myslí, že je nebezpečný. Bydlí ve strašidelném domě a s nikým ve městě se nestýká a nebaví. Navíc Noel zjistí, že jí sleduje. Jednou to Noel už nevydrží a promluví na něj. Od té doby se spolu stýkají a snaží se přijít na to, co se ve městě děje. Derren je totiž jediný, kdo Neol ohledně sirény věří. Mezi tím se Noel do Derrena začíná zamilovávat i když má ohledně něj pochybnosti.
Celý příběh se začíná zamotávat a ve městě se začíná ztrácet víc lidí, které se většinou poté najdou mrtví. Noel to všechno těžce nese, jelikož každý kdo se ztratil, je s ní nějakým způsobem spjatý. Ať už se jedná o kamaráda nebo rodinu. Noel je přesvědčená, že ona je tím důvodem a že právě ji chce siréna zabít. Vše je ale komplikovanější a nakonec úder přijde od osoby, od které by to nejméně čekala.

Děj druhého dílu se mi líbil. Byli chvíle, kdy jsem si myslela, že vím, jak to bude pokračovat a kdo za tím vším stojím a nakonec to bylo úplně jinak. Byl tam zvrat, který jsem nečekala a trochu mě překvapil. Také tam byli místa, kde mi děj přišel bez duše, bez nějakého pohonu vpřed. To mi ale vynahradili scény mezi Derrenem a Noel, které se mi líbili. Což se přesto dalo očekávat, jelikož napětí mezi tajemným klukem a holkou, co si nechce připustit, že ho má ráda. Přišlo mi, že na tom byla hlavně kniha stavěná, jelikož bez takových scén by mě to asi nebavilo.
Scény mezi Derren a Larissou mě pak bavili ještě víc, jelikož bylo znát, že se mají stále rádi ale oba se snaží přesvědčit, že to tak není.
Co se týče postav, tak Noel mi až tak nevadila. Snažila se překonat většinou strach a smutek ze ztráty všech blízkých, i když těch ztratila příliš. Myslím, že normální člověk by to asi neustál. Líbilo se mi, že nebyla z Derrena tak ustrašená, byla drzá. Ale našla bych tam jednu nebo dvě scény, kdy se chovala jak ufňukaná holčička.
Co se týče jejích kamarádek Kate a Anny. Holka jako Kate nesmí chybět nejspíš v žádné knize. Je to typ holky co ráda vymetá večírky a ráda randí. A Anna se mi od začátku zdála podezřelá, jelikož byla až moc chladná a mě dost nesympatická.
Derren jako vždy nezklamal. Toho jsem si oblíbila od prvního dílu. A Larissa je prostě Larissa.

Ještě co se týče k zakončení celé této série. Já jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo. A to, že Larissa nakonec zůstala s Derrenem. Oni dva se prostě nikdy nepřestali mít rádi. Jiskřilo to mezi nimi.
Sice mě trochu mrzelo, že mu to s Noel nevyšlo. Ona ho měla opravdu ráda. Přesto na druhou stranu spolu by asi neměli žádnou budoucnost, když on je vlastně nesmrtelný.


Kniha se mi líbila, i když první díl asi o něco víc. Každopádně se četla dobře, zaujala, měla napínavé části a jeden pro mě docela velký zvrat. Konec konců, já jsem skoro do konce nevěděla, že Larissa není jediná, kdo ve městě vraždí.
V knize nesměli chybět autorčiny kresby, které byli jako obvykle moc pěkné a povedené.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 20. října 2015 v 14:56 | Reagovat

Je dobre, že sa ti kniha páčila a najmä to, že sa koniec nedal predvídať, to ma vždy poteší :-)

2 Veronika Veronika | 8. května 2016 v 14:00 | Reagovat

1.díl je úžasnej:) ,zítra si půjčím 2.díl,nemůžu se dočkat!
P.S.- Dobrej blog! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama