Levandulový pokoj - Nina George

12. září 2015 v 23:19 |  Čtu..


Žánr: Román
Nakladatelstvi: MOBA
Počet stran: 320
Rok vydání: 2013


Perdu je knihkupec, který se po odchodu své lásky uzavřel do sebe. Ze strachu neotevřel ani dopis, který mu jako jediný po Manon zůstal. Raději se uzavřel před světem a pomáhal ostatním. A to díky své Literární lékárně, kde prodává knihy jako lék na duši.
Díky událostem, které se odehrají po příchodu nové sousedky Catherine, si poprvé po jednadvaceti letech přečte dopis od Manon a zjistí, jakou udělala velkou chybu, že si ho nepřečetl už tenkrát. Cítí se provinile a tak se vydává na cestu, aby to napravil.
A tak poprvé vyplouvá se svojí Literární lékárnou z přístavu a dává se na cestu ještě se dvěma kočkami a mladým spisovatelem, který bydlí ve stejném domě jako Perdu a chce zažít nějaké dobrodružství, aby mohl napsat další knihu.
Po cestě potkává mnoho zajímavých a nových lidí, pomalu se smiřuje se svým rozhodnutím a otvírá se vůči světu a novým emocím jak v podobě přátel, tak lásky.


Musím říci, že od knihy jsem čekala trochu něco jiného, ale pořád jsem doufala, že to bude dobré. Kniha se nečetla špatně, ale přišla mi taková suchá, nezajímavá. Na mě docela nudná. Stále jsem byla v očekávání, co se vlastně stane a ono pořád nic. Měla takový poklidný děj, žádné zvraty ani překvapení.
Ano, byli v ní pěkné citace i myšlenky ale bylo jich v knize tolik, že vás to pak úplně odrazovalo číst, jako byste spíš četli nějaké filozofické čtení o životě, lásce a zklamání. Nebylo v ní nic, co by vás nutilo číst dál. Alespoň pro mě ne.
Rozhodně bych knihu nedoporučovala těm, kdo mají rádi akci, zvraty a překvapení. V této knize se toho rozhodně nedočkáte. Ale pokud máte rádi rozebírání vztahů, pocitů a emocí, tak je to rozhodně kniha pro vás.


Osobně jsem ji dočetla silou vůle, jelikož nemám ráda rozečtené knihy a většinou musím vědět, jak to skončí. Nejvíc se mi na knize líbil nápad s Literární lékárnou, to bylo velice působivé a milé. A na konci knihy je i pár zajímavých receptů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | E-mail | Web | 13. září 2015 v 0:16 | Reagovat

Já ji nedávno dočetla a za nějakou dobu na blogu zveřejním recenzi, no, a vlastně mám stejný názor jako ty. Nějak jsem pořád čekala na nějaký zvrat, na něco, co se v knize stane (sakra, vždyť mohl být klidně otcem! :D), jenže nic. Navíc jsem chodila na brigádu, takže jsem ji také neměla přečtenou hned, ale hrozně moc se mi líbily ty citáty a několik jsem si jich v knize musela zatrhnout (bohužel ne vždy jsem měla po ruce tužku). Každopádně, řekla bych, že se ke knize někdy vrátím. Minimálně proto, abych v ní objevila další zajímavé myšlenky, no, a třeba někdy vyzkouším i ty recepty. :)

2 Ettelwen Ettelwen | Web | 13. září 2015 v 11:12 | Reagovat

Tuto knihu jsem četla již před nějakou dobou. Jen tak matně si vzpomínám, že se mi čtení dost táhlo a místy mě kniha pořádně nebavila. Na víc si už nevzpomínám.
Hezká recenze.

3 Casion Casion | Web | 14. září 2015 v 16:08 | Reagovat

Kniha má krásnu obálku, ale do čítania by som sa zrejme nepustila, toto nie je asi nič pre mňa :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama