Srpen 2015

Patricia Briggs

30. srpna 2015 v 9:30 Patricia Briggs


Mám tu další článek o mé oblíbené spisovatelce, kterou je Patricie Briggs.
Pokud autorku neznáte nebo jste od ní knihy nečetli, třeba vás to na nějaké její knihy naláká.
Autorka je hlavně známá díky její sérii Mercy Thompson a mě osobně dostala sérií Alfa a Omega.
Nakladatelství u mě doma

28. srpna 2015 v 12:22 Moje téma
Dívala jsem se na ediční plán nakladatelství Fantom print a napadlo mě, z jakých nakladatelství mám knihy doma ve své knihovničce. Vím, že třeba někdo upřednostňuje jedno nakladatelství než to druhé a někdo to zase neřeší. Taková jsem já. Mě na nakladatelství moc nezáleží, tedy spíše nesleduji, z jakého je nakladatelství kniha, kterou si třeba kupuji nebo zrovna čtu.
Ale teď mě to docela zaujalo a rozhodla jsem se zjistit, které nakladatelství se u mě doma v knihovničce objevuje nejčastěji a které zase nejméně. Sama jsem byla docela překvapená.
Den nepřečtených knih 2015

27. srpna 2015 v 21:16 Moje téma

Už jste slyšely o Dni nepřečtených knih? Ne? Buďte v klidu. Já jsem se o něm dozvěděla teprve před malou chvílí.
Znáte to. Začnete číst knihu. Ze začátku vás moc nebere, ale pak se začtete nebo vás úplně pohltí, ale vy přesto čtení musíte přerušit. Jenomže pak se ke knize nedostanete druhý den ani ten další den a pak uběhne celý týden a vy stále knihu rozečtenou. Pak už jen myslíte na to, že tu knihu musíte dočíst, ale zároveň se vám do knihy nechce. Tak ji ještě pár dní necháte ležet, až se k tomu dokopete a knihu máte za den přečtenou, když vás opět pohltí tak klidně i dřív. A pak si říkáte, proč jsem ji nedočetla dřív?
No u mě to tak někdy je, tak že by bylo fajn, si občas sednou, vzít knihu do ruky a dočíst ji.

No a o tom vlastně ten Den nepřečtených knih vlastně je.

Knižní vesmír e-shop

26. srpna 2015 v 15:26 Katie píše..


Chtěla bych se vám pochlubit s několika věcmi, co jsem si nedávno objednala z e-shopu knižního vesmíru. Přišla jsem na něj díky Terce, která si z něj nedávno také objednala pěkné věcičky a tak jsem neodolala a musela se tam podívat, zda něco nezaujme i mě.
No můžete se podívat, jak to dopadlo.
Richelle Mead

24. srpna 2015 v 9:47 Richelle Mead

Vím, že o R. Mead nejspíš už všechno víte, přesto jsem chtěla jako první článek o ní takový informativní. Tak že v článku najdete velice stručný životopis a její knižní série.


Vydala už dost knih, přeci jenom čtyři sérii je už podle mě pro autora kus dobré práce. Kromě těch známým, se v článku zmiňuji i o sérii, která u nás nevyšla (a nechápu jako proč) a o její nové zatím nevydané knize (o které už jste také určitě četli).
Hlášení: Katie žije

23. srpna 2015 v 21:11 Katie píše..
Tak máme za sebou další víkend a školní dny se stále přibližují, tedy pokud nechodíte na vysokou. To máte ještě nějaký ten čas. Bohužel nepřicházím s nějakým zajímavějším článkem, jen se spíše ohlásit, že žiji a na blog myslím.
Tento víkend stál docela za to. Měli jsme tu posvíceni alias Jarmark a festival řemesel. I když jsem se na něj nijak zvlášť netěšila, jelikož program nic moc a spíše se tam utrácí za jídlo a pití než za nějaké pěkné ručně dělané věcičky. Tak to bylo fajn.

Julie Kagawa - série Talon

20. srpna 2015 v 12:20 Zahraniční autoři

No jelikož jsem si už založila rubriku, tak do ní rovnou přispím prvním článkem. Není to úplně žádná novinka, a kdo sledujete web kniznivesmir.cz, tak jste to už četli.


Jedná se o autorku Julie Kagawa, od které jsem četla dvě knihy ze série Féria a to Železný král a Železná dcera. Je škoda, že další díly u nás nevyšli a proto mě docela i překvapilo, že v září od ní vyjde první díl další série. Tentokrát půjde o dračí fantasy sérii Talon.Oblíbení autoři

20. srpna 2015 v 12:02 Oblíbení

Do této rubriky bych chtěla přispívat články o autorech, které jsem si oblíbila.
Jelikož jich zatím není moc, tak každému udělám rubriku, aby to bylo trochu přehlednější.Souboj spisovatelů - 1. kolo

17. srpna 2015 v 10:58 Soutěže

Jak jsem slíbila, jsem tu s první kolem Souboje spisovatelů.Musím říci, že jste mi dali zabrat, jelikož jste jich napsali až moc a já nikoho nechtěla zklamat ve výběru. Tak jsem to nakonec přehodnotila a do začátku tu máme osm dvojic. Od každého (kdo nominoval spisovatele) jsem vybrala čtyři spisovatele. Nebylo lehké je spárovat, tak se na mě za to nezlobte prosím. =D