Julie Kagawa - Železná dcera

16. června 2015 v 13:02 |  Čtu..






Tak jsem konečně dočetla knihu Železná dcera. Trochu se stydím, že mi to trvalo tak dlouho. Mohla jsem to mít přečtené už dávno. Každopádně jsem ji přečetla a na začátek můžu říct, že se mi líbila.

Meghan Chaseová se nedávno dozvěděla, že je na půl člověk a na půl férij. Ke všemu je dcera krále Letního dvora Oberona a její dobrý kamarád Puk je férij, který ji měl hlídat. Vydala se najít svého unešeného bratra do Kdesikdys. Při výpravě potkává prince Ashe ze Zimního dvora, se kterým uzavřela dohodu. Díky tomu se ocitá na dvoře Zimní královny Mab, tedy na dvoře nepřítele. Princ Ash, kterého považovala za přítele, ji opustil a ona tak zůstala sama na nepřátelském dvoře se zlomeným srdcem.
Rozjezd knihy nebyl až tak špatný ale hlavní hrdinka byla pro mě dost nesnesitelná. Stále jenom fňukala nad Ashem a nad tím, jak jí ignoruje a vyhýbá se jí. Pořád se ho dožadovala a snažila se mu vnucovat, což mě dost rozčilovalo. Navíc když věděla, jak to dopadne, až bude na Zimním dvoře. To mě ze začátku trochu odrazovalo. Nakonec se ale trochu vzchopila a bylo to dobré.
Při jejím pobytu se ze Zimního dvora ztratí žezlo ročních období, což ohrozí mír mezi Letním a Zimním dvorem. Ke všemu se na dvoře ocitají železní férijové a dojde k souboji mezi dalšími princi Zimního dvora a jeden z nich umírá. Meghan je všeho svědkem a ocitá se v nebezpečí. Společně s Ashem utíkají ze dvora s tím, že musejí najít žezlo ročního období. Po cestě je ale pronásledují železní fériové, se kterými se musejí utkat, jelikož nemají kam utéct. Když to vypadá nejhůř, objevuje se Meghanin přítel Puk.
Chce Meghan odvést na Letní dvůr ale ta odmítá. Nakonec se vydají hledat žezlo. Ash je opouští. Na cestě je ale opět doprovází kocour Grimalkin a také jejich dřívější nepřítel, který se stane spojencem a později i přítelem. Cesta je nebezpečná a po cestě potkají několik překážek. Setkávají se například s Temnou múzou, která jim na chvíli poskytne azyl a pomůže k získání žezla. Železní férijové mají nového Železného krále a shromažďují armádu. Je jasné, že jsou pro Kdesikdys velkým nebezpečím a tak se někteří zimní i letní fétijové, nejčastěji vyhnanci, spojují s železnými férii, aby si tak zachránili svůj život. Což komplikuje Meghan a jejím přátelům hledání žezla.
Během toho se rozvíjí vztah mezi Meghan a Pukem. Puk ji má rád více než jako kamarádku ale Meghan si není jistá, co přesně k němu cítí. Stále totiž oplakává Ashe.
Nevím, co mi trvalo tak dlouho na tom, knihu přečíst. Děj byl zajímavý, chvílemi napínavý a občas jste se i zasmáli. Ke konci už jsem vážně chtěla vědět, jak dopadne a knihu jsem chtěla mít co nejrychleji přečtenou. Bylo to vážně napínavé.
I když byl trojúhelník mezi Meghan, Pukem a Ashem trochu předvídatelný, bavil mě. Jen bylo jasné, koho si Meghan vždy vybere. A Puka mi ke konci bylo vážně líto. Zvlášť po tom, co se v jednu chvíli mezi Meghan a Pukem odehrálo (Co se stalo, si musíte přečíst. =)).

Co mě nejvíce mrzí je to, že další díly nejsou u nás k dostání. Tak že možná i to mě trochu odrazovalo od dočtení knihy. Přesto se mi konec líbil a podle mě, kdybych nevěděla, že je i pokračování, tak bych byla s koncem spokojená
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 16. června 2015 v 18:28 | Reagovat

O knihe som už počula a čítala som na ňu pozitívne ohlasy :-) Má veľmi peknú obálku :-) Je škoda, že ďalšie diely zatiaľ nie sú, ale hádam sa to zmení.

2 Terka Terka | E-mail | Web | 19. června 2015 v 15:51 | Reagovat

Určitě je to zajímavá kniha a mně nezbývá, než si ji přidat na seznam knih, které si chci přečíst. :-) Nebudu se po nich zoufale pídit, ale když je někde uvidím, přečtu si je. :-)

3 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 21. června 2015 v 21:34 | Reagovat

Kdyby tu vyšla celá série, neváhala bych a hned se do knih pustila. Jenže když tu nevyšli nemá to cenu. Nebo aspoň dokud nenajdu, nějaký amaterský překlad těch dalších dílů :)

4 May Green May Green | Web | 9. července 2015 v 13:34 | Reagovat

Kdo by chtěl přeložené třetí a čtvrtý díly, najde knihy zde:
http://maydi-story.blog.cz/1507/julie-kagawa-3-4-dil-zelezneho-krale#komentar116372569

;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama