Květen 2015

Staročeské řemeslnické trhy

31. května 2015 v 22:06 Moje téma

Každoročně navštěvujeme řemeslnické trhy v Turnově. Možná jsem se někdy už o nich zmiňovala, jistá si nejsem. Každopádně na trhy jezdíme opravdu každý rok, teda snažíme se. Trhy jsou to staročeské řemeslné a vždy jsou v sobotu a neděli. Samozřejmě nesmí chybět doprovodný program, jako je hudba a divadlo či dětské vystoupení v podobě tance.

Můj rok na vysoké

29. května 2015 v 17:16 Moje téma


Tento článek bych chtěla věnovat mému pohledu na vysokou školu. Blíží se prázdniny, někteří vysokoškoláci je už dokonce mají a tak mě napadlo, proč ten rok neshrnout a říci svůj názor právě na vysokou.
Chtěla bych jen upozornit, že se tu nedočtete o žádných super mejdanech nebo o diskotékách. Ne že by jich nebylo dost, jen jsem takovýto vysokoškolský život zrovna neprovozovala. Holt jsem v tomhle dost plachá, řekla bych. =D


Květnové přírůstky

25. května 2015 v 19:07 Má knihovnička

Dneska jsem si byla vyzvednout další knižní přírůstky do mé knihovničky. Celkem to byli tři knížky. Objednával jsem si je přes net, tak proto jsem si je byla vyzvednout. Teď už ale k samotným knížkám.
Zamilovaná

20. května 2015 v 20:16 Povídky

Tak jsem tu s povídkou k Terce. Téma bylo Zamilovaná, což mi nepřišlo jako hrozné téma. Přesto jsem se snažila vymyslet něco originálního. No zda se mi to povedlo, posuďte vy. Já bych řekla, že zas to tak originální není ale snaha se cení no ne?
Snad to nebude krátké, už jsem to tak prodloužila, tak snad mi to vyšlo. Teď u ale k samotné povídce.


Svět knihy 2015 - mé dojmy

16. května 2015 v 22:41 Moje téma

Tak jsem dneska byla s kamarádkou v Praze, kde se od čtvrtka koná Svět knihy. Musím říci, že jsem ráda, že jsem jela.
Na začátek něco málo o tom, co je vlastně veletrh Svět knihy.
Tentokrát to je 21. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy v Praze. Jedná se o největší knižní akci v České republice, kam pravidelně přijíždějí vystavovatelé a hosté z více jak 30 zemí a regionu celého světa. Letos jako čestný host vystupoval Egypt. Témata veletrhu jsou každoročně vypisována podle inspirace o aktuální zájem čtenářů o literární žánry i situací v rámci mezinárodního knižního trhu a literární scény.
Já osobně jsem se veletrhu letos účastnila poprvé.Kunětická hora a Perníková chaloupka

15. května 2015 v 15:34 Moje téma

Jelikož nám ve středu odpadla jediná hodina, kterou máme, tak jsme se rozhodli s kamarádkou vydat na výlet. Nikam daleko, kousek od Pardubic je hrad na Kunětické hoře a hned vedle je Perníková chaloupka. Jede tam dokonce MHD, tak že jsme tam byli tak za dvacet minut.
Kiss Of Fate - 21

13. května 2015 v 9:22 Kiss Of Fate

Tak je tu poslední kapitola tohoto příběhu. Já doufám, že se vám alespoň trochu líbil.
Fotka týdne #15

11. května 2015 v 13:29 Fotka dne/ týdne

Tak jsem tu s anktetou pro fotku týdne. =) Pro tento týden jsem vynechala, vím o tom. Na tento týden
tu hlasování mám, jak můžete vidět. Vybrala jsem už letní fotky, jelikož se na léto těším. Snad se budou líbit i vám. =)

Jaký byl víkend?

10. května 2015 v 19:30 Katie píše..
Ahoj,
tak jaký jste měli víkend? Druhý za sebou prodloužený víkend, to není tak zlé ne? Vyrazili jste na výlet nebo jste zůstali doma a užili si klid a pohodu. Nebo jste se museli učit?

Já bych se popravdě měla učit ale nějak to vzdávám. No ale tento víkend jsme byli na výletě s rodinou a přáteli v Plzni. Na Vánoce jsem tátovi darovala poukázky na prohlídku pivovaru, tak jsme vyrzili nakonec všichni. Byl to pěkný výlet, na to, že nepiju pivo i pěkná prohlídka. Asi napíšu článek o prohlídce a celkově výletě. Samozřejmě tak nějak obecně. Ne že bych si pamatovala podrobnosti ale spíš ty zajímavosti.

No v týdnu na blogu nic moc neplánuji. Za to se omlouvám. Mám přednastavený poslední díl Kiss Of Fate, taky snad stihnu přednastavit fotku týdne. Ano, vím, že jsem tento týden zanedbala. A když přidám článek o Plzni, tak by to šlo.
Také je zadané téma do Terčiny literární soutěže, tak snad něco vymyslím.

To je ode mě momentálně vše.

Svět knihy

6. května 2015 v 22:56 Katie píše..


Příští týden se od čtvrtka do neděle koná Svět knihy. Mě to docela zaujalo a chtěla jsem se tam jet podívat. Nikdy jsem na takové akci nebyla a myslím, že by to mohli být fajn. Mají pestrý program na celé čtyři dny, setkání s autory, různé besedy i kreativní hry pro děti.
Přesto jsem koukala na ten program a přemýšlela, zda tam někdo z vás byl nebo máte nějakého známého, který tam byl. Ráda bych věděla, zda to je opravdu dobré a stojí to za to, navštívit. Trochu se bojím, že to bude jiné než si představuji a že mě tam nic zaujme.


Tak že pokud jste tam byli, ráda bych, zda byste mi řekli své dojmy a kdo ne, tak ho to třeba zaujme a pojede se tam podívat.
Jinak se můžete podívat na stránku, na program: svetknihy.cz


Koukala jsem, že tam v sobotu bude Míša Burdová, což je fajn. Jenže já bych tam stejně jela nejspíš v pátek, což je škoda.