Citáty #2

12. dubna 2015 v 12:03 |  Citáty

Odpouštím, ale nezapomínám.
Umím prohrávat, ale nikdy se nevzdám.
Nesnáším lež, ale vím, že pravda někdy bolí.Nevím, zda je to citát nebo kdo je autorem. Měla to jedna kamarádka na facebooku u své fotky a mě se to líbilo, tak jsem se rozhodla to přidat jako další článek do této rubriky.
Líbilo se mi to z toho důvodu, že by se tím měl podle mě řídit každý. Nebo se o to alespoň snažit. Protože odpouštět je lidské. A pravda je, že i když člověk odpustí, nikdy nezapomene. A to je důležité vědět.

Navíc podle mě, i přesto, když někomu cokoli odpustíte, ať se jedná o maličkost nebo spíše o něco většího (např.: něco v přátelství nebo rodině) tak ten vztah mezi těmi lidmi už není stejný. Protože jakýkoli vztah je o důvěře a když už musíte někomu odpouštět nějakou špatnost, tak přeci tu důvěru ohrozil ne?

Co se týče druhé věty, tak to by se mělo naučit dost lidí, co rádi soupeří, ale neumí prohrávat. Můj bratr jako malý neuměl prohrávat a pokaždé když se tak stalo, tak se naštval a nebavil se s námi. A podle mě je to škoda. Každý holt někdy vyhraje a někdy prohraje, to prostě k životu patří. A nejvíce důležité na prohře je, že se nikdy nevzdáme a zkoušíme to znovu.A poslední věta, která se asi nejčastěji stává realitou.
Já osobně nemám ráda lži. Akorát to komplikuje život. Neříkám, že občas nezalžu ale spíš je to tím, že se bojím, jak ten dotyčný zareaguje na pravdu. Protože, jak je napsané, pravda někdy bolí. Stalo se mi hodně krát, že jsem na nějakou otázku chtěla vyjít s pravdou ven nebo když mi něco nesedělo, tak jsem to nakonec zavrhla právě kvůli tomu, že jsem se bála, jak ten druhý bude reagovat, že se na mě naštve nebo že tím zničím přátelství.
Přesto že mi přijde, že pokud druhému odpovíte upřímně, tak je to mnohem ale mnohem lepší než lež z milosti. Nemyslíte?Spíš bych to viděla na motivační slova. Měla bych si to vytisknout a mít to stále na očích. =)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 13. dubna 2015 v 16:08 | Reagovat

Nech už ide o citát, úryvok či motivačné motto, veľmi sa mi páči obsah a význam :-)

2 Michelle Michelle | Web | 17. dubna 2015 v 21:00 | Reagovat

Tenhle citát (nebo motivační slova) jsem viděla už skoro všude ale nikdy mě to neomrzí, možná právě proto jak moc je to pravdivý. A ano, myslím, že odpouštět by měl každý ale nikdo nemůže nikdy úplně zapomenout. A ano, pokaždé když spadnem, měli by jsme se zvednout a zkusit to znova. Protože život je především o pádech a vzestupech. Pravda někdy bolí ale lež po odhalení bolí stokrát víc.
Na Avengers: Age of Ultron se taky chystám a strašně se těším :3 :D. Ještě jsem se ale nerozmyslela, kterého z hrdinů mám radši :D

3 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 18. dubna 2015 v 16:45 | Reagovat

Chybovat je lidské, odpouštět je božské. A i když se většina věcí dá odpustit, podle mě jsou věci, které se jednoduše odpustit nedají.

Také znám lidi, kteří musí za každou cenu vyhrát. Co se týká mě, tak je mi když prohraju, nic se nestane. Ale vím, jak skvěle se cítím když vyhraju. A když druhý člověk vyvádí, tak je to uspokojující ještě víc :D A jinak se nevzdávám, nemám to v povaze :)

V tomhle jsem sobecká. Nepoužívám milosrdnou lež, jednoduše říkám co si myslím a když to z nějakýho důvodu říct nemůžu, tak radši mlčím. Lžu když to prospívá mě, takže ze sobeckých důvodů.

4 Terka Terka | E-mail | Web | 19. dubna 2015 v 21:08 | Reagovat

Tyhle věty jsou opravdu motivující. Ne nadarmo se říká, že slova mají sílu. :)

Když je skutek odpustitelný, člověk by měl odpustit. Pokud se jedná o nějakou vyloženou blbost, kterou dotyčný udělal, protože nepřemýšlel. V případě zrady je to rozporuplné... časem se i staré rány zahojí, ale otázkou je, zda pokaždé člověk dokáže odpustit.

Řekněme, že se učím prohrávat. Nenávidím prohru, ale dokážu se s ní smířit. Není to tak, že bych brečela nebo něco takového... jako když můj brácha brečel, když prohrál v Člověče, nezlob se. Nebo můj bratránek, jak se rozčiloval, protože jsme ho nenechali vyhrát. :D

Pravda bolí, to ano, ale lži nemám ráda. Když to jde, snažím se říkat pravdu - nebo ve vlastní prospěch lhát. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama