Březen 2015

Srí Lanka

31. března 2015 v 14:22 Téma týdne

Mám tu pro vás článek o besedě, na které jsem byla 7. února 2014. Jak název vypovídá, je to o Srí Lance. A proč to přidávám až teď? Tenkrát (ono to není teda zase dlouho) jsem si pro zvědavost založila blog na bloggeru a článek jsem zveřejnila tam. No ten blog chci ale teď zrušit a rozhodla jsem se ten článek přepsat sem.
Teď už ale k samotné besedě.

Srí Lanka je ostrov, kterému přezdívají kapla. A to díky jeho tvaru podobnému, jak jinak, než kapce.
Nachází se v jihovíchodní Asii.


Fotka týdne #11

29. března 2015 v 10:14 Fotka dne/ týdne

Vím, že už jsem tu měla téma Velikonoce a teď tu mám znova kraslice. Ale tak nějak toho využiji a rovnou se vás zeptám na Velikonoce. =)


Jak vy doma barvíte na Velikonoce vajíčka? Barvíte je vůbec? Dneska je už takových způsobů jak ozdobit kraslice, že si člověk může vybírat. My je tradičně barvíme do klasických barviček jako je oranžová, červená, zelená, žlutá a modrá. Potom je ještě polepíme různými velikonočními nálepkami.
Jednou jsem zkoušela obtisknout lístek nebo okvětní lístek ale mám dojem, že to dobře nedopadlo. Nějak to nevyšlo. Nebo jste je také vyfukovali ale to už je dlouho. Dnes už to neděláme.
A co vy? Jak slavíte Velikonoce?


Konečně doma

29. března 2015 v 9:53 Movies

Po dalším vydařeném víkendu tu mám pro vás další recenzi (jestli se tomu dá tak říkat) na film Konečně doma. Je to, jak vidíte animovaný film nebo pohádka. Byla jsem na něm včera v kině s kamarádkou a jsem ráda, že jsem na film šla.
Na naši krásnou modrou planetu dorazili Buvové, což jsou mimozemští vetřelci s mnoha chapadýlky místo nožiček, kteří putovali mezigalaktickým prostorem a hledali pro sebe novou planetu, na které by mohli v klidu a snad i míru žít. Tu jejich původní zničili nepřátelští Gorgové, kteří je pronásledují napříč celým vesmírem.
Mimozemská invaze Buvů na Zemi je celkem vlídná a laskavá - Buvové svůj nový domov začnou předělávat k obrazu svému a začnou tím, že lidi prostě přestěhují do Austrálie, kde jim dopřávají díky své vyspělé buvanské technice velice pohodlný život.
Při tomto stěhování jim ale proklouzne mezi prsty holka jménem Tipy, která od té chvíle hledá svou mámu. Tipy má hodně dobrodružnou povahu a kočku, která se jmenuje Čuník.

Svůj malý domov na Zemi našel i Buvan jménem O, který je tak trochu fialový, strašně upovídaný především hodně přátelský. A hned začne připravovat večírek, na který pozve všechny a omylem pošle intergalaktickou pozvánku i Gorgům. Což je opravdu velký průšvih, díky němuž jsou na něj ostatní hodně naštvaní. O bere všechna svá chapadýlka na ramena a potřebuje se někam na chvíli schovat. Na útěku O narazí na ztracenou Tipy a postupně mezi nimi vzniká intergalaktické přátelství.

Divergent

26. března 2015 v 12:34 Movies

Na Divergenci jsem koukala dlouho ale na knihu. Chtěla jsem si ji přečíst, ale stále jsem váhala. No, a jelikož jsme s kamarádkou uvažovali nad druhým dílem, který běží v kině, donutilo mě to, podívat se na film. Rozhodně toho nelituji a jsem ráda, že jsem se na film podívala. Sice nevím, zda si teď díky tomu přečtu knihu, jelikož se mi do toho vážně nechce, ale to bych předbíhala.


O filmu:

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat.

Knížkometr

25. března 2015 v 18:56 Moje téma


Je to nějaký ten měsíc, co jsem tento knížkometr hledala na netu na různých blogách. Věděla jsem, že jsem to někdy viděla a musí to někde být. No samozřejmě jsem to nenašla, a když jsem nehledala, všimla jsem si, že Terka ho má na blogu. Což o mně trochu vypovídá. Vůbec jsem si toho nevšimla a to jsem prohlížela blogy affs, jelikož jsem věděla, že to tam někdo z nich měl.

No ale dost kecání. Našla jsem a dneska jsem se dostala i k tomu, vyfotit a změřit knihy. Popravdě se mi je nechtělo tahat z knihovny, jinak bych to měla dříve. Jenže jsem se konečně dokopala k fotografii k Viallen na blog a tak jsem toho využila.
Když mám knihy na poličce tak nevypadá, že jich je tolik ale, jakmile je vyndám ven, je toho docela dost.


Co je projekt knížkometr? Je to úplně jednoduché. Změříte své knihy, vyfotíte je a podílíte se o to. Plus nějaké ty otázky na konec. Vymyslela ho Terka a mě se to líbilo, tak se teď zapojuji.


Fotka týdne #10

24. března 2015 v 17:05 Fotka dne/ týdne

Tak jelikož se blíží Velikonoce a já nevěděla, co vybrat, tak jsem se jimi nechala inspirovat.
Doufám, že vám to nevadí. Já sice Velikonece moc nemusím ale barvení a malování vajíček se mi líbí.
Tak jsem vybrala docela slušné fotky, snad si vyberete. =)

Jak jsem psala v předchozím článku, fotku pro tento týden už máte v menu. Teď můžete hlasovat zde.

Aleluja!!!

24. března 2015 v 16:55 Katie píše..

Tak konečně mi jde internet!!! Ani nevíte, jakou mám radost. Konečně jsem spokojená. =) Být tři týdny bez internetu je tedy něco. Tedy ne úplně. Spolubydlící mi někdy net půjčila, což bylo super ale i tak. Dneska vážně člověk bez netu není schopen spousty věcí. =)
Také se na blog těžko chodilo. Vím, že jsem nebyla tolik aktivní. Jenomže o víkendu, se mi buď nechtělo, nebo nebylo co a v týdnu bez netu na koleji to fakt nešlo.
Navíc jsem zapomněla na soutěž u Casion, což mě vážně mrzí a pokud neudělám konečně tu fotku k Viallen, tak prošvihnu i to. Což bych nerada.
Jinak už jsem dala do menu novou fotku týdne, hned udělám další hlasování. Také bych ráda přidala ''recenzi'' na film, který jsem teď viděla, tak snad se to tu trochu oživí.

Ale chtěla bych se ještě omluvit na víkend. Přijede mi kamarádka, kterou jsem tak půl roku neviděla. Proto nebude čas na blog. Ale hned po tom, už ten čas bude a budu se snažit, to vynahradit. =)

Cinderella 2015

20. března 2015 v 20:17 Movies


Dneska jsme s kamarádkou byli v kině na nově zfilmované Popelce. Byla jsem na to zvědavá a těšila se. Herecké obsazení mě tedy zrovna neuchvátilo, ale nakonec nebylo vůbec špatné.
Celkově film byl klasika od Disneyho. Nečekejte nějaké změny jako třeba u nově zfilmované Sněhurky nebo Karkulky. Ale na druhou stranu mi to nevadilo. Byla to opravdu ta verze animované Popelky. Film se mi líbil. Byl takový kouzelný. Popelka měla na plese krásné šaty, které by jí záviděli i dnes na plesech. Měl také vtipné scény, tak že jste se i zasmáli. Celkově film hodnotím dobře.
A pokud má někdo z vás v oblibě animovaný film Ledové království, tak před filmem promítají pokračování. Je to asi deseti nebo patnáctiminutové. Něco jako svatba na youtube k animované pohádce Na vlásku. Ale bylo to dobré a legrační.Únorový a březnový přírůstek

19. března 2015 v 18:45 Má knihovnička


Minulý měsíc jsem zapomněla přidat, která knížka se stala mým novým přírůstkem. A tak jsem to spojila rovnou
s tímto měsícem. Dohromady jsem si pořídila čtyři knihy, což je dost. Ale ono se to zase po březnu vrátí do normálu
a to jedna kniha za měsíc. =) No a co jsem si tedy pořídila?

Hlásím se z Pardubic..

18. března 2015 v 15:06 Katie píše..


Dokopala jsem se napsat článek. Nechtěla jsem vás sice zasipávat většinou svým blábolením, ale
bohužel nemám žádnou inspiraci pro článek. Když mám k dipsozici už net, tak nevím, co psát. Klasika.
No ale nebojte. Mám připravený článek do Má knihovničky. Už mi jen chybí fotky, které pořídím až doma.
A když už jsem u těch fotek, také bych měla konečně vyfotit fotku do soutěže u Viallen. Snad to o víkendu zmánku.

Jinak, co dělám, když nepíšu na blog? Vlastně skoro nic. Kromě školy. Musím říci, že škola mi dává zabrat.
Samé referáty a prezentace nebo seminárky. A to nejhorší četba. A když máme čas, tak se jdeme ven projít, ale
většinou do krámu pro jídlo. Tak že, nic moc.
Akorát dneska jsme byli ve městě. Docela mi to bodlo. Byli jsme v Levných knihách. Mám dvě nové knihy. Budou v
článku Má knihovnička. Prošli jsme nákupní centrum. Nic jiného jsem si nekoupila, teda nic zajímavého pro blog. =)
Došli jsme si na obět do asijské restaurace. Spíše jsme si to vzali sebou na kolej. Hlavní je, že byl dobrý.

No a co nás čeká večer? Jdeme na druhou přednášku o Keltech. Byli už dvě ale já byla jen minulý týden.
Byla to přednáška věnované zbraním. Bylo to zajímavé. Pán to vyprávěl dobře, poutavě a dokonce měl
i ukázky. Měl tam kopí, meče, nože, štíty atd. Poslal nám dva meče do ''publika''. Řeknu vám, brala bych ho. =D
Na konci přednášky jsme si ještě vše mohli prohlédnout, vyfotit se (chtěla jsem ale neudělala jsem) a vzít do ruky.
Dneska je právě další a snad by měla být o gladiátorech nebo bojovnících a možná to bude také i s ukázkou.
Tak se nechám překvapit. =)

To je vše z mé strany. Já se půjdu projít ven. Je tam nádherně. Tak si sednu asi do parku k zámku a vezmu
si knížku. Hlavně, že budu venku a ne zavřená na pokoji.