Listopad 2014

Vánoční tag

30. listopadu 2014 v 12:07 Moje téma

Na první adventní neděli jsem si pro vás připravila vánoční tag.
Moc se mi líbil. Našla jsem ho ZDE.
Tento tag vystihnul vše důležité pro Vánoce. Cukroví, vzpomínky, dárky, pohádky, přání
i vánoční vůně.


1 adventní neděle

30. listopadu 2014 v 8:45 Katie píše..


Tak je to tu. Všude kolem nás upozorňují na Vánoce a dnes je první adventní neděle. Myslím, že mě ta nálada pomalu dostává. Jen škoda, že zatím není žádný sníh. Vlastně nečekám žádné sněhové vánice, což je škoda. K Vánocům to prostě patří.


Každopádně jsem si řekla, že bych na každou adventní neděli mohla přispět s nějakým Vánočním článkem. =) Na tuto neděli jsem si připravila Vánoční tag, který se mi moc líbil. Našla jsem ho na blogu jedné slečny. Ale to až k článku. =)


Sklenička optimismu

28. listopadu 2014 v 23:11 Moje téma


Název není asi zase tak vystihující. Předminulý týden jsem narazila na jeden blog (odkaz přidám v neděli, bohužel mám napsanou adresu na kolejích = (), kde autorku napadlo si každý den napsat cokoli, co bylo na vašem dni pozitivní. Docela mě to zaujalo. Proč si někam nezaznamenat, co vám rozradostnilo den nebo čemu jste se zasmáli? To mi přijde pěkné. A pokud si to nechcete nechávat jen pro sebe, můžete se o to podělit s vašimi přáteli. =)

Odkaz na blog, kde jsem narazila na tento nápad - ZDE

Já jsem to zkusila. Zjistila jsem, že to není tak snadné, jak se řekne. Tedy, není na tom nic těžkého, jen nemám každý den nic, co bych považovala za pozitivní. Tedy nepřidala jsme tam nic asi jen tři dny ale stejně. Je to smutné. Ale snažím se. =D =)Knižní soutěž

28. listopadu 2014 v 15:41 Soutěže

Tak jsem tu se slibovanou soutěží. Doufám, že jste se na ni těšili.
Vymyslela jsem si na vás 15 otázek. Každá je obodovaná. Tím je nejspíš jasné, že
díky tomu budu moci určit vítěze. Losování mi nepřijde vhodné. Mohly byste si myslet, že
třeba podvádím. Horší bude, pokud se sejde stejný počet bodů. To bych pak asi vyřešila nějakým úkolem.


Samozřejmě mám pro vás knižní ceny, jinak by to nebyla knižní soutěž. =) Mám pro vás tři knihy. Snad to není nejhorší výběr. Také jsem se rozhodla, že si výherce s největším počtem bodů bude moc vybrat knihu, kterou bude chtít.

UKONČENO!!!


Knižní tag

26. listopadu 2014 v 10:33 Moje téma

Hlásím se, že žiju. =D Jen mám asi nějaký zásek nebo nevím.
Každopádně jsem našla pěkný knižní tag, tak jsem se do něj pustila. Snad se bude líbit.
Určitě se do něj zapojte, pokud jste ho ještě nedělali. Docela by mě zajímaly vaše odpovědi. =)


Vánoční atmosféra mě asi ještě nenašla

20. listopadu 2014 v 10:29 Katie píše..


Včera jsem byla ve městě a v nákupním centru už mají vánoční výzdobu, osvětlení a různé vánoční dárkové předměty. Vím, že Vánoce jsou už za chvíli, téměř za rohem. Přesto necítím vánoční atmosféru. Spíš mě rozčiluje, když v krámech vidím vánoční věci. =D Teda co se týče čokoládových postaviček, tak převažují Mikuláš, čert a anděl ale stejně.
I když jsem už nakoupila dárky pro mamku a taťku, tak mě ta atmosféra Vánoc ještě nepohltila. Možná protože s tím vším straší už dlouho. Podle mě je ještě trochu času.Čínská mantra ke štěstí

18. listopadu 2014 v 21:25 Moje téma

Tuto mantru mám od tety a moc se mi líbila. Proto jsem se s vámi chtěla o ní podělit. Třeba se bude také líbit nebo ji dokonce znáte.


Můžeš koupit dům, ale domov ne,
Můžeš koupit hodny, ale sny ne,
Můžeš koupit knihu, ale vědomosti ne,
Můžeš koupit postavení, autoritu si ale nekoupíš,
Můžeš koupit léky ale zdraví ne,
Můžeš koupit duši, život si ale nekoupíš,
Můžeš koupit sex, ale lásku ne.
Tak co říkáte? Má to něco do sebe že? Podle mě mají všechna čínská pořekadla nebo přísloví něco do sebe. Neříkám, že se mi všechny líbí nebo je chápu. =D Ale je to o životě.Kolej a škola

17. listopadu 2014 v 17:51 Katie píše..


Tak jsem zase na koleji. Naštěstí tento týden ale uteče rychle. Ve čtvrtek jedu zase domů a středu mám volnou. Tak že jen dva dny výuky. Ale to neznamená, že se budu válet. Bohužel. =D

Už jsem dělala recenzi na odbornou knihu. Docela jsem se toho bála. Nevěděla jsem jak na to a jak začít. Přeci jenom odborná literatura je něco jiného než beletrie. Snad jsem to napsala správně. Nechtěla bych to předělávat. Ještě mě čeká referát na Alexandra Makedonského. Na to se těším, snad kniha nebude tak hrozná.

Jelikož momentálně nečtu knížky z mé knihovny. Mám jednu rozečtenou, ale momentálně nemůžu pokračovat, nečetla bych tak ty které musím. No, chtěla jsem tím říci, že nebudou v blízké době knižní recenze, což mě štve.

Magický Měsíc

15. listopadu 2014 v 11:40 Povídky


Jsem tu s povídkou k Terce do soutěže. Jsem ráda, že jsem to zvládla tak brzo. Popravdě jsem neměla tušení co psát. Táhlo mě to k vlkodlakům ale to se nejspíš dalo očekávat. Tak jsem zkusila něco jiného. No, snad se bude líbit. =)
Jo a tentokrát je to krátké. Tak se nemusíte bát. =D


Moje první blogerské krůčky

13. listopadu 2014 v 11:04 Téma týdne

Jak to vlastně začalo? To vám mi byla věc.

Po dlouhé době mám článek k tématu týdne. Rozhodně mě zaujalo a líbí se mi. A komu by taky ne? První blogerské krůčky zažil každý a určitě na ně někdy vzpomíná nebo porovnává s dnešními jistými kroky.