Volání Sirény - Prokletí

27. září 2014 v 13:25 |  Čtu..


O knize

Sirény nenávidí a zabíjejí muže, jak moře přikáže. Larissa se ale touží osvobodit a je odhodlaná udělat vše, dokonce uzavřít dohodu s mužem! Ale Liam není obyčejný smrtelník. Co se však stane, když jí do cesty vstoupí první muž, který jí opovrhuje? Někdo touží po krvi a vybere si nečekanou oběť. Jaká vůbec bude skutečná cena za svobodu?Můj názor

Páni, asi můj nejdelší názor na knihu, který jsem napsala. =D


Tak jsem dočetla další knihu od Míši. Hned na začátek chci říci, že kniha není vůbec špatná ani nijak slabší než její knihy. Jen bych řekla, že už to není psané jako pro malé děti. Nevím, jak jinak bych to řekla. =)

Každopádně mě trochu zarazilo, ani nevím proč, že to začala současností a pak se příběh odehrával v minulosti. Vůbec mi nevadilo, že se to odehrávalo v minulosti, jen že to většinou bývá naopak.
Prvních pár stránek jsem si říkala, o co tam vlastně jde. Od začátku knihy mají postavy svá tajemství a ty se pomalu dozvídáme až ke konci knihy. Musím říci, že ze začátku mi to trochu vadilo a nevtáhlo mě to do čtení, tak jako její předchozí knihy. Přesto se vyplatilo knihu přečíst.
Larissu jsem si oblíbila, není to taková běžná ženská postava, která ze začátku nemá ponětí o svém osudu, všichni ji chrání a ona musí něco dokázat. Je silná, ničeho se nebojí a dokáže si prosadit svojí.
Liam mě ze začátku také zajímal. Nevěděla jsem, zda je vlastně dobrý nebo zlý, zvlášť kdy se tam objevil jeho bratr Derren, který jako zlý rozhodně vypadal a choval se tak. Přesto pak na Liamovi bylo něco, co mi nesedělo. Rozhodně není dobrý, ale svým humorem mi připomínal Damona. =D
O Derrenovi jsem nevěděla co si myslet, vystupuje jako zlý a navíc další tajemství, které se pořád ne a ne dozvědět. Ale bylo jasné, že se do Larissi zamiluje a ona do něj. Je to takový pár, který se ze začátku nemá rád, ale nakonec zjistí opak.
Líbilo se mi, že to je vlastně o siréně. Nečetla jsem ještě žádný příběh spojený se sirénou. Ke konci mě kniha pohltila a konec úplně dostal. Vůbec jsem to nečekala. Já čekala, že Derren a Larissa spolu utečou ale ne. Byl to velký zvrat, který mě opravdu překvapil.
Co se mi moc líbilo, byli autorčiny ilustrace. Sice jich není tolik, ale jsou krásné. Hodí se tam. Moc se mi líbí obrázek Derrana (str.64 - kdo má knihu =D). Hned mě dostal, a i když jsem Derrena neměla od začátku moc ráda, podle kresby se mi líbil. =D

A ještě jsem chtěla zmínit ten prolog, který je z té současnosti. Trochu mě mate a nevím, zda jsem pochopila vůbec, kdo tam vystupuje. Jasně, je tam jeden z bratrů (nechci zase vše prozradit) ale o co mu jde a koho sleduje?


No jinak kniha se mi líbila a jsem ráda, že ji mám. Moc se těším na další díl. Doufám, že bude brzo. =)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 28. září 2014 v 12:25 | Reagovat

Páči sa mi námet knihy a rada by som si ju prečítala :-) Škoda toho trošku nezáživnejšieho začiatku, ale som zvedavá aká kniha je :D

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 4. října 2014 v 21:51 | Reagovat

Já jsem z té knihy upřímně zmatená a to jsem na ní zatím četla jen recenze. No uvidíme, až si ji přečtu, protože to mám rozhodně v plánu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama