Srpen 2013

Poslední prázdninový víkend

31. srpna 2013 v 12:57 Katie píše..


Tak a je to tu. V pondělí náš čeká škola. Děsí to jenom mě nebo i Vás?
Prázdniny utekli jak voda ale přiznávám, že byli dobré.
A co vy? Co plánujete na víkend?
Já musím bohužel číst povinnou četbu. Zrovna čtu Proměnu od Kafky. Nic zajímavého. Vlastně nemám žádné jiné plány na víkend.

To je ode mě vše. Užijte si zbytek víkendu. =)

♥Katie♥


Odhalení - Melissa de la Cruz

26. srpna 2013 v 8:55 Čtu..

Melissa De La Cruz - Odhalení
3. dílMladí, krásní, bohatí… nesmrtelní

Nic není tak, jak se to zdálo být. Schuyler Van Alenová je modrokrevná, patří mezi upíry, krásnou a bohatou elitu. Nebo si to aspoň myslí. Její jistoty se otřásají v základech: je skutečně modrokrevná, nebo v jejích žilách koluje nebezpečná stříbrná krev? Schuyler se ocitá v rodině Forceových, pod stejnou střechou se svou tajnou láskou Jackem, nepřátelskou Mimi a podezřívavým Charlesem Forcem. A stříbrokrevní nezáhalejí - válce už není možné předejít. Na čí stranu se Schuyler postaví?


Můj názor:
Poslední díl, co jsem četla z této série. V knihkupectví jsme už viděla další díl, tak že se
na něj těším.
Tento díl byl opět dobrý, jak jinak. =)


Bx: Washe

20. srpna 2013 v 12:23 Fotka dne/ týdneMístnost byla velmi tichá
Mé myšlenky byli příliš hlasité.

Krvavý karneval - M. d.l. Cruz

20. srpna 2013 v 10:45 Čtu..

Krvavý karneval - Melissa De La Cruz
2. dílMladí, krásní, bohatí… nesmrtelní

Pátrání po pachatelích tajemných vražd mladých upírů zavede Schuyler a jejího nejlepšího kamaráda Olivera až do Itálie, kde by měl žít Schuyleřin dědeček. V New Yorku mezitím vrcholí přípravy na Čtyřstovkový ples, velkou událost, kterou pořádá elita modrokrevných. Rozmazlená a prohnaná Mimi Forceová u toho nemůže chybět - a právě na maškarním bále, který uspořádá jako zakončovací večírek po hlavním plese, číhá za maskami skutečné nebezpečí, kruté odhalení, jež má moc měnit osudy.

Můj názor:
Druhý díl se mi líbil více. Byl napínavější, dostali jste odpovědi na nezodpovězené otázky. Vyplívali na povrch další tajemství a hlavně další zvraty mezi Mimi, Schuyler a Jackem.
Opět se tam řešilo více věcí, tak že se každá kapitola týkala něčeho jiného.


Modrá krev - Melissa De La Cruz

19. srpna 2013 v 12:27 Čtu..


Tuto knihu jsem si půjčila na ten můj čtenářský týden a zjistila jsem,
že už jsem ji četla.
Nevím, proč jsem recenzi nenapsala dříve.


Modrá krev - Melissa De La Cruz
1. díl


Mladí, krásní, bohatí… nesmrtelní

Schuyler Van Alenové je patnáct. Přestože pochází ze slavné a kdysi bohaté rodiny, většina jejích vrstevníků jí opovrhuje a doma s ní žije jen přísná babička; otce Schuyler nikdy neviděla a matka leží už dlouhá léta v kómatu.
Ke všemu se teď u ní a několika dalších spolužáků z prestižní newyorské střední školy začínají objevovat podivné příznaky - modrající žíly na rukou, náhlé vize z minulosti a chuť na syrové maso.
Když je za záhadných okolností zavražděna šestnáctiletá Aggie, Schuyler a ostatní se dozvídají děsivou pravdu.

Kolik tajemství skrývají nejbohatší rodiny New Yorku? Možná jen jedno - ale zato je staré jako lidstvo samo a doslova krvavé. V kulisách metropole se rozvíjí příběh plný lásky, nenávisti a napětí.
Mají styl, moc, peníze - a sužuje je podivná žízeň. Osud rozehrává v kulisách New Yorku příběh, v němž účinkují láska, nenávist, naděje, smrt i fascinující tajemství, které navždy změní život všech, kterých se dotkne.

Můj názor:
V knize se toho odehrává mnoho. Skáčete od jednoho k druhému ale, pokud Vám toto nevadí,
tak se Vám kniha bude líbit.
Pro mě to ohledně tématu upíři, bylo zase něco jiného, a jakmile se člověk začte, alespoň v mém případě,
chce vědět, jak to skončí.


Sen, jménem Paříž 6

16. srpna 2013 v 18:49 Sen, jménem Paříž


Tak jsem tu s dalším dílem. =)

Gwen Hayes - Dnem i nocí

13. srpna 2013 v 15:04 Čtu..

Dnem i nocí - Gwen Hayes
1. díl


O čem je kniha :
Theia nechápe, proč se jí o Hadenovi zdálo ještě před tím, než ho potkala ve škole, a proč s ním v tom snu navštívila večírek s kostrami a hudebníky bez tváří. Brzy ale zjistí jedno - že tomu krásnému klukovi, s nímž ve svých snech i nadále pravidelně navštěvuje děsuplná místa, nakonec neodolá. Podlehne jeho přitažlivosti navzdory tomu, že už bude vědět, co je ve skutečnosti zač a že cena za to poznání bude vysoká - její duše.

Můj názor:
I když mi trvalo déle, než jsem se do knihy začetla, líbila se mi. Ohledně děje, kdy se dívka zamiluje do démona, který se zamiluje do ní, ale nastanou komplikace, nemám co namítnout. To v knihách čtete často. Haden, démon, který vystupuje jako namyšlený, pohledný je nakonec pravý opak. Theia, zdrženlivá dívka, co ještě neměla kluka, se zamiluje na první pohled. Četlo se to hezky, ale nic nového to není. S porovnáním s knihou, co jsem četla předtím (Dědička) to nebylo tak poutavé.