Knihy vs Čtečky

9. prosince 2012 v 18:31 |  Moje téma

Na toto téma mě přivedl Prcek. =)

Ráda bych Vám řekla svůj názor na čtečky elektronických knih.
Čtečku knih můžete vzít všude s sebou a nahrát si do ní tisíce autorů a děl

Doba se mění a co ještě vymyslet ? Co takhle místo tlustých zaprášených a těžkých knih udělat knihy elektronické. Pak to
možná bude pro děti zajímavější a začnou číst. Přeci jenom to bude lehčí, budou tam mít mnoho knih a vecpe se to skoro všude.

Že by je toto přivedlo na tento nápad ? Pochybuji. Přesto dnes už na internetu a v obchodech najdete spoustu druhů čteček. Neodsuzuju je. To v žádným případě. Ulehčí to každému zavazadlu. Můžete mít nespočetně knih v jedné malé a lehké věci. Můžete si to vzít kamkoli budete chtít.
Možná si fakt mysleli, že tak děti začnou více číst. A začali ? Těžko. Když nedokážou přečíst normální knihu, tak proč by měli tu elektronickou. To si raději zkouknou film a nebo se na to úplně vykašlou.
Každopádně jdeme k tématu čtečky. Jak jsem už psala, na cesty je to výhodný. Dáte to do kabelky či batohu a ani nevíte, že to tam je. Můžete tam mít spoustu knih a je jedno kolik mají stránek. Zapnout to můžete také kdekoli. Navíc je to lépe skladatelné, nezabere to hromadu místa jako knihovna.
Ale vyplatí se to u nás ? Neni to nejlevnější. Ano knihy také ne ale myslím, že tyto čtečky jsou dost drahé. A sehnat do toho elektronickou knihu také neni lehké. U nás elektronické knihy zatím ještě moc nejsou, když jo tak v angličtině a nebo si je musíte koupit tak jako normální knihy. Tak že se znovu ptám, vyplatí se nám to ?
Ale co knihy ? Co je na nich tak špatného, že vynalezly čtečky ? Co má nějaká elektronická věc lepší než kniha ?
Někomu se líbí vůně nové nebo staré knihy, otáčení stránek a to že jí vůbec držíte v ruce. Mít je vyrovnané na polici, aby
ten kdo přijde viděl, kolik jste toho přečetli. Aby jste až budete mít náladu si nějakou přečíst jen šáhli do regálu. Copak
nemáte radost, když si nějakou tu velkou a těžkou knihu koupíte ?
Kdybych si měla vybrat mezi knihou a elektronicou knihou, tak rozhodně šáhnu po té obyčejné knize. A vy ?
Ráda bych znala Váš názor. Já v rychlosti shrnula ten můj. Ne že by čtečky byli špatné ale co když to jednou úplně
nahradí knihy ? Co když Vaše děti, no to spíš děti vašich dětí a tak dále už ani nebudou znák knihu v tom pravim smyslu slova ? Dnes jak jistě víte, že knihy mladí skoro nečtou a to může být jednou záhuba knih. Asi to přeháním ale ale nemít někde poblíž ležící knihu a prolistovávat si v ní....


Opravdu jsem to psala v rychlosti, tak doufám, že tam neni moc chyb a že to trochu dává smysl. =)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Čtete rádi ?

Ano 66.6% (643)
Ani ne 33.4% (323)

Komentáře

1 magicforever magicforever | Web | 9. prosince 2012 v 19:06 | Reagovat

Ja som rozhodne za knihy a nemyslím si, že by v blízkej budúcnosti mali zmiznúť z pultov našich obchodov. Dúfam, že mám pravdu :)

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 9. prosince 2012 v 21:11 | Reagovat

Já dávám přednost pravým kniham. Čtečku jsem teda nikdy neměla a nijak po ní netoužím. Kdybych jí měla, tak bych jí určitě využila, ale miluji knihy. Spousta knih se dá sehnat i ve wordu na uložto.cz ale prostě já si i přečto, že to mám pod nosem pučím nebo koupím pravou knihu.
Myslím, že knihy díky takovým knihomolům jako jsem já nikdy nezaniknou.

3 Terka Terka | E-mail | Web | 10. prosince 2012 v 11:16 | Reagovat

Já jsem za knihy, ale na Vánoce mám dostat tablet (levný a polovinu jsem si zaplatila) na který mi taťka stáhl pár knížek, ale já si vždycky nějakou knihu přečtu v papírové podobě, protože v té podobě nejsou a taky prostě ten pocit držet tu knihu :) dneska si zajdu do knihovny vrátím povinnou četbu a konečně si přečtu něco normálního :) mám spadeno na Stmívání, ale nejsem si jistá, jestli tam vůbec bude tento díl..

4 Prcek Prcek | E-mail | Web | 10. prosince 2012 v 16:19 | Reagovat

Miluju knihy! Čtečku jsem chtěla z toho důvodu, že v naší malé městské knihovně spoustu knížek nemají a kupovat se mi nechtějí. To jsem radši poprosila rodiče, aby mi k narozeninám koupili čtečku. Stála něco okolo 3.000. Což se mi nezdá zase tak hodně s porovnáním třeba tabletu za 10.000. Právě jediné, co mě na tom štve, je to, že e-knihy skoro nikde nejsou. Buď jsou v angličtině nebo bych je musela zaplatit a to už si radši koupím normální knihu. Doufám, že postupem času budou k sehnání všechny knihy zadarmo. Ale určitě tím neodsunu obyčejné knihy. Do knihovny chodím stálé každý týden a půjčuji si plno knih. Čtečku vážně používám jen když někam jedu. Do Boleslavi vlakem, na západ ve flórbale, někdy do školy, na dovolenou, výlet, exkurzi... NIKDY bych knihu za nic nevyměnila. Vždyť jsem chtěla být vždycky knihovnice nebo aspoň spisovatelka, abych nemusela knihy opouštět. A že děti nečtou? To je jejich problém. O hodně přijdou ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama