Caroline a Klaus - Na Štědrý den

26. prosince 2012 v 18:41 |  Téma týdne
Tak jsem dávám povídku s Caroline a Klausem. Rovnou jsem to přiřadila do téma týdne, protože je to s Vánočním tématem.
Možná je to trochu delší ale snad se Vám to bude rychle číst. =)
Pokud se Vám bude líbit, tak ji pošlu do soutěže, kterou pořádá Prcek. =),,Vy! Odneste to dozadu. Ty! Tohle prostírání se sem nehodí. Vyměň to.'' dirigovala všechny kolem sebe. ,,Caroline.'' uslyšela ale nevzhlédla. ,,Vypadá to tu skvěle. Ale neměla by ses připravovat na večer?'' optal se Klaus. ,,Co má jako být večer? Mám tu práci a ty mě od ní zdržuješ.'' odpověděla a popošla k dalšímu stolu. ,,Pokud vím tak jsme spolu měli mít schůzku. '' díval se na ní svýma psíma očima. ,,V kolik tě mám vyzvednout?'' nezpustil z ní oči. ,,No já nevím. Co třeba za rok. Za dva nebo nikdy.'' řekla Caroline a dívala se na něj. ,,Ale Caroline, nebuď taková. Zítra jsou přeci Vánoce. Nemají být na sebe všichni milý?'' popošel k ní blíž. ,,Vánoce. Těch ještě bude. Dnes mám ještě hodně práce. Musím to tu na večer připravit. Tenhle ples bude patřit mezi nejhezčí v Mystic Falls.'' řekla s předstíranou radostí. Obešla zbytek stolů. Zkontrolovala sklenice a prostírání. Chtěla ještě někoho pověřit na kontrolu mikrofonů, ale Klaus jí zastoupil cestu. ,,Mě můžeš říct všechno.'' čekal na její odpověď. ,,Nevím, co bych ti měla říct.'' vyhýbala se jeho pohledu. ,,Caroline, vidím na tobě, že nejsi šťastná.'' sedl si na lavici a pokynul, aby udělala totéž. Neochotně si sedla. ,,Cože se tak najednou staráš. Pokud vím, tak rodina není tvoje silná stránka.'' vyjela na něj. Klaus sklonil hlavu a nic neříkal. ,,Omlouvám se. Nechtěla jsem.'' natočila se k němu. ,,Jde o to, že nemám s kým trávit Vánoce. Máma jako každý rok nemá čas. Elena má bratra a Bonnie má rodinu. A táta si na mě už nevzpomene.'' její oči se zalili slzami, ale snažila se to zakrýt. Vstala, podívala se na Klause. ,,To je ale jedno. Mám dost práce, a nebude čas slavit.'' chtěla už jít, ale Klaus na ni ještě zavolal. ,,Caroline. Tak v sedm.'' a rozešli se.


Čas utíkal a blížila se sedmá hodina. Caroline se ještě naposled podívala do zrcadla. Její blonďaté vlasy byli zkroucené v lokny a svázané do drdolu. Bledě modré šaty se jen třpytily a její pas dělali ještě štíhlejší. Zvonek se rozezněl. Caroline šla otevřít. Stál tam Klaus v černém saku. Na obličeji mu pohrával známý úsměv. Přehodila přes sebe ještě kabát a vyšla ven. ,,Vypadáš nádherně.'' prohodil Klaus. ,,Ty taky nejsi k zahození.'' prohodila zase ona. Ples už začínal. Hudba hrála ze všech stran. Někteří tančili, druzí si povídali a popíjeli přitom šampaňské. Klaus se podíval na Caroline. ,,Mohu poprosit.'' uklonil se a natáhl ruku. Caroline se na něj usmála. Chytla se jeho ruky a šli na taneční parket. Když dotančili, povídali si a smáli se. Večer se chýlil ke konci a Caroline si ho pořádně užila. Nevěřila, že zrovna s Klausem ale bylo to tak. Ples končil a všichni se rozcházeli. ,,Už je pozdě.'' řekla. ,,Měla bych už jít.'' vstala z lavičky, na které seděli. ,,Mohu tě doprovodit.'' usmál se Klaus a vstal také. ,,Když jinak nedáš.'' pomohl ji nandat kabát a došli k silnici. Stál tam kočár tažený koňmi. Caroline se rozzářil úsměv na tváři. ,,Mohu tě svést domů?'' došel ke kočáru a otevřel dveře. Caroline nastoupila. Seděli vedle sebe. ,,Dnešní večer jsem si moc užil.'' řekl Klaus. Jeli nocí, svítily jen pouliční lampy. Bylo chladno, ale to jim nevadilo. ,,Musím přiznat, že já také. Ačkoli jsem to nečekala.'' její oči už nevykazovali smutek ale radost. ,,Copak jsem tak hrozný společník?'' zeptal se Klaus a dělal, že se dívá vážným pohledem. ,,To, že jsme spolu strávili jeden hezký večer, neznamená, že se mezi námi něco mění.'' její modré oči zářili ve tmě. Dívali se přesně do Klausových. Kočár zastavil. ,,Tak jsme tu.'' na chvíli se podívala jinam a pak se zase vrátila pohledem k němu. Otevřel dveře a pomohl ji vystoupit. Stály blízko sebe. Stačilo natáhnout ruku a dotýkali by se. V tom začal padat sníh. Caroline hned vzhlédla k nebi. ,,To, to snad není pravda.'' máchala rukama kolem sebe a snažila se chytit vločky. ,,Ono sněží.'' vykřikla. ,,Ano. Sněží.'' opakoval Klaus. ,,Děkuji ti za krásný večer. Dobrou noc Klausi.'' řekla a čekala co on. ,,Já děkuji.'' odpověděl a díval se, jak vchází do domu.


Bylo ráno. Caroline ležela v posteli a nechtělo se jí vstávat. Světlo pronikalo do pokoje. Vstala, aby se podívala ven. Vlasy jí spadali na ramena, ještě byli zvlněné. I když včera sněžilo, moc toho nenapadlo. Ale i ten poprašek stál zato. Na stole našla dopis. Otevřela ho a v něm bylo vánoční přání od mámy. ,,Veselé Vánoce Caroline.'' řekla si sama pro sebe. Hodila přání na stůl. Vyšla z pokoje. Ucítila vůni stromku a skořice. Na schodech byli světýlka. A když přišla dolu, nemohla uvěřit svým očím. Uprostřed obývacího pokoje stál veliký, krásně ozdobený vánoční stromek. Červená barva se zlatou se odráželi všude kolem. Stůl byl vánočně prostřený a bylo na něm pár kousků cukroví. Na lustru vyselo jmelí. A z rádia se rozléhala vánoční hudba. Šla do kuchyně a vedle teplého hrnku čaje byl další dopis. Opět ho vzala a otevřela. Na velké ploše bílého papíru stálo Veselé Vánoce Caroline a podepsaný Klaus. Caroline se začala smát, aniž by chtěla. Nemohla uvěřit, že to všechno udělal přes noc. Podívala se na hodiny. Bylo skoro k desáté hodině. Přes vánoční hudbu zazněl zvonek. Caroline šla ihned otevřít. Když otevřela dveře stála tam Elena, Bonnie a Matt. Všichni najednou vykřikli ,,Veselé Vánoce.'' a šli dovnitř. ,,Co tu lidi děláte?'' ptala se Caroline. ,,Jsou Vánoce a ty se vždy slaví s těma nejbližšíma.'' řekla Elena. Žasli nad výzdobou domu. Strávili spolu krásné chvíle. Vyprávěli si své zážitky z předešlých Vánoc. Uzobávali cukroví a smáli se. Když odešli Caroline si sedla do křesla a dívala se kolem sebe. Tohle byli její nejhezčí Vánoce. Na ně bude dlouho vzpomínat.


Jenomže večer ještě neskončil. Caroline chtěla začít něco dělat k večeři, ale zase zazvonil zvonek. Došla ke dveřím a otevřela. Stál tam Klaus. V ruce držel nějakou mísu a usmíval se. ,,Přinesl jsem salát.'' řekl a ukázal na mísu. ,,Mohu jít dál?'' zeptal se. Caroline nic neřekla a ustoupila ze dveří. Klaus vešel. Namířil si to rovnou do kuchyně. ,,Klausi. Jak si to všechno..'' nestačila doříct větu. ,,Jsem tu proto, aby si zažila nezapomenutelné Vánoce a ne na vysvětlování. Pomůžeš mi s vařením?'' usmál se a pokračoval. Caroline se přidala. Během chvilky měli vše hotové. Měli prostřeno. Klaus nalil víno a pustili se do jídla. ,,Páni, nevěděla jsem, že umíš tak dobře vařit.'' vychutnávala si jídlo. ,,Hodně věcí o mě nevíš.'' řekl. Když vše sklidili přesunuli se na gauč. ,,Tak co přijde teď ?'' optala se Caroline. Kolem byla cítit skořice. Stromeček zářil na celou místnost a na stole hořely svíčky. Byl to krásný večer. Klaus se zvedl. ,,Co takhle začít rozbalovat dárky.'' řekl a podíval se směrem ke stromečku. ,,Dárky ?'' zeptala se překvapeně. ,,Ano. To se přeci o Vánocích dělá.'' řekl Klaus ironicky. ,,Já vím, co se dělá o Vánocích.'' odsekla Caroline. ,,Fajn, tak to víš co udělat s tímto.'' podal ji malý dárek zabalený do červeného balícího papíru. ,,Klausi. To já ale nemůžu. Nic jsem ti nekoupila.'' řekla. ,,Caroline, pro mě je největší dárek čas, který s tebou strávím. Tak si to prosím vezmi.'' díval se na ni jeho psíma očima a usmíval se. Podal dárek znova. Vzala si ho a rozbalila. Byl to nádherný stříbrný náramek. Klaus k ní popošel. ,,Ale to je. Mockrát ti děkuju. Ne jen za ten nádherný náramek ale za všechno co si tady udělal.'' úsměv odhaloval její krásně bílé zuby. ,,Mohu?'' vzal náramek a zapnul ji ho. Caroline vzhlédla vzhůru. Snažila se potlačit slzy štěstí. ,,Stojíme pod jmelím.'' řekla a podívala se na Klause. Ten se podíval nad sebe. ,,Máš pravdu.'' dívali se na sebe a přibližovali se. Políbili se. Podívali se na sebe, ale netrvalo to dlouho. Klaus vzal Caroline do náručí a opět se začali líbat.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 26. prosince 2012 v 19:16 | Reagovat

Nemůžu k této povídce říct nic jiného, než to, že je ÚŽASNÁ!!!

2 Terka Terka | E-mail | Web | 27. prosince 2012 v 14:30 | Reagovat

Opravdu se ti to povedlo!
Krasne se to cetlo :)

PS. Omlouvam se, ze nepisu diakretiku, jsem na tabletu :)

3 Prcek Prcek | E-mail | Web | 27. prosince 2012 v 14:44 | Reagovat

Ta je úžasná! Určitě mi ji pošli na mail a já ji použiju do té soutěže :) Je vážně moc krásná :))

4 Nina Nina | Web | 28. prosince 2012 v 13:07 | Reagovat

Dokonalá :)

5 B B | 28. prosince 2012 v 20:21 | Reagovat

Naprosto dokonalé !!! určitě napiš víc :)

6 D. D. | 2. dubna 2013 v 16:38 | Reagovat

Krása. Po dlouhé době jsem našla nějakou fanfikci, která má hlavu a patu a celkem hezký styl. Jen škoda pár shod podmětu s přísudkem a slova vyset... :D Jinak moc hezká ;)

7 P. P. | 11. dubna 2013 v 19:01 | Reagovat

Krása.. doufám že napíšeš víc!!:)

8 Elijah Elijah | 16. dubna 2013 v 14:34 | Reagovat

slabota kámo ;)

9 terka terka | 6. listopadu 2013 v 18:29 | Reagovat

nádherná  ta se ti povedla

10 Alisis Alisis | 28. října 2015 v 22:45 | Reagovat

Povík toť hezká.....nechci to nějak kritizovat, ale ja mam ráda když jsou spolu....ale klaus je prostě rebel a provádí špatný věca ruzny kulišarny....tohle není ten Klaus kterého mám ráda..ani Caroline

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama