Tudorovci III. - Buď vůle tvá

24. ledna 2012 v 13:59 |  Čtu..

Momentálně jsem si půjčila knihu Tudorovci, která je psaná podle seriálu a má
tři díly. Určitě jste seriál viděli nebo o něm slyšeli. Seriál jsem celý neviděla, snad ho někdy dokoukám. Koukala jsem jen na díly, které byli vlastně v knize. Nejdřív jsem přečetla knihu a pak zkoukla pár dílů.
Toto je třetí pokračování a poslední díl. Musím říct že kniha je psaná přesně podle seriálu ale o něco málo obsáhlejší. Mě se knihy líbili a klidně bych je četla znova. Mám ráda historické romány ale jsem
docela vybíravá. Na tyto knihy mě vlastně přivedl seriál.
Ale díky nic jsem si to období trochu oblíbila. Dokonce mě zaujala postava Anny Boleynové a do budoucna si chci přečíst další knihy s tímto tématem.O knize:

Třetí pokračování Tudorovců začíná událostmi krátce po smrti Anny Boleynové. Novou anglickou královnou se stává ctnostná a krásná Jana Seymourová, jež přesvědčí krále, aby se smířil se svými dcerami, malou Alžbětou a zbožnou Marií.
Země je zmítána katolickým povstáním, které králova armáda krvavě potlačí. Od Jany se Jindřich VIII. dočká tolik vytouženého syna, ale královna porod nepřežije. Zdrcený král se uzavírá do sebe. Toho se snaží využít jeho nepřátelé. Nakonec je přesvědčen svými rádci, aby se oženil s Annou Klévskou. Tento politický sňatek se ženou, která se Jindřichovi od začátku nelíbí, nepřinese králi velké štěstí. To se mu podaří najít až po setkání s koketní Kateřinou Howardovou…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama